bugün

Onbeş yıldır yayınlanmakta fakat hiç izlemediğim, ama o sunucusu olan bıyıklı top sakallı adamı babamın oğlunun yüzü kadar net hatırladığım programdır.
Eskiden gazetelerin arkasındaki "kelime bulmaca"nın dijital ortama taşınmasıyla başlayan program.
Eski tadı vermeyen yarışma programı