bugün

okumanın önemini kavramış bünyenin etrafına bu önemi zerketmek adına gerçekleştirdiği güzel bir eylemdir.

ukte'dir.
hediye olarak kitap almaktan hoşlanan birinin, aynı hissiyatı karşısındaki insanın da tatması için gerçekleştirdiği eylemdir.
saçmalıktır. kitaptan hediye mi olur?

http://www.youtube.com/watch?v=sv4Hpz-GI3g
asil ve mesaj dolu bir davranıştır. saçma sapan incik boncuk hediye almalara inat, hediye alınandan çok hediye alanın entellektüel mesajını veren, çoğalmasını beklediğimiz davranış biçimidir.
kitap içinde olaylar ve artık efsaneleşmiş sözler hediye edilecek insan ile bir bağlantı sunuyorsa, çok anlamlı olabilecek hediyedir. artık klişeleştiği doğrudur.
bendenizin yaptığı eylemdir. özellikle kızlar çok memnun olur bu eyleme bilginize.
ilkokulda fazla samimi olmayan kişilerin arasında gerçekleşen eylem. büyüyünce ise bana göre en riskli hediye seçimlerinden biridir.
Günümüz türkiyesinde kitap okuma oranları malum olduğundan dolayı, değeri pek bilinemeyen bir hediyedir. bizim insanımız genelde lüks hediye sever çünkü.
En çok kendime hediye etmeyi sevdiğim bir eylemdir; çünkü çok iyi tanımıyorsan bir kişiyi kabı dahi açılmadan herhangi bir rafta tozlanmaya maruz kalacak olan kitaptır.
Bunlar hep boktan kitaplar olur üstelik, sanki tüm kitap hediye edenler aralarında anlaşmışlar gibi " hadi bakalım en boktan kitabı kim verecek" yarışına girerler.
Ulan bir de ben kitap okumayı severdim çocukken de, bu amcıklar yüzünden bıraktım, ulan bir kerede manga hediye edin orospu çocukları! Bir kerede spidey çizgi romanı hediye edin! Hiç olmadı stefın king romanı falan hediye edin amk, ulan yarrak kafalı, 12 yaşında çocuğa, ki şiirden nefret ettiğimi biliyor, necip fazıl kısakürek kitabı hediye edilir mi? O yüzden 5 yıl kitap okumamıştım amk. Yoksa kütüphanem böyle boktan kitaplarla dolmaya devam edecekti.
Hah artık okuyorum ama dan brown yada spidey veya avengers falan.
Ama hediye giysiden iyidir amk, ya sevmediğin renk gelir ya boyu küçüktür ya tipin değildir. Forma hediye etsenize amcıklar!
Her zaman beni mutlu eden eylem aynı kitabı bile alsa insanlar mutlu olurum. Sebebini bilmiyorum.
hediye edilen kitabın ne olduğuna göre değişen durumdur. her kitap da güzel hediye olamayabilir, canan tan furyası gibi.
Okul yönetiminin en başarılı öğrencilerine verdiği bir hediyedir.
Bazılarına saçma gelebilir ama en güzel hediye kitaptır.
sevilen birine renkli bir yolculuk hediye etmektir.
sahte bir hediye değildir.

anlamlı ve hoştur.
Hediye edilen kitap Ahmet ümit- patasana'ysa güzel hediyedir. pucca-ay hadi inşallahsa hediye edenin kafasına kürekle vurulmak suretiyle bayıltılası hediyedir.
böehh dediğim hediye türüdür. Git rebul kolonya al, loreal maskara al, lancome güneş kremi al hadi hiçbi şey bilemedin parfüm al demi yani...

yok illâ bi kitaba 50 milyon verecek entelliğini siktiklerim.

edit: haa çok duygusuz gibi gözükmek istemiyorum ama bi kerecik "sözde" kız arkadaşlarımdan bile böyle hediyeler almadım. ya kitap ya süs eşyası.

E bu da can ama!
"Seni seviyorum" demenin diğer bir versiyonudur.
kesinlikle kalıcı ve değerli bir hediyedir.üstüne yazılan küçük notlarla daha anlamlı kılınabilir.
hele kendi okuduğun bir kitapsa ve altını çizdiğin yerler varsa daha anlamlıdır.
ona da razıydım da kızın biri kupa bardağı almıştı.. onu da sınıf 3sn içinde imha etmişti..
Kitabin yazarina ve icerigine gore anlam kazanan hareket.
Dünyanın en güzel hediyesidir. Öğretmen olunca mutlaka yapacağım eylem.
güzel olmakla birlikte; başka açıdan düşünüldüğünde; laf sokmak,hakaret (hani cahilsin oku) anlamına da gelebilir. ''oku'' emridir bir nevi.