1. 1.
  giresun ilimizin bir ilçesi.
  2 ... palta
 2. 2.
  kasapın dişi versiyonu olsa ne güzel olurdu dediğim kelime.
  ... the kene
 3. 3.
  amerikadaki new jersey kentinin nüfus çoğunluğunu oluşturan giresun ilçesi.* *
  ... akustik
 4. 4.
  keşap ; şehrim benim.. onda kaldı tüm düşlerim..

  (#1924592) bahsettigi üzere , abd de oturan vatandaşlarımızın '' quechape '' olarak yazdıgı giresunun en güzel ilçesi..*
  1 ... denizgezmis
 5. 5.
  içkiye benzer bir şey var bu havalarda
  Kötü ediyor insanı, kötü...
  Hele bir hasretlik oldu mu serde;diyor ya şair evet keşap ta memleketimde beni icine çeken bir şey var. güre dağının eteklerinden aşağıya dogru süzülen güzel memleketim..
  ... 1917
 6. 6.
  giresun'un sahil şeridinde bulunur. il merkezini geçtikten sonra trabzon yönündeki ilk ilçedir. il merkezine yaklaşık 10 km uzaklıktadır. karadeniz bölgesinin tonya ile birlikte teksas özelliğini taşıyan 2 ilçesinden birisidir.

  eski dilde 'temiz su' anlamına gelir. fatih sultan mehmet'in trabzon'u fethe giderken 1461 yılında keşap'ıda fethettiği tarih sayfalarında yerini almıştır.

  uzak durulması gereken insanları bünyesinde barındırır. zira yörede 'keşaplı ile yılanı bir çuvala sokmuşlar; yılan çıkarın beni buradan demiş' diye bir rivayette dolaşmaktadır.

  tekel büfesi yoğunluğu olarak türkiye'nin çok çok üzerinde bir ortalamaya sahiptir. zira abartısız günü her saatinde* açık bir büfe bulmak kolaydır.

  karadeniz sahil yolu projesinden nasibini almıştır. güzelim sahilde yüzülecek yer kalmamış, her taraf taş ile doldurulmuştur.

  ayrıca yörede uy başuma gelenler diye bir dizide çekilmiştir.
  1 ... lenger