bugün

dünyanın en küçük ve en pahalı çikolataları listesine zirveden giriş yapabilecek, maddi sıkıntı yaşamayanların günde 25 öğün tüketmesi gereken leziz çikolata.
kinder süt dilimi ve kinder pingui ile pabucu dama atılmı$ çikolata.
kesinlikle içndeki fındık dolgusunun nutella boyutlarında kavanozunun çıkmasını istediğim çikolatadır. böylece onun içine kinder buenoyu banıp yeme hayalleri gerçek olacaktır. (bkz: yuh)
lezzetini vücudunuzun en ücra hücrelerine varana kadar hissettiğiniz şahane çikolata.
içerisinde kafein veya benzeri bağımlılık maddesi bulundurduğundan şüphelendiğim, yaz aylarında raf ömrü kısalıyor diye bakkalların ve marketlerin toptancılara siparişini vermediği, sırf çikolataya ulaşabilmek için mahallenin bakkalıyla her gün tavla çevirip kafaya alınca da toptancıdan bueno siparişi vermesini istediğim * çikolata ötesi bişey.
candır, canandır. bağımlısı olmayan insanların iradelerine hayran kalma sebebimdir. * *
annemin ye de kafan daha iyi çalışsın dediği çikolata. * *
kinder sürpriz yiyemeyecek kadar büyüyenlerin akın ettiğidir.

(bkz: yirim)
pingui gibidir.
2 tanesi bile yetmez.
içindeki fındık kremasının kavanozlar halinde satılmasını istediğim, lezzetli gofret.
yanında bi de 3ü bir arada harika gidiyor.
hayranlarının, beyaz çikolatalı versiyonunu da mutlaka denemesi gereken lezzet.
babası portekiz annesi şili asıllı futbolcu ismi gibi.
sigara paketi gibi insanın cebinde taşıyası geldiği, tarifsiz lezzet. bağımlılık yaratıyor resmen.
bueno'nun olayı içinde saklı olan o fındık kremasıdır. her ısırıkta ağza yayılan o krema insanı baştan çıkarır.
Sanki eskisine göre birazcık lezzetsızleşmiştir.

Ya bunun içinde eskiden fındık mı vardı yoksa yine rüyamla mi karıştırıyorum?

Edit: yok ben karıştırdım.
Yerken Aklıma kalori getirmeyen tek çikolata. Canı sağ olsun.
süt tadından gam vuruyorlar da hissedilmiyor hiç.