bugün

(bkz: icinde bulunulan durumlar)
rica ederim, bana söyleyiniz, insan kendinden nefret ederse, birini
sevebilir mi? kendi kalbiyle barışık olmazsa başkalarıyla iyi
geçinebilir mi? kendi varlığından canı sıkkın ve yorgun ise topluluğa
hoşluk getirebilir mi?

(bkz: erasmus)
(bkz: deliliğe övgü)
değerinin bilinmesi gereken durum nitekim hoşlananların durumları ortada..
(bkz: eski sevgiliyle başlayan başlıklar)
Bir yerlerde alın yazının karşına çıkacağına inanmaktır,ne istiyorum bendir,istediğim karışım varmıdır sorusudur,flörtözlüğe vurmaktır yoksa aseksüeliğe batmaktır ve fakat iyimidir kötümüdür bilinmeyen aşık olmak kadar ortada saçma salak bir durumdur.
garip bir davranıştır. eğer insan böyle bir durum içersindeyse, ciddi şekilde bazı şeyleri sorgulamalıdır.
derttir dert.
düğüm gibidir. ama o dügümü çözebilecek kişi elbet bir gün çıkar sizinde ayaklarınız yerden kesiliverir.
kimseden hoşlanamayan kişinin evveliyatını irdelemekte fayda vardır.. evveliyatında hazin bir aşk öyküsü vardır sonrasında da bu defekt gelişmiştir.. kimseden hoşlanamamak komplike bir sendromdur tek bir pencereden bakıp kişileri yargılamamak gerekir..bu kişilere şevkatle yaklaşıp anlamaya çalışmakta fayda vardır.
yarım kalan aşklardan sonra meydana gelen durumdur. önceleri kız grubunun içinden biri benim derken artık göz ucuyla bakıp çekip gitmektir. 24 yıllık yalnızlıktan sonra hoşlanmak isteyip hoşlanamamak gerçekten acı bir durumdur.
Sevilen kişiden ayrınıldıktan sonra meydana gelen kısa süreli kendini arayış durumudur.
Ameeean kim uğraşacak şimdi başımıza iş çıkarmayın.
Evli olabilir.
benim de muzdarip olduğum sebep.çok merak ediyorum.
Kalp kırıklıkları.
Kendi ibneliğimiz.
zekiler kimseden hoşlanamıyormuş. . .
Eski yaralar.
Yaşadığı zaman diliminde birden çok arkasından bıçaklanan kişi insanlara üstünlük kompleksi besler buda düşmanlık besleme evrelerinin göstergesidir. Bence en doğal hakkı mümkünse yalnız yaşasın yoksa bir canavara dönüp zalim biri olabilir.
Hayat şartları olsa gerek.
Sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer demişler. Bizimki de o hesap.
Sonu olan şeylerin yaşanmış-yaşanıyor olması beni pek bağlamıyor, iyi böyle.
Tam olarak ergenlikten yetişkinliğe geçmektir sanırım .
başka işlerden hoşlanmaktan kaynaklanabilir. Örneğin; işini çok seven insan. Bu kişi artık işine aşık olduğu için kimseyi de gözü görmez.
ilginin farklı alanlara kaymasından. Boş kaldığında mutlaka bu belaya bulaşacaksın.
Güvensizlik.