bugün

entry'ler (126)

nasıl hissediyorsun

Cemil Meriç "Hayatım bir bozgunlar silsilesi. Hiçbir kavgam zaferle taçlanmadı. Ben ezeli bir mağlubum." demişti. Bu cümledeki çaresizliği hissediyorum.

aynı şarkıyı 78 kere üst üste dinlemek

Sema Moritz, Hasret'i aklıma getirdi. Popülaritesi artınca dinleyesim kalmadı da gerçi.

evlenmemek için bir neden söyle

Aşık olmamak. insanlar yalnızca belli bir düzene uymak için evlendiklerinden herkes mutsuz. Mutsuz evlilikler yüzünden mutsuz, karakteri ve psikolojisi problemli çocuklar yetişiyor. Ben bu insanı seviyorum, onunla bir ömür geçirmek istiyorum diyemeden evlenmek pek mantıklı gelmiyor bana.

eşin dostun atatürk fotoğrafı paylaşması

Paylaşacaklar tabii. "Atatürk'ü sevmeyen benimle ahbaplık edemez."

kötü hissedince yapılanlar

Yorganı başına çekip ölmeyi beklemek.

hoşlandığınız kişiye ilk adımı nasıl atarsınız

Hoşlanmıyoruz biz genelde.

intihar etmeyi düşünmek

Dünya ilginç bir yer. Yapmam dediğini yaptırıyor mu bilmiyorum, düşünmediğini düşündürüyor ama.

dinlemekten bıkılmayan şarkılar

Bertug Cemil, yağmur.

kendine sert bir eleştiri yap

Hangi bir şeyi eleştireyim?

bıkılan şeyler

Hayatımın bir şeyleri beklediğim ama neyi beklediğimi bilmediğim bu kısır döneminden. Bilinmezliklerden hoşlanmam.

fırat çakıroğlu vs fethi sekin

Bugün burada kafalar iyi galiba. Biri jandarma vs polis der, biri fırat çakıroğlu vs fethi sekin der. Bunlar saçma sapan trollerinize alet edilecek konular değil.

jandarma vs polis

Bu kıyaslamanın mantığı nedir? Ne alaka yani?

küçüklüğe dair hatırlanan ilk futbolcu

ilhan Mansız formam vardı.

erdoğan ın kamuflaj giymesi

Pijama gibi durmuş üstünde. Rezalet.

atatürk ün yakışıklı olmaması

Niye adam güzellik yarışmasına katılmış gibi konuşuyorsunuz ki? Bir de zaten hepiniz kusursuz, mükemmel varlıklarsınız gibi :D Devlet adamı, asker, öğretmen... Birçok sıfatı var zaten, bizim onu sevmemiz, minnet duymamız için yaptıklarını biliyor oluşumuz yetiyor. Ayrıca, Atatürk bu ülkenin gördüğü en karizmatik cumhurbaşkanıdır.
görsel

tahammülü zor olan şeyler

Nezaketsiz, saygısız üslup ve tavırlar. Sığır gibi hareket edecekseniz hiiç etmeyin. E biz de sabır taşı değiliz.

mustafa kemal i zerre seven cenazeme gelmesin

Mustafa Kemal'e bağlılık duyan bireylerin cenazesine geleceğine ihtimal veren mısırlıoğlu beyanı. Hani sonra da hakaret edildi diyorsunuz, senin cenazende bizim ne işimiz var çatlak herif?

en anlamlı türkü sözleri

'Ben gönlümü toprak sandım, taş imiş
Meğer taşa tohum ekilmez imiş.'

insanlara olan güvenin sarsılması

Hiç kimseye, hiçbir konuda güvenmemeyi getiriyor zamanla. Bu sorun falan değil, aklınız varsa güvenmezsiniz, en azından temkinli yaklaşın.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Hiçbir şeyin umduğum gibi olmayacağını biliyorum, hiçbir şey için heyecan duymuyorum ve bu beni tüketiyor. Kendime katlanamıyorum.