bugün

yarışma sunucusu dalında oscar olsaydı kesinlikle bu beyfendiye verilmesi gerekir diye ailece sık sık düşündüğümüz yarışma.
beyefendi bir sunucuya sahip yarışma.
Yarışmanın formatı gereği soruyu direkt değil de dolaylı yoldan soran yarışmadır.

soru: Türklere ait bir yılbaşı geleneği?
cevap: taciz *
formatı çok basit olsa da izlemekten kendimi bir türlü alamadığım yarışma programı. sunucusu güzel, yarışmacılar güzel, ortam güzel daha ne olsun. tatlı bir rekabet ortamı da mevcut. ayrıca, mehmet ali bey'in programlarına göre harikulade bir alternatif. televizyonda bunca saçma sapan programlar varken, kelime oyunu bizi bu keşmekeşin içinden çekip alıyor, kurtarıyor sanki. türkçe'yi anlamamızada büyük faideleri olduğu kanaatindeyim. izleyin, izletin efendim. *
çok orjinal olmasa da bir kelime bir işlem gibi türk televizyonlarında hakkıyla güzel bir üne kavuşmuş yarışma programı. ihsan varol adında şahane bir sunucuya sahip. Öyle dört dörtlük bir sunucu ki hem programın ciddiyetinden gram ödün vermiyor hem de gerek yarışmacıları gerekse izleyicileri hafif kinayeli ve mizahi üslubuyla eğlendirmeyi becerebiliyor. ama benim özellikle takdir ettiğim nokta ise neredeyse hiç düşük cümle kurmayarak, telaffuz hatalarına düşmeyerek türkçeyi layıkıyla kullanması. helal olsun diyorum.

ha bir de tutulmaya başlanınca daha sık yayınlamaya başladılar sanki, fox taki bez bebek vakasına döndü, ne zaman açsam kelime oyunu var. güzel tabi, şikayetimiz yok. böyle program yapsın, canımı yesin.
(bkz: yedi harfli cevabı arıyor serpil hamım)
(bkz: dırırırırırırırıt)
basit ama çok güzel bir yarışmadır, sunucunun o 'allı güllü zirzopça sorular' diye tabir ettiği soruları ayrı bir keyiflidir. ayrıca bu sunucunun pozitif rakamlara zar zor ulaşan bazı yarışmacalara da 'harika vakit geçirdik, eminim şansınız yaver gitseydi zirveyi zorlayabilirdiniz' tarzı yorumları ve optimist kişiliği yarışmayı ayriyetten izlenir kılmaktadır.
prime time diye adlandırılan kuşağın, "dizi" olmayan ender yapımlarından. Basit, basit olduğu kadar da hoş bir yarışma. Yarışmacılarla beraber siz de televizyon başında yarışırsınız, öyle ki yarışmaya katılsanız bir yerlerinizi kaşıya kaşıya 8000 civarı bir puan toplarmışsınız gibi gelir. Ama yarışmacıların da dediği gibi orada olmak, ekran başında yarışmaya benzemiyordur muhtemelen...
geçtiğimiz yaz yarıştığım yarışma programı.ailecek keyifle izlenebilecek türdendir.ihsan varol yarışmaya ayrı bir güzellik katmakta ayrıca.
8800 puanla 8500'lük rekor, güzel bir hatun tarafından bugün egale edilmiştir. yetenek sizsiniz, var mısın yok musun, şaşirtmali gibi yarışma programlarından çok daha yararlı ve kalitelidir. sonuçta bir kelime bir işlem'le yetişmiş nesilleriz, "yokuuum diyooor" diye bağırıp show yapanlardan hazzetmeyiz.
(bkz: wordabula)
(bkz: yetenek sizsiniz türkiye)
yeni rekoru 8800 puan olan yarışma programıdır.ihsan varol yarışmacıdan çok heyecan yaptı kadıncağız yarışırken.
artistimsi sunucusuyla dikkat çeken yarışma (bkz: ihsan varol) . 2 kişi tv nin karşına geçip bu yarışmayı kendi aralarında oynayarak inanılmaz eğlenebilirler. nerden mi biliyorum (bkz: kendimden biliyorum)
bunu kendini komik sanan bi arkadaşınız başlatırse hiç çekilmeyecek hale gelen bi oyun. çift anlamlı kelimelerle komiklik yaptığını sanır. salakçadır çok.
şimdi bir ara veriyoruz döndüğümüzde sizi doyasıya alkışlayacağız diyerek kendimden geçmeme sebep olmuş beyefendi sunucuya sahip yarışma programıdır.
türkçe'nin çok esnek bir yapısının olmasından kaynaklanan hededir. evirdikçe evirmek, çevirdikçe çevirmek, olayları farklı yerlere sürüklemek gibi işlevleride vardır.
türk dil kurumu tarafından ödül almış yarışmadır. tdk'yi çok kimse iplememeye başlamıştır artık gerçi ama bence önemlidir bir yarışma için. bunun yanında güzel de bir programdır. beğenmeyen yemekteyiz falan izlesin ne bileyim alternatif var. ayrıca bugünkü programda sunucu ali ihsan varol bir yarışmacıya "aaa siz de hiç asılmadınız ama ayşegül hanım" diyerek fırça atmıştır. öyle de acayip bir mekandır.
spikeri olan ihsan VAROL'un şahsi kabiliyetleri ve yarışmanın basit ama güzel formatı gereği izlenilmesi şiddetle tavsiye edilen en nihayetinde de bağımlısı olunacak program.
bir zamanlar passaparola'nın yaşattığı zevki yaşatan güzel yarışma. ama biraz daha iyisi.
ayrıca sunucumuz ihsan varol da mütevazi tavırlarıyla sempati toplamaktadır. arada bir de ufak ufak espriler yapar, eğlendirir. tebrik ediyoruz kendisini. özlediğimiz tipte bir sunucu.
adından da görüldüğü gibi anlamlarından kelimeleri tahmin etme oyunudur. ancak amaç aslında yarışmacıyı nasıl aptallaştırırız da hiç ummadığı cevabı görünce mort olur noktasında baya ısrarcıdır.
sorularla karşılaşıldığında çıkan cevaplar sonrasında yarışmacı öyle bir hale gelir ki bir müddet sonra adam adın ne dese tek kelimeden mi oluşuyor yoksa yabancı kökenli mi diye sorar.
soru: masum bir silah
cevap: kartopu!
soru: karayolları sayesinde temizlenen temizlik gereci
cevap: paspas
..ama benim favorim
soru: mobil geri dönüşüm aracı
cevap: eskici!?!!?
tek kişiyle bile oynanan oyun.
Son zamanların en başarılı yarışma programı..Kanal 1'dedir..Sunucuya özellikle bayılmaktayım..Çok içten, samimi, türkçe bilmeyen birine bile izletebilir bu programı..E demek ki bu proje tamamdır, olmuş..
abartısız tarzı ve basitliğiyle zaman gelimi izlediğim hoş yarışma. sunucu da yarışmanın abartısızlığına katkı da bulunuyor. ve basit minimal bir uyum ortaya çıkıyor.
fakat dikkatten kaçmayan bir sıkıntı programın konsepti içinde sunucunun yardımlarının bazen haddini aşması. bu da yarışmacılar arasında sübjektiflik kokan bir tavır oluşturuyor. genelde herkese yardım etmeye çalışıyor sunucu.yine de bazı zamanlar bir yerlerde durabilmek lazım. şimdi deli cevabını ararken akıllı olmayan demenin de haddini aşan bir yardım olduğu açık.
yeri geldiğinde durulursa daha da iyi olacak bu program. * *
bugünden itibaren yeni bölümleri yayınlanacak yarışma. (bkz: bloomberg ht)
güncel Önemli Başlıklar