bugün

insan olmak bunu gerektirir.

(bkz: düşünce özgürlüğü)
(bkz: ben başka bir insanım)
Başkalarının düşüncelerine saygı duymalıyız

Düşünceleri: 3²= 6.
Çok gerekli ve özel bir erdemdir.
Yavşaklıktır.
Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre saygı duyarım..
Atip tutması kolaydir ama uygulaması gerçekten zordur.
''benim herkesin fikrine saygım yok. çünkü ben saygı duyduğum fikrin yanındayım.''
Medeni insan hareketi.
Hiç siklemem.
yapılmazsa kaos ve çatışma ortamından çıkamayız. gereklidir.
Üstün zekalıların başarabileceği iş. Zeka arttıkça farklılıklara saygı gösterme ve buna rağmen iş birliği yapma becerisi artar. "Orta zekalılar cenneti"inde bunu yapmak çok zordur. En az 300 yıla ihtiyacımız var.
Maganda olduğum için yapamadığım mlsf.
Günümüzde çok az rastlanılan bir durum.
Genellikle kendi gibi düşünmediğinde bir başkası, o kişi ya düşman oluyor ya da hakarete meyilli.
Büyük sabır isteyen durum.
ezik insanların yapacagı iştir.
saygı duyacak olsam ben de öyle düşünürdüm. ha farklı düşünüyor diye git anasına söv demek değil tabi bu.
omurgasız insan uygulamasıdır. üstelik saygı hak edilir. zorla çekip alınmaz.
Düşünceleri size ya da başkalarına açıkça zarar vermediği sürece saygı gösterilmelidir.
Bu ülkede olmayandır maalesef. Mesela ben dini savunsam bir ateist çıkıyor kavganın eşiğine geliyoruz. Ya da bir x partisi adamın hoşuna gidiyor öteki y partili resmen parçalayacak karşıdakini. Bu da ülkenin gelişmemiş olduğunu gösterir.
kötü niyetli insanların yap(a)madığıdır.
akplilere saygım yoktur. Genel olarak sövmüyorum fakat beni sövmek zorunda bırakan insanlar oluyor. Herhalde akpliler dışında kimseye saygısızlık yapmam. he bir de teröristler. Öyle dağda bayırda askere pusu kuranlar değil, içinde onlar da var ama ek olarak ülkesine zarar veren herhangi bir şeye göz yumanlar. Asıl terörist onlardır.
insanların özgür hakkı olan farklı düşüncelerine saygı duymaktır.
Yapılmazsa kaos ve kavgadan geçilmez.
bu sözlük yüzünden bende kalmayan özellik.