bugün

güven vermeyen yüz ifadesi var bunun.
(bkz: oğlum bak git)

adam artık akpli muhalif kim varsa birleştirecek kendi karşısında. enteresan.
çok sinirliydi, sinirden kafasındaki damarlar şişmişti...

tıpkı benimki gibi.
Tayyip kadar koltuğunu seven diğer bir siyasetçi.
Haysiyeti varsa istifa eder.
chp tabanı genel merkezi işgal etmeli. bu işgal genel merkezdeki tüm salaklar istifa edene kadar devam etmeli.
görsel

Chp tarihi boyunca %25’in üstünde oy alamamış bir parti ama muharrem ince ise tek başına %31 oy aldı. Bu çıkmış hala muharrem bey başarısız diyor.

Def ol git artık istemiyoruz seni!
(bkz: bunu bunu alın burdan)

incelenmesi gereken varlık.
metamatiksel olarak şuna takıldım. başarılıyız diyor, iktidar bu seçimin kaybedenidir diyor. iktidara 7 puan kaybettirdik diyor(hem de 3 parti birleşerek). ama chp 3 puan kaybetmiş önceki seçime göre. oran olarak iki partinin de azalan oyu yaklaşık olarak aynı. oyun aynı oranda azalırken rakibinin azalan oyuna başarısızlık demek ne demektir bilemedim.

umarım muharrem ince şu partinin başına geçer de chp kurtulur.
Kardeşim CHP yi rahat bırak artık, efendice istifanı ver. Artık bana bile antipatik geliyorsun partiye zarar veriyorsun. Çıkmış TV ye hala CHP bu seçimde başarılıdır diyor sen bizi temsil edemiyorsun anla artık bırak koltuğu inceye.
Doğru olanı yapmıştır. Diktatörler tebrik edilmez. Muharrem ince tebrik edebilir. O da onun yanar dönerliğinin sonucu. Sanki seçimler çok adil ve demokratik şarlarda yapıldıda rte öyle kazandı. En azından Muharrem inceden daha omurgalı.
bugünkü konuşmasında, koltuk sevdalilarinin chp' de yeri yoktur diyerek şahsimi güldürmüs siyasi. bir de biri kulağına seçimi kazandık mi dedi de nedir bu atari * ince ' nin başarısını hemen chp' ye yama çabaları hakkaten komikti. ha bu basın toplantısından çıkan sonuç şu ki muharrem ince ' yi genel başkan yaptırmamak için elinden geleni yapacaktir. konuşmasında zaten chp delegelerine oynuyor, ince' ye laf cakiyor. tanıdığım bütün aleviler mükemmel insanlar da siz niye böylesiniz kk bey? ince umarım chp ' de bosu boşuna enerjisini tüketmek yoluna değil dediği gibi il il türkiye' yi gezip gerekirse yeni parti kurma yoluna gider.
kk gidene kadar chp' ye oy yok. Kaldı ki gitse bile chp de bu delegeler olduğu sürece chp den bir halt olmaz. bir diğer olasılık da Junior kk birine koltuğu birakmasi.
Kripto AKP'li.
Genel başkanı olduğu partinin seçimi kazanıp iktidar olması için gerekirse kendi genel başkanlığını düşünmeden bir kenara bırakabilecek cesarete ve özgüvene sahip olmayışı ile chp nin bugün içinde bulunduğu durumun bana göre en önemli sebebidir zira türk halkı lider odaklı siyaset anlayışı ile mobilize edilebiliyor.

Kendisi açıkça istenmediği halde chp genel başkanlığını sürdürmeye devam ettiği sürece chp den bir şey olmayacak . Bu nedenle ben muharrem beyin yerinde olsam dsp nin başına geçerim ya da yeni parti kurarım.

