bugün

aslında yaşamın en güzel şeylerinden biridir.
Mesafe koymaktır. Gerektiğinde ciddi bir şekilde istediğin kişiden yardım alınabilmeyi kolay kılar. (bkz: narsist)
kazık yeme ihtimalinde gözle görülür bir azalma sağlayan olay.
kimsenin seni tamamen tanımaması ve olusuz bir olayda yüzüne kusurlarını vuramaması..
güzel bi sey bence..
Daha önce yaşadığın olaylar tekrarlanmasın canın yanmasın diye uzak durursun fakat yine de canın yanar.
Yalnızlık insana göre değil bunu yapmak gerçekten zordur. Klavye önerisinde bile yalnızlık kelimesinden sonra garip öneriliyor. Garip.
insanlarla sıkı fıkı olup kafa şişirmeye değmez.. bir iki tane dost kafidir.. geri kalan kaba gürültüdür..
insanlarla mesafeli olup kırılmamak, üzülmemektir. En iyisi.
yapamadığım. hatta tam tersi, kimseyle küs kalamıyorum.
kendine yalan söylemektir.
üzülmemek, kırılmamak için gerekli olandır.
En iyisidir, herkesle samimi olmaya ne gerek var.
uygulanması gereken eylemdir. ben denedim kafa rahat arkadaşlar. hiç vıcık vıcık sahteliklere gerek yok. öğrendiğim birşey var ki en yakınlarındakiler için yani dostların içinde dostum dostum diye yırtınmayacaksın. oluruna bırakmak daha iyi. yalnızlık kalabalıklardan daha samimi geliyor bana.tavsiyemdir.
olmadığından olsa gerek..
sahte dostluklar, yapmacık insanlar, menfaat ilişkileri insanı buna iter. ama bir süre sonra insan bir dost bir sevgili illa arar. yalnızlık büyük acısı olan insanlara mahsustur. herkesle samimi olmayın derim arkadaş sayınız 4-5 olsun. gerisi hikaye.
herkesin harcı değildir. kendine yetebilen insan yapar ancak.
zeki ve pişman insan eylemi.
bunu gerçekleştirmek için önce herkesle çok samimi olmak gerekir. Sonuç seni zaten buraya atar.
Biriyle ne kadar samimi olursak üzerimize bir yük biniyor da farkında değiliz. iyi bir durumdur ama kimseyle konuşmayınca kişi biraz sorunlu hale gelebilir tahminimce. Ama eğer mutlu olup bir kaç kişiyle samimi olmadan konuşuyorsa o sanki iyi bir şey olabilir.
Not: biraz benimdir, insanlar samimi olmaya değmiyorlar.
Samimiyim ve en sevdigim huyum belki egenin havasindan suyumdan. Ama yitirmekte oldugumuz ozelliklerden biri.
Oldukça iyidir. O kadar saçma sapan insan dolu ki çevrede çekemiyorum kimseyi. Çekebildiğim kişiler de şu anda yanımda değil (ya da ben onların yanında değilim). Her neyse, iyi böyle.
herkesin bir gün tadacağıdır, buna kimseyle doğru düzgün konuşmamakta dahil edilebilir. 2 senedir aile dışında böyle takılıyorum yazar ve okur arkadaşlarım. hepinize tavsiye ederim.
En güzeli ...
en doğrusu budur.
Ya sosyal fobilidir
Yada insan sevmez hayvan severdir.