bugün

tavlada zara verilen isim.
zar atılırken "hadi kemik, oyna kemik, ulen kemik" diye diye sürer gider.
görsel
görsel
kırıldıkça daha çok kırılmaya meyilli olur aynı yerden sol kolum 4 kere bilekten ve faklı yerleden kırıldı şuan sağlam ve bir hasar kullanımda sorun yok çok şükür ki.
Yetişkin bir insan vücudunda yaklaşık 350 kemik bulunur. Yaşlandıkça bu sayı 206’ya kadar düşer.
Sert bir maddedir.
insan vücudundaki kemikler beyaz değil, bej veya kahverengidir. müzelerde sergilenen kemikler kimyasal işlemelerle temizlendiği için beyaz görünür.
beyaz meşelere verilen ad. içinde değişik renkler de olabilir. bir de gazoz vardır bunun gibi.
cok calışkan oldular bi de. bugün (24 ekim) kasım sayılarını aldım. kasımda da aralık sayısını bekliyoruz.
yesil sogana kafayi takmis yazar ellaam.
Yetişkin bir insan vücudunda yaklaşık 350 kemik bulunur. Yaşlandıkça bu sayı 206’ya kadar düşer.
bir renktir.
Kendisini tanımıyorum, evet.
Mermerimsi yapıda beyaz ve üzerinde desenler olan miskete denir.

içi krem dolu gibi olanlar anladınız siz.
çocuklukta oynanan sokak oyunlarından biri. ebeleme esasına dayalı bir oyundur, ancak ebeye yakalanacağını hisseden oyuncular "kemik!" deyip kollarını önünde kavuşturmak suretiyle olduğu yerde donup kalarak bir tür ebelenme muafiyeti kazanır. ne var ki böyle yapınca başka bir oyuncu yanlarına gelip kendilerine dokunarak "kaç!" demeden yerlerinden kıpırdayamazlar.

(edit : bu arada oyunun başında ebe seçimi için "1-2-3!" denir, bu anonsu takiben en son "kemik!" diyerek kollarını önünde kavuşturan, yani sona kalan oyuncu ilk ebe olur.)
froyt abi, liseli talat, zombi kemal, kamil seven adam gibi güzel bölümleri olan çılgın mizah dergisi.
köpekler çok sever.
zamanında müthiş bir kadroyu biraraya toplamış olan ve kendisinden sonra çıkan hiçbir derginin aynı tadı vermediği çalışma.

liseli talat, zombi kemal, sol kroşe-sağ sıvaz, sayko usta gibi efsanelere sahiptir.
lombak kıyağı antidepresan, umut sarıkaya gibi çizerlerden oluşuyordu leman dahil şimdiki dergilerden daha dolu olan dergi.
Çok özlediğim ondan aldığım tadı diğer dergilerden alamadığım mizah dergisi.
henüz tanınma aşamasında olan fakat bir kaç sene sonra fena şekilde patlayacağına inandığım rock grubudur. Mustafa Kemal Al'ın vokalde olduğu Kemik'in ilk adımı ''Vurma Yüzüme'' ile atıldı.
http://www.myspace.com/kemikrockband
çocukluğumun izlerindendir bu dergi.
tuvalette okuması bir başkadır ayriyetten. unutmadan: kamil seven adam
atla gel saban filmindeki kokan adam'ın her gün şaban'ın dolmuşta torbasından gelen kokudan yamulunca kendisine sorduğu "bugün ne getirdin amca?" sorusuna verdiği bomba yanıtlardan biridir.

(bkz: atla gel şaban)
azericedeki karşılığı sümük'tür.
bana göre gelmiş geçmiş en iyi mizah dergisidir (öyleydi) kapanmasına çok üzüldüm.Özleniyorsun eyy kemik.
bir zamanlar lombak'ın yanında verirlerdi..