(bkz: mapushane)
(#426715) sözlükte okuduğum ayarlar içersinde bir numaraya yerleşmiş entrynin sahibi. nihat genç'i anımsattı bana. helal olsun ne dersen de altında imzam var. bu adam yanlış söylemez.
birisinin yapması gerekeni yapmış delikanlı sözlük yazarı.bi imzada benden
silinen yazılarını silinmeden yakalayıp keyifle okuduğumuz yazar.
yazarlıktan çaylaklığa düşürülmüş şahıs...
bizi en çok üzen çaylaklığa düşürmesi değil o sırada yazdıklarını sıcağı socağına okuyamayacak olmamaızdır. kınıyorum, dönmesini heyecanla bekliyorum. ısı değiştirici de bekliyor *
11 aydinin yakilmasi olayi sirasinda sivasta tatilde oldugunu ogrendigim yazar
çaylaklık dönemi içerisnde sözlükteki aydınları arayıp yakmak için gizliden hazırlık yaptığını öğrendiğimiz yazar.
kodesten bir türlü çıkamayan yazar.

(bkz: kelime oyunlu cin entryler)
hapishane için bir sürü argo terim vardır;
mahpus, dam, zindan. ama benim favorim "kodes"tir. Çünkü bu 1400'lerde ortaya çıkmıştır ve zincirin çıkarttığı sesten türetilmiştir. Büyük, zamanla ağırlığından bile bıkacağınız demir zincirler kullanırlarmış. mahkumların konuşmaları yasakmış, zindanın etrafından yürüdükleri zaman, tek duyulan ses "kodes"miş.
(bkz: delik)
bucalı asi rapçi hardcore sevenler dinlesin.
Konulan yer anlamına gelen argo sözcüktür.
sırf gelme parçasının nakaratı için dinlenilebilecek türk rapçidir.
rap kalitesini basit sözleriyle düşüren, kafiye için rap yapan kişi.
monopoly de kartlar vardı kodes kartını çektiğinde 2 tur oynayamıyordun.
yeraltı ordusu parçasını sevdiğim barzo rapçi.
An itibariyle son ses mahalleyi inlettigim şarkının sahibi rapper. Tam bir adam. Norm a iyi giydiriyor.
hala ara sıra dinlediğim rapçi. iyidir hoştur fakat abartılmasına gerek yoktur.
bucalı bir sanatçı. zamanında dinlenirdi.
Sağlam gırtlağa sahip bünyesinde getto tarz bulunduran milliyetçi bi rapper.
türkiyede hardcore rap deyince akla gelen isim. eski şarkıları şimdiye göre iyidir zannımca.
Tam bir ne oldum delisi tipi tip.

Bir parçasında "senden rapçi değil olur fabrikada bir çaycı" dedikten sonra mazlum edebiyatı yapabilen kafaya sahiptir. Ne istedin olm fabrikadaki çaycıdan?

Yaptığın müziği internet üzerinden birkaç bin insana ulaştırıp gaspçıdan hallice sıfatınla fan yaptığın çocukların pohpohlamasıyla ne oldum delisi mi oldun?
mapushane, cezaevi, tutukevi, dam, hapishane, zindan bide türkü bırakacak olursak; Düştüm mahpus damlarına öğüt veren bol olur toplasan o öğütleri burdan köye yol olur.
https://www.youtube.com/watch?v=r8e98Z7G6cE

reis gene flow show yapmış akıyor bütün alemin üstüne. adamsın ya.