Chp asla muhafazakâr seçmenden oy alamayacak, almaya da niyeti yok. Onlar kendi mahallesinde kemalistcilik oynayarak ülkeyi kurtara dursun.
Ya arkadaşım neden bu adamın inmesini istiyorsunuz? delinin biri insin diye haykırdı, arkasından da siyasetle işi bile olmayan kitlelerce kendini bilmez bu akıma kapıldı. Yahu kardeşim kör müsün yoksa zeka kapasiten mi yetmiyor? Bu ülkenin %60 ı sağcı. evet sen %30,7 ye ulaştın ama bu demek değil ki Muharrem Ince Kılıçdaroğlu'nun yerine geçse CHP iktidar olacak. Hatta bırakın Ince'yi CHP nin başına Atatürk'ü bile getirseniz bu parti iktidar olmaz, olamaz. Çünkü bu milletin sadece %40 ı sol görüşlü. geri kalanına da sağcı mı dersiniz yobaz mı dersiniz ırkçı faşist mi dersiniz çomar mı dersiniz ne derseniz diyin bu kalan %60 ın size oy vermemesinin sebebi Kılıçdaroğlu değil, bizzat CHP nin sol görüşlü bir parti olmasında yatar.
parti delegelerinin sayı ve özelliklerine bakıldığında, neden bu denli pkk yanlısı ılıman siyaset izlendiğini anlayabilirsiniz. bu politikayla birlikte, korkusuzca kurultaya gitmekte ve her türlü başkan seçilmekte. bugün başlayan gösteriler cılız kalacak gibi görünüyor.
arsız, böylesi arsızı da anca bize denk gelir zaten.
9 seçim kaybedip muharrem ince'ye koltuk sevdalısı imasında bulunan komik adam.
muharrem ince'yi itin götüne soktu. ayıp ama.
terbiyesiz.
muharrem'de yakında ona sokar.
laf.
https://twitter.com/fevbo...tatus/1011582035775950849

https://twitter.com/mamba...tatus/1011610735909142528
hiç utanmadan, "muharrem ince beklentilerin altında kaldı" açıklaması yapabilen koltuk sevdalısı ermeni kırması siyaset şeysi.
koltuk sevdasından yine vazgeçmedi vazgeçmeyecek de. kazanabildiği tek bir seçim bile yok. oy oranı giderek düşüyor ve daha da düşecek. muharrem ince aday oldu partiden daha yüksek oy aldı ve kılıçdaroğlu buna karşılık diyor ki yüksek oy alması normal. neden normal sorusuna cevap veremiyor ama. bence hiç de normal değil zira partinin oy aday gösterdiği kişiye oy verip partiye oy vermiyorsa insanlar bu işte bir yanlışlık var demektir. yenilgiye doymayan ve koltuk sevdasından da vazgeçmeyen bir kılıçdaroğlu var karşımızda. biraz kendini düşünmeseydi de belki chp şimdikinden daha farklı bir durumda olurdu. iktidara muhalefet edemeyen bir parti konumunda olmaktan belki de kurtulurdu. eğer bugün iktidar bazı konularda yanlış yapıyor bazı konularda istenilenden farklı şekilde tercih yapıyor ve buna rağmen oy oranı düşmüyorsa bunun sorumlularından biri de kılıçdaroğludur.
CHP'nin başına geçmiş açık ara en zararlı adamdır. Bu kadar tiynetsiz, bu kadar insan aklıyla alay eden bir adam daha gelmedi bu partinin başına. Bir de utanmadan 'partide koltuk sevdalılarının yeri yok' diyor.
Fıkra gibi adam şerefsizim.

Muharrem ince'nin "81 ili gezip seçmenime teşekkür edeceğim" sözüne istinaden "tüm il teşkilatlarını bilgilendirdim, misafir edip halkla buluşturun diye emir verdim" tarzında bir söz söyledi. Siz zaten halk ile buluşsaydınız bu durumda olmazdınız.
bu kişi ilk kez chp başkanlığına aday olduğu zamanlarda ekşi de yazı yazmıştım.

özetle; o koltuğu hak etmediğini, iyi niyetli olsa da zayıf bir karakter olduğunu, başarısız olduğunu yazmıştım. hakkında hakaret ya da kötü bir kelime de etmemiştim. benim entry mi sildikleri gibi beni de şutlamışlardı...

ben burada ekşi sözlüğün karaktersizliğinden, haysisetsizliğinden bahsetmeyeceğim. adaletsiz , çıkarcı ve yandaş tavır sergilemeleri onların kaybıdır...

yine söylüyorum, chp nin bunca yıldır kaybetmesinin tek ve asıl nedeni kemal ve onun zihniyetidir. eğer seçimlerden önce istifasını verseydi şuan sonuçlar çok farklı olacaktı. insanlar yeni chp görmek istiyor. bunu bunca yıldır görmezden gelmek aptallıktır. muharrem ince bunu defalarca dile getirdi.

bu heriflerin her daim çarkları dönecektir. olan ülkeme oluyor...