bugün

kaset isimli çok iyi bir amatör kayıtlarını dinlediğim alternatif bir grup.
mezuniyet törenlerinde havaya atılıp tutulan mutluluk ve bitiş belirteci nesnecik.
(bkz: askerin namusu)
Kemal:Vokal/Gitar
Engin:Vokal/Bas
Koray:Davul
olmak üzere 2001 yılından bugüne Türkçe alternatif rock ve emo ezgilerini harmanlayan bir üçlemedir. grup her cumartesi 21:30'da Beyoğlu On The Run Bar'da sahne almaktadır.
(bkz: kippa) * * **
(bkz: kep töreni)
Ankara'da envayi çeşidinin 5 ytl'ye sıhhıye'deki güneşli pasajından temin edinilebilen şapkamsı.
mezuniyetin olmazsa olmazıdır. sorsan atıp tutunca geride kalan senelerin sonlanması kutlanır ama aslında bir dizi sefilliğin başlangıcının baş mimarıdır. her şey onu atıp tutunca başlar adeta...
artık ana sınıfından mezun olan yavrucaklarında havaya attıp tuttuğu şapka. üstüne üstlük bunu yaparken sanki oxford'dan mezun oluyormuşcasına sevin sevin seviniyor sıpalar. hele cüppe giyip fotoğraf çektirmeleri yok mu? pek bir şeker pek bir tatlısınızda e bunun lisesi var, üniversitesi var. ne bileyim hırlısı var hırsızı var, bahçesi var bağı var, ayvası var narı var.*
işte gidin balon uçurun, şeker atın havaya falan öyle sevinin. üniversiteden mezun olurken ne yapacaksınız be çocuğum? tüketmeyin her şeyi şimdiden. gerçi hata sizde değil tabide size patladım gece gece. kusura kalmayın.*
kep'dir...

komutanların askerlere altın öğüdü de vardır...
"kep gitti, g.t gitti."
g.t burda erkeğin namusu oluyor.
e doğruya doğru!
vaktinde, benim zamanımda yani lise mezuniyetinde bile kep atmak gibi törenler pek olmadığı ya da bana denk gelmediği için pek özendiğim kafa şeysi idi bu.
neyse geçen yıl mezun olurken iki ayrı fotoğraf çekimi ve bir de mezuniyet için taktım, nasıl heyecan anlatabilemem. sonra, baktım bu kep denen meret kafada durmayan bir şey. tokasız kep olmaz. sonra tokalı kep de olmaz yine anladım. bir sürü tel tokayı takmak ayrı dert, yanlış takmak ayrı dert, düzgün takamamak saçı bozmak ayrı dert. ha bir de bu tokalara rağmen gereken anda fırlatmak sonra bir tanesini yakalamak * aynı anda saçı başı düzeltmek, aynı anda mezun oluyor olmanın yeni bir hayata merhaba diyecek olmanın tadını çıkarmak * ve bir de manyak gibi fotoğraf çeken aile bireylerine poz vermek var.

kep insanın kendine yakışmayanı giymesidir.
mezun olanların törende fırlatmak için taktığı şapkadır.
Aynı zamanda Kurumsal elektronik posta 'nın kısaltmasıdır.
Devlet kurumlarına bazi başvurular bu sistem üzerinden yapılır her ileti kontörle gider. Elektronik fatura itirazları da bu sistem üzerinden yapılabilir.