bugün

En sevdiğim entry bu olacak insanların kimyası diye birşey vardır.
yarın benden kan alacak finale sahip ders.

evet, müfredat boş hatta kolay ve temel sayılır ama çalışamadım yeterince...

(bkz: üç buçuk)

edit: eksi oyu neden attın ki şimdi ? yoksa, hocam siz misiniz ?!
(bkz: sevilmeyen)
Sayısalcı olup yapabildiğim ders olmasına rağmen oldum olası sevmemişimdir.. Sevende nadirdir..
mevlana nın üvey kızıdır.
en sevdiğim ders. Resmen bu derse çalışırken kendimi ders çalısır gibi hissetmiyordum.
Kimya su gibi (H2O) tuz gibi (NaCl) hayattir. Hayat dediğin zaten bir elektron gibi kendi orbitalinde döner durur. Ve biz insanlarda essiz elementler gibi periyodik tabloda yerimizi aliriz. Hic birimiz, bir digerimiz değildir. Önemli olan hangi periyotta olduğumuz değildir. Önemli olan oluşturduğumuz bileşik bir zehir midir yoksa oksijen (O2) gibi hayatmidir. Dikkat edin bu noktada, oksijenin bir diğer formu CO2 (Karbondioksit) dir.

Kimya atomun yapisini inceleyen bilim dalidir.
Kendi içinde onlarca sabiti olan ve üst düzey matematik bilgisi gerektiren bu dalla biraz uğraşmak beyin yanmasıyla sonuçlanabilir. Bu nedenle çalisirken bolca H2O tüketmek yararlidir.

Beyin yanmasi=Entalpi+Kuantum sayilari+bilesiklerin adlandirilmasi+schrödinger+balmer+Bohr.
Ders olarak oldukça basit okuması çok kolaydır.(dersleri çok az, sınavları kolay...) Ama iş alanı yoktur. Ben zevkine okuyacağım yakında. Biraz zaman olmalı.
Ben böyle dersin ta amk..

Denilesi derstir. Nalet.
Okumaya yeni başladığım başladığım günden itibaren gelecek kaygısı çektiğim amma velakın hiç bir dersinden geçemediğim bir bölüm. Elim ayağım titriyor bi dk...
atomların, moleküllerin ve aralarındaki etkileşimin hikayesi.
doğadaki ve uzayda olan olayları sistematik bir şekilde inceleyen bili dalıdır.
ygs ve lys kimya ile ilgili bilmek istedikleriniz için yardıma hazırım. tatil bitmek üzere. yakında tekrar hizmetinizdeyim sınablara yakın güzel, tatlı hatırlatmalar ve bilgilendirmeler yapacağım. o süreçte ya da her zaman yeşillendirip sorularınızı veya bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz.

iyi çalışın kimya zevkli ve kolaydır.

bir bilim dalı.
Kimya hiç sevmediğim derslerden. Mf alanında ders göreceğime göre maalesef bunu da yapmalıyım. Allah baba bana yardım etsin.
Fen bilimlerinin elementler bileşikler gibi konularını anlatan ders.
11.Sınıftayız şuan atomun kütlesini hesaplamak gibi saçma salak gereksiz bir şey yapıyoruz Allah aşkına biri açıklasın biz ne yapıyoruz ya.
herkesin önyargısını kazanmış derstir kendileri.
ama yaşım ilerlemesiyle, üniversitenin yılların geçmesiyle saygımı kazanan ve en son diplomayı almamla saygının arşa çıktığı derslerden birisi.
tyler durden ın iyi bildiği bilim dalıdır. eşit miktarda portakal suyu ve benzinin napalm yaptığını biliyor muydunuz.
(bkz: dövüş kulübü)
faydalı bir ' bilim ' dalıdır. bilmek, fizik kimya gibi konulara hakim olmaktan bahsediyorum. şahsen eczacılık fakültesi okusaydım ki orada ağır farmakoloji ve kimyasal işlemler konusunda ders veriliyor. amcam eczacı mesela eczanesinde bazen siparişi verip henüz teslim edilmeyen ama hastasının ihtiyacı olan ilaçları kendisi üretiyo. kimya bilmek demek maddeleri birbirine dönüştrürebilmektir, bir maddeden işlemlere yada başka malzemeler ekleyerek başka bir madde üretme beceresi.
gelelim benim değinicem konuya amcamı siktir edin şimdi. eğitim sistemi var, bilişim yazılım kimya alanlarında fakülteler var. ama şöyle birşeyde var ve iyi ki var kötü sırıtması atmaktan kendimi alamıyorum bu arada. şimdi sen çocuğa vatana millete hayırlı olması için bilgilenmesi için veriyosun ya o bilgileri, harika birşey yapıyosun ama safsın be güzelim. o kişi o bilgilerle ne yapıcak peki biliyormusun o kısmını?

ilkokulda andımızı okuyan çocuklar büyünce pkkya katılmıyor hiç diye mi düşünüyorsun? * bu spesifik bi örnekti.
eğer ben kimya mezunu olsaydım net bir şekilde uyuşturucu işine girerdim. metamfetafin fakirin kokakinidir. kristalleştilirip ve birakç daha işlemle çok kolay pazara sürülür hale gelir.

ayrıca ev yapımı kimyasal patlayıcı gerçeğide var. gübreden ve piknik tüpünden bile patlayıcı yapılır bide bu işlere hakim olanın yapabileceğini düşünün.

Breaking Bad'i izlemiş olanlarınız vardır.
Fizik ve biyoloji ilmini de içinde kapsayan bilim dalı.
ile problemi olan varsa yardımcı olabilirim hatta aynı şehirde olduklarima uygun ders bile verebilirim evet.
evet yks ye az kaldı. yardım için buradayım . sozlukdaslarima kampanya.
fizik kadar matematige, biyoloji kadar ezbere gerek duyulmayan branş. bana uzak olsun. matematigi bol, ezberi sifir olsun.
breaking bad'den sonra ben neden yapamıyorum dediğim bölüm. aslında ikimiz de kimya okumuştuk.
fizik dersinin yoldaşı, kankası hatta kankitoroloşkosu, ikiz kardeşidir. birisini anmadan diğerinin adı yavan kalırdı. biyoloji bunlara uzaktan bakar kaş çatar kıskanırdı ıbratlar gibi..
aslında güzeldir, günlük hayatdır kimya bunu bana en iyi sherlock öğretdi. ama yine de sorularını çözemiyorum. *