bugün

entry'ler (155)

leydi perpetua

teşekkürler.

akustik gitar

Birinci perdede akor basması oldukça zor olan ve genelde kapo ile kullandığım gitar türü. Klasik ve akustik gitarın ayrı dallar olduğunu düşündüğümden kıyaslamıyorum zira ikisinin de farklı güzellikleri var. Ritim ve arpej için ise akustik en iyisi.

allah ın olmadığı gerçeği

Gerçeklik kavramı hakkında düşünebilme yetisinde yaşanan bozukluklar ile kendini gösteren bir hastalığın belirtisi olan söz.

mide krampı

Çok şiddetli olanının çok uzun sürdüğüne şahit olmadım. Ama 15-20 dakika gibi hissettiren bir 2 dakika yaşatabilir.

kuran ın eksik bir kitap olması

Matematik gibi zeka gerektiren bazı konularda kötü olan kişilerin söylemi.
Kurandaki miras paylaşımını anlayacak matematiğiniz varsa ne mutlu.

boyu 1 85 ten kısa olanların adamım diye gezmesi

Yazdığınız ikinci cümleye bakarak, sanki hep o kişilerin bir şeyler ispatladığı gibi genel bir düşünce var?

perpetua

Rabbine teslim olduğu için Roma döneminde şehit edilmiştir.

teslimler

Müslüman, Hristiyan yada Yahudi olmadıkları halde Tevrat, Esbat, incil ve Kuran ın öğretilerine göre yaşayan. Kimlik (Nüfus cüzdanı) kullanmadıkları ve sahip olmadıkları için kimilerinin "Kimliksizler" dediği, benimde içlerinde bulunduğum topluluk.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Mike Oldfield - Nuclear.

allah ın dinle dalga geçenleri çarpmaması

45-Eğer Allah, kazandıkları dolayısıyla insanları (azab ile) yakalayıverecek olsaydı, (yerin) sırtı üzerinde hiçbir canlıyı bırakmazdı, ancak onları, adı konulmuş bir süreye kadar ertelemektedir. Sonunda ecelleri geldiği zaman, artık şüphesiz Allah kendi kullarını görendir.(Fatır)

Karşı çiktigi şeyi hic okumamis birinin cümlesi.

yazar nickine göre ülke öteleme

Kansasli: Amerika.

gereksiz bir bilgi ver

Bir kusunuz olursa sizi sever ama yanina başka kus koyarsaniz sizi unutur.

bir gerçek söyle

Winter is coming.

şalvar giyen köylü anneden utanmak

Gereksizdir. Kendi kültürünü değiştirmek ve olmadigi biri gibi görünmek zorunda değildir.

kimya

Kimya su gibi (H2O) tuz gibi (NaCl) hayattir. Hayat dediğin zaten bir elektron gibi kendi orbitalinde döner durur. Ve biz insanlarda essiz elementler gibi periyodik tabloda yerimizi aliriz. Hic birimiz, bir digerimiz değildir. Önemli olan hangi periyotta olduğumuz değildir. Önemli olan oluşturduğumuz bileşik bir zehir midir yoksa oksijen (O2) gibi hayatmidir. Dikkat edin bu noktada, oksijenin bir diğer formu CO2 (Karbondioksit) dir.

Kimya atomun yapisini inceleyen bilim dalidir.
Kendi içinde onlarca sabiti olan ve üst düzey matematik bilgisi gerektiren bu dalla biraz uğraşmak beyin yanmasıyla sonuçlanabilir. Bu nedenle çalisirken bolca H2O tüketmek yararlidir.

Beyin yanmasi=Entalpi+Kuantum sayilari+bilesiklerin adlandirilmasi+schrödinger+balmer+Bohr.

bazı sözlük kızlarının şunu bilmesini isterim ki

Hayata sadece cinsiyetler üzerinden bakan yazar beyanı.

şaka maka yazın gelmesi

-18°C lerden 25°C lere. Bu günlere kolay gelmedik.

ateist forum ve sayfalarında sıradan bir gün

Muhteşem tespit. Özellikle gun sonu tespitini ayakta alkisliyorum.

yazarların vazgeçmek istedikleri kötü huyları

Herşeyi son ana birakmak evet. Ve su an bile ders calismiyor olmak. Bunu değiştiriyorum. iyi günler.

duolingo

ingilizce öğrenmek isteyenlerin mutlaka denemesi gereken uygulama.