bugün

(#9925115)

burası galatasaraylı dolu cengaver.yerler seni.

hoşgelmiş.sefalar getirmiş.
tuttuğu takımın ezikliği karşısında hırsını çıkarmak için nereye saldıracağını şaşıran yazardır.
eksiklerin içinde tam olarak dikkat çekmiş yazar gibi . bir çok aynı düşünce tek ve kararlı düşünceye karşı .

fenerbahçe ye karşı herkes tek yumruk ama şölede bi olay var. .... şemsiye açılmıyo
yav vallahi fenerli diye demiyorum, araştırmacı yazar. olayları irdeliyor. yazdıklarında hata payı mı var biraz objektif bir şekilde bakın.

şu an yazdığı entrylerin entry numarasını vermek isterdim bakabilmeniz için ama websense sağolsun buna engel oluyor. sadece entryleri görebiliyoruz.

ha kendine de söylemek istediğim bir kaç şey var, tavsiye niteliğinde; çok fazla takılma
yoksa bitmez bu dava, sen fenerbahçeyi savunursun biri çıkar laf eder ona karşıda savunursun, diğeri çıkar laf eder, sen onlara edersin yani bu işler yalnızca canının sıkılmasına neden olur. ayrıca karşında tek bir takım olsa tamam belki ama karşında bir sürü takım var ve onların en az 10 ar savunucusu olsa çıkamazsın işin içinden güzel kardeşim.:)
o yüzden biraz vizyonu geniş tut, değişik olaylara da bak. farklı yazılarını da okuyalım. derim nacizane. gene yazımda durdum uzun uzadıya. kusura bakma artık. *
duygulara tercüman olmuştur. gerisi teferruattır herkes anlamaz.
(#14916671)
(bkz: #15240052)

birincisi fenerbahçe emenike'nin aldığı paraları sayarken görüntüsü var diye şike nedenıyle yargılanmıyor bilmesi gereken yazar..

ikincisi şampiyon fenerbahçe neden şampiyonlar ligine katılmadı bu sene?

benım bildiği lig şampiyonu şampiyonlar ligine direkt katılıyor..

kahe diye inşaat işçisi oldugunuda sanmıyorum dereağzında. ya da hiç kimse durup dururken hocayı arayıp " fenerden para aldım" demıyor.. ya da en yakın arkadaşı eskı beşiktaş'lı futbolcuyu arayıp durumu anlatmıyor..

al sana tescil.. kaypak federasyonun ceza vermedı dıye şikeci değiliz diyemezsiniz!!

uefa var allahtan. varki şikeci takımları kendi ligine almıyor!!!

emre muhabetine gelince ağız okumalarından ne oldugu açık ve görüntüsü zaten ortada!! neden ceza aldı acaba emre? neden zokora almadı acaba?
(bkz: #16156343) anzhi takımını arap takımı sanan cahil yazar. lütfen bundan sonra spor ile hele futbol ile ilgili entry girmesin. yazık. penguende bir köşeyi aklıma getirdi.
(bkz: mega cahil)
(bkz: #16398778)
krasiç'in olası transferinden sonra gokhan ve krasıc'in haylı ofansıf olacagını, ortasahaya adam alınması gerektıgını dunku maçta bunu bellı ettiğini söylemiştir..

ha bırde borsaya bıldırıp almamazlık yapmıyoruz demiştir..

ben ise;

--spoiler--
nıye mehmet topal super adamdı nooldu bı gecede??

borsaya sakiri, amrabat'ı bildirdik...

ambrabat hangı takımda sımdı??

neyse alın krasıcı, bakkala pazara gıden yoboyu avrupa lıgınde basarılar...

ha tabı on elemede elenmezseniz..
--spoiler--

dedimm.. bunun uzerıne arkadas futbol bılgımle alakalı yorum yapmış...

amrabat'ın hangı takımda oldugunu mu bılmıyorum?

mehmet topal gelınce dunya starı almış gıbı sevınıp, bır gecede selçuk şahın, maldanado yapmadınız mı?

e yobo kardeş pazara gıtmedı mı? gecen sene 4 maçta galatasaray'dan 6 gol yerken bu yobo yok muydu?

sorun ne?

iş bu entry gırerken

--spoiler--

ortasahadaki boşluğu mehmet topala fatura eden mal sen değil miydin az önce?
fenerbahçenin havuz kıvırması başlığınada entry girmişsindir muhtemelen sen ağzından salyalar akarak, orayada bir ayar geçtim, okuma yazman varsa gir ve oku.
herneyse, amrabatı alıp götünüze sokabilirsiniz bence hiçbir problem yok.
yobo ingilterede 10 yıla bir yakın süre top koşturmuş, paçalarından tecrübe akan ve geçen 2 yılda ligin en iyi stoperlerinden bir olduğunu göstermiştir.
yaşını bilmeme gerek yok çocuk, cümlelerin belli ediyor zaten her şeyi...

evet, gelen transferler vaslui maçında oynayamayacak ancak 2 hafta sonra size karşı oynarlar, sakin ol şampiyon...
--spoiler--

ne kadar terbıyesız oldugunu, fenerbahçe'li sevıyesını göstermiştir..

ayrıca karsındakı ınsanın yasını, yasadıgı yerı bılmeden konusmak da ılgınç..

caddeye beklıyormuş..

senın kataloglarda resımlerını gordugun caddede ayak ızlerımız var bızım merak etme, klavye delıkanlısı kardeş..
çok uzaklara gıtmemesi kadıköy'un duvarlarına, koridorlarına bakması gereken yazar..

duvarlarınızda şampiyon yazısı, koridorlarda seslerimizin yankısı..
(#16399096)
sana yeter, fazla bile...
-mına kodumun caddesınde hepiniz bıber gazı yedınız zaten...

bıber gazı falan yememiş taraftardır.

klasık ezıklığını saldırganlık ve kufurle bertaraf etmeye çalışan fenerbahçeli..

doksanlı yıllarda doğan çocuklarda bu hep var.. 2002 den sonrasını hatırladıkları için olsa gerek..

inmeseydınız sahaya bıraksaydınız adam akıllı şampiyonluk kupamızı kaldırsaydık..

e bu devlet sahıpsız değil dalarsan sahaya yersin gazı..

gıdıp terorist başı baskan için adlıye basarsanız yersınız gazı..
(bkz: ha o mu o fenerli o yuzden böyle)
ö.m ye ne cevap beklediğini anlamadğım yazar..

kendisinin ö.m kutumu kufurlerle, ezik laflarla 20 yasında çocuga yakışan sekılde doldurmasına...

kaale almadığımı, devam ettikçe biri bişe mi dedi dediğimi, devam edınce bu sene ne sınek yaptı vızz vızz dediğimi hatırlıyorum...

sen ayna da dersin dediğine de ayna diye cevap verdim..

bu senı kaale almadığımı, cevap verilmeyecek kadar zavallı oldugunu gösterir...

ö.m. ye cevap olarak senın gıbı kufur edeceğimi sanıyorsan yanılıyorsun..

mehmet topal'la alkalı fenerbahçelilerin ilahı bakışı ve dunden sonra itin gözüne sokmasına

ayrıca yobonun oynadıgı fenerbahçenın galatasaray'dan yedığı gol sayısı belli..

ayrıca 2 arada bi iftara gıdıcektin falan entry gırıyorsun yazmışsın..

ilginç 20:33 den sonra ilk entrym bu..

istanbul içinde bıle ezanın farklı dakıkalarda okunmadığını bılmemek de sana yakışırdı zaten..

ö.m den sperm israfı gıbı sevıyesız laflara orospu çocuğu falan diye cevap vermemı beklıyorsun sanırım..
liseli ergen ve fenerbahçe nefreti kusan piçlerin "ayar makinesi."
fenerbahçeyi çok güzel savunur kendisi. candır. destekçisiyiz.
(bkz: #16798957)

fatih terim'in cezasının ertelenmesini kafaya takmış yazar.

kendisinin bu entry'sini okurken "yüzsüzlükte sınır tanımamak" deyiminin nasıl vücut bulduğunu gördüm ve tiksindim.

sonra dedim ki; "bu adam ya harbiden hiçbir şey bilmiyor ya da suratına tükürülmeyecek seviyede yüzsüz"

neden mi böyle söyledim?

fatih terim'in aldığı 3-5 maçlık ceza tff'nin hangi maddesi gereği ertelendi? 105. madde...

peki 105. madde kimin için yürürlüğe girdi? fenerbahçe için...

ne zaman yürürlüğe girdi? gece yarısı...

neden yürürlüğe girdi? fenerbahçe'nin küme düşmemesi için...

yanında hangi madde kaldırıldı o gece? 58. madde...

buraya kadar mutabık mıyız? mutabık değiliz diyen adam yalan söyler bu kadar net. buraya kadar mutabıksak bu muhteremin yaptığı yüzsüzlük müdür yoksa "arshil siktir et, herif hiçbir şey bilmiyor" mudur?

kendisine tavsiyem, yüzsüzlük yapabilir, 3 temmuz'dan beri yüzsüzlüğün, çirkefliğin bokunu çıkardınız ama ille de "ben bir şeyler biliyorum" diyorsan, yanılıyorsun, hiçbir şey bilmiyorsun.
(#16804047)
beyinsizlik bu olsa gerek...
58. & 105. maddenin değişmesini istemeyen kulüpler arasındaydı, fenerbahçe
kaldı ki sözde fenerbahçe için değiştirildi bu madde...
sen at gözlüğü ile baktığın liseli medyaya inanmaya devam edebilirsin.

---spoiler---
ilgili bazı haberler:
http://www.htspor.com/fut...-flas-58-madde-aciklamasi
http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1229333
http://www.sentezhaber.co...madde-tepkisi-h65427.html
http://www.milliyet.com.t...20degismesini%20istemiyor
---spoiler---

aynı haberi birkaç farklı siteden aldım, belli ki okuduğunu "tek" seferde anlamada problem yaşıyorsun arshil...

---spoiler---
bu da fenerbahçe taraftarlar birliğimizin açıklaması:
http://www.12numara.org/h...rlar-birligi-1907-58madde
---spoiler---

yeterli mi?
ha, sen tüm bu realitelere rağmen, başından beri karşı çıktığımız bir değişikliğin gerçekleşmesinden bizi sorumlu tutuyorsan boş konuşuyorum ben.
zira malum değişikliğin kime-kimlere yaradığı aşikar.
sindirim sistemi kuvvetli olanlar "sözde" imparatorlarının aldığı cezayı hasır6 etmeye devam edebilir, midesizler...
mehmet ali aydınlar görevden istifa (!) etmek zorunda kaldıktan bir kaç ay sonra "fenerbahçe kulübü 58. madde'nin değiştirilmesine yönelik kulüpler birliği toplantısında imza verdi" açıklamasına bir tek yalanlama yapmayan kulüp taraftarı.

peki neydi bu 58. madde? nasıl bir an'da gündeme geldi?

hatırlayın... nihat özdemir'i... "58. madde değişmezse türk futbolu batar" demesini... sonra bir an'da spor bakanı devreye girdi, sonra bir an'da mehmet ali aydınlar devreye girdi... galatasaray, trabzonspor, bursaspor ve orduspor tepki gösterince malum kulüp açıklama yaptı "58. maddenin tek kelimesine dokunulamaz" bazıları da yedi...

fotoğraf yayınlanıyor... el kaldırılma fotoğrafı... aylar önce videoyla kanıtlanmış bir fotoğraf... madde değişikliğinin kabul edilmesi edilmemesine yönelik değil, öncesinde yapılan bir soruya ait oylama... şimdi araştırıp da bulamam o videoyu, burada ispat edildi o konu...

mehmet ali aydınlar 58. maddeyi ya değiştirecekti ya da bırakıp gidecekti. bırakıp gitti... ne dedi? "fenerbahçe'yi küme düşüren başkan olmak istemiyorum"

cas davası namusumuz deyip davadan çekilenleri biliyoruz biz...

canlı yayında, galatasaray kupayı aydınlıkta aldı, kupayı alırken ışıklar açıktı efendim! diyen yöneticileri biliyoruz biz...

yapı kredi bankasının bir an'da şampiyonlar ligi'ne sponsor olup 30 milyon euro göndermesini biliyoruz...

iki etik kurulu raporundaki şikeyi, pfdk disiplin kurulundaki şikeyi biliyoruz biz!

fenerbahçe küme düşmesin diye gece yarısı değişen tff yaptırım kanunlarını biliyoruz biz!

kafa basmıyor ki... beyin hücrelerini kulübün yönettiği 12 numara org isimli web site yönetiyor çünkü... içlerinden bir ileri zeka da çıkıp "ya amına koyim bu 58. madde bizim için değişmediyse kimin için değişti lan!" diye soramıyor...

benim imparatorumun aldığı 3 maçlık tribünde oturma cezasıyla senin şikeci kulübünün 3 küme birden düşmesi bir mi ulan!

ağzımı kapatmıştım, sessiz kalmıştım, susuyordum ama konuşturmayın, çok zararlı çıkarsınız, kaldıramayacağınız sözler söylerim, kişilik probleminizi ortaya sererim.

ulan yazdıkça yazasım geliyor, ne güzel bu pisliklerden kurtulmuştum... ulan madem fenerbahçe kulübü 58. maddenin değiştirilmesine karşıydı, madde değiştikten sonra neden tek kelime açıklama yapmadı? neden sadece galatasaray açıklama yaptı.

nedeni basit, istediğini aldı...
(#16805669)
58. madde neden mi değişti, buyur, çok merak ediyorsun ya...
http://www.odatv.com/n.ph...dilen-deliller-2001121200
+ http://www.eksisozluk.com...alt%C4%B1+edilen+deliller
oku, gel.

unutmadan, her fırsatta "şikeci" dediğin kulüp emin ol hepinizden daha temiz.
http://www.youtube.com/watch?v=o06-GaKG4Z8
bütün fenerbahçe taraftarları gibi o da korkuluk olmayı seçiyor maalesef.

istisnasız bütün tapeleri okudum, türk futbolu rezalet içinde yüzüyor önce onu söylemek lazım.

gerçi tapeler yalan diyen de var, tapeden kanıt olmaz diyen de var. khomajmetre hangisinden onu bilemiyorum.

ama şu bir gerçek ki fenerbahçe başkanının suçu sabitlendi, artık masumiyet karinesinden falan bahsedilecek bir durum kalmadı.

dürüst bir insan olmayabilir, bunu benimsemiyor olabilir. ben mesela buna bile saygı duyarım, o da bence bir tarzdır.

zaten hayatta da kimse yüzde yüz dürüst değildir.

gelgelelim bize her fırsatta bukalemun diyorsa o da bir zahmet korkuluk olduğunu kabul edecek. hani tarlalar falan, anlar o.

desin ki kardeşim böyle bir şey var, düşürün dört büyükleri birden, helal olsun derim.

ama fenerbahçe herkesten temiz falan demesin. kimseyi bu kadar salak zannetmesin. kendisini de saf konumuna düşürmesin bence.
başkanıyla aynı kafada giden yazar.

biz, 58. madde neden değişti diyoruz karşımıza "aslında trabzon'da ceza alacak" diye gelen yazar.

trabzon şike yapmadı demiyor ki kimse, hoş, şike yapmadı teşvik gönderdi... zaten savcı mahkemenin kararına itiraz etti ve sadri şener'in de ceza almasını istedi, yargıtay bu itirazı onayladığı takdirde sadri şener'de gidecek gümbürtüye...

yazdıkça batıyor farkında değil... çok basit bir soru sordum yahu, çok basit!

madem senin kulübün 58. maddenin değişmesine karşıydı (ki zerre kadar alakası yok) neden madde değişince tek kelime açıklama yapmadı! neden sadece galatasaray "bu yapılan madde değişikliği usülsüzdür" açıklaması yapıp tepki koydu, neden???

üzerinde aylarca çalışılan iki etik kurulu raporunda şike bu kadar ortadayken nasıl oldu da pfdk isimli kurum etik kurulunun "maç sonucuna etki" suçlarını ve bu suçlar kapsamında istediği cezaların tamamını nasıl oluyor da 3 gün içinde "teşebbüs" olarak değiştirdi, neden???

aynı pfdk "teşebbüs" (!) diye fenerbahçeli yöneticilere ceza verirken, kendisine o talimatları veren aziz yıldırım pfdk tarafından ceza almadı, neden??? yoksa tahkim 6 ya 1 disiplin 4 e 3 bizde gerçekten sizde yani???

siz aptal yerine koyuluyor olabilirsiniz, siz söylenen her söze inanıyor olabilirsiniz, siz doğruyu ve yanlışı göremiyor olabilirsiniz. diyorum ya nihat özdemir canlı yayında ünal aysal'ın ve bu kadar insanın gözünün içine baka baka "yalan söylüyorlar, galatasaray kupayı aldığında ışıklar açıktı" dediğinde internette bu gibi muhteremler "ooouuvvvv nihat özdemir kanırttı ünal aysal'ı ouuuuuvvvv" diye orgazm oluyorlardı.

en başından itibaren diyorum ki; şike var ya da yok zerre kadar umurumda değil, aziz yıldırım, şekip mosturoğlu, göksel gümüşdağ, mahmut özgener, sinan engin gibi isimlerin kendi aralarında yaptığı iğrenç pazarlıklar, çarpık ilişkiler bana yetti... şikeleri, tarlaları, işçileri, tff'den gelen usülüne uydurulan (!) paracıkları söylemiyorum bile...

muhterem çıkmış "ama fatih terim ceza alacaktı ne olacak o'na yeaaa" diye tutturmuş... fatih terim gider 3 maç tribünden oturur izler de küme düşmemek için kimleri nerelerinden yaladıkları ayan beyan ortada olanlar kadar aşağılanmaz.

edit : (bkz: şike davası gerekçeli kararı) onlarca entry girdim tek kelime eden olmamıştı, hatırlatmakta fayda var.
(#16806071)
"sözde" suç yargıtay cezayı onadığında "sabitlenecek" bu 1.
her maç renk değiştiren, sözde düşman galatasaray-trabzonspor arasındaki "kirli" ilişkilerden bi haber olmadığımdandır kullandığım "bukalemun" sözü bu 2.
evet, fenerbahçe tertemizdir, bu 3.
zira fenerbahçe tarihinde şu tip "pislikler" yoktur:

---spoiler---
http://www.eksisozluk.com...+milyon+dolar+davas%C4%B1
http://www.sabah.com.tr/S...latin-7-yil-hapsi-istendi
http://www.cnnturk.com/20...pildi/641727.0/index.html
http://forum.donanimhaber.com/m_10702532/tm.htm
http://www.youtube.com/watch?v=y4EzMPlD0T4
---spoiler---

görüyoruz ki denizliye giden "teşvik", kayıp 1 milyon dolar, meşhur 8-0 çabuk unutulmuş.
balık hafızalı bukalemunlardan da bu beklenirdi zaten...

savcı mehmet berk görevden alındığında, "fenerbahçe şampiyon olmasa bu operasyon gerçekleştirilmeyecekti." demişti, bilmem hatırlar mısınız?
peki neden?
aman ha! görmeyin, duymayın, sorgulamayın...

sizin sorununuz sürekli tek taraftan bakmak.
iftiranameyi ağzından salyalar akarak okuyan, başucu kitabı yapan, ancak "savunmalar" dile getirildiğinde kulak tıkayan tiplerden de daha fazlası beklenemezdi zaten.
(#16807908) haklı yazardır.
olum ne oluyor lan yazarı. Zaten sözlüğün amınaKOYUYORLAR BU vatandaşta durmadan başlık canlandırıyor, torres, azeri ligi, 5 ay Sonra gol... Laaan!
(#18246923)

böyle bir entry girmişliği var adamın. 1461 de ne olduğunu bilmiyor zannımca.

türk futbolunun ayrımcı gücüne kapılmış. suçu yok aslında. bu bardağa ancak bu kadar su doluyor maalesef.