bugün

bir şeyler içerken kitap da okunabilecek, nezih mekanlardır. genelde kitapları ister okursunuz ister satın alırsınız.
(bkz: ardıç kitabevi)
(bkz: kitapça)
daha başka ne ister insan allahdan belasını mı?
kadıköy alkım kitapevi
içinde kahve dunyasıda mevcut olup kahve ve cıkolata kokusu eslıgınde kıtap okumanın tadı bır baskadır.
güzel birşey, kahvenizi yudumlarken kitabınızıda okumaya devam edersiniz.
ilerde bir gün muhakkak açacağım mekan. her yerde olmalı bence çok güzel, sımsıcak bir fikir.
''bir umut kız düşürürüm'' diyen insanların bulunmaması gereken mekanlardır. hangimiz kitap okurken ara vermek yerine kahve servis edilse diye hayal etmeyiz ki ? ingiliz atasözü der ki: suyun başında beklersen kaynamaz, öyleyse birilerinin bunu getirmesi gerekir ki bu mekanlar bunun için idealdir.
avcılar merkez'de güzel bir kafe.
kahve mi içeyim kitap mı okuyayım etrafta gezinen milleti mi kesiyim diye düşündürüp kafa karıştıran yerlerdir.
istanbula geldigimde muhakkak ugramak istedigim cafe türü.
güzeldir. sakaraya'nın ihtiyacı vardır. *
kitaplı kahve en güzelidir. altunizadeye capitol'ü gezmeye(?) gideceğine kitaplı kahveye gidilip oturmak daha evladır.
güzel bir kasap adıdıdır.
paraya ihtiyacim olmasa zevkine acabilecegim türde cafe.
kitap kokusu eşliğinde kahve içmek.

dışarıda yağmur.
Zevkler nasıl kapitalizme kurban edilir sorusunun canlı yanıtı. Evet kitap okumak güzel bir şeydir insana çok şey katar, ufkunu açar ama kitap okurken kahvemi içeyim ay yağmur sesi duyayım mottosu son dönemin elit dayatması. Kitap her yerde okunur evet okunmalıdır da ama bunu bir şekilde ticarete dökmek cafe adı altında bana biraz bu sonradan gördümcülere yaltaklık etmek gibi geliyor. Şahsi fikrime gelecek olursak evimin rahatlığı varken herhangi bir yere gidip orada bu ihtiyacımı karşılamam. Bunlar için kütüphaneler var zaten. ille de bir şeyler içmeye ya da ortamda kendini göstermeye gerek yok. Cafe dediğin yer oturur bi çay kahve içip en fazla 1 saat sonra kalkacağın bir yer sonuçta.

Edit: gerçekten bundan zevk duyup gidip kaliteli zaman geçirenlere bir şey demiyorum ama bunu bir elitlik olarak görüp kendini entelektüel atfedenler var bu samimi değil. Ben tercih etmiyorum sadece.
sen eğer o kitabı özellikle de erkek müşterilerinin o kafede kafasını kaldırıp sağı solu dikizlemeden okuyabilecekleri bir ortamı oluşturabiliyorsan, neden olmasın, güzel bir fikir derim.. lakin ve lakin dostum, burası türkiye, burada herşeyin adı var kendisi yoktur..
Amaç kitap okumaksa gidilmemesi gerekendir.

Yine de minoa books ve kafe kafkanın atmosferi güzeldir. Hatta bundan 1,5 yıl önce minoada tanıştığım, babasının ismine 5000 kitap bağışlayarak bir kütüphane açtığı, güzel üsluplu bi adama aşık olmuştum. iyi bir adamla karşılaşma olasılığınız da yüksektir yani. Sortiedeki entelektüelitesi araba jantlarıyla sınırlı, lirikal seviyesi 0-8 yaş hizası adamlardan daha iyileriyle karşılaşabilirsiniz buralarda. Gidin. Okumuyorsanız da gidin.
adana'da taş mekan bir alternatif olabilir.
Gittiğiniz zaman içinizi rahatlatan yerdir. Zaten gençliğimiz, yeni neslimiz belli. Okumakla araları yok. Giden 3 5 kişi oluyor bazen, genelde sakin. Tüm türkiyenin ihtiyacı olduğu gibi okuyucuya ihtiyacı olan mekandır.
Bu formatta kadıköy'de akademi 1971 kitabevi cafe vardır. 15 liraya sandviç gömerim, zenginim diyorsanız sizi oraya alabiliriz.
Bunun dışında altunizade'de kitaplı kahve yine bu formatın ürünüdür.
işte, istanbul’daki muhteşem 10 kitap kafe diye bir liste buldum.

http://listekitap.com/lis...i-muhtesem-10-kitap-kafe/
sivas ta var bir tane her cumartesi ve pazar gidip bir çay içip birde kitap okurum ve dostlar edinirim konuşup sorular sorabilecegim güzel insanlar sonrada bugünde birşey kaptım der ayazinda yürür yürürken de tebessüm ederim.
Öyle bir mekanda alkol almadan sarhoş olabilirim. Nitekim şu an o sarhoşluğun etkisiyle yazıyorum bu entriyi.
Bugün öyle bir mekan keşfettim ki hem mekan sahiplerinin samimiyeti hem mekanın muazzamlığı resmen başımı döndürdü..
Şimdi kendinizi bir cafeye bir şeyler içmek için girip daha kapıdayken burnunuza gelen o fevkalade kitap kokusunu hayal edin. Ben bugüne kadar bir çok cafeye gittim yalnız burası ayrı bir güzeldi..
batman'a böyle güzel bir mekanı değer gören güzel yüreklere burdan büyük teşekkürler..
(bkz: batman minerva kitap cafe)
Bakmak isteyenler için instagram hesapları burda
https://www.instagram.com/minervakitapcafe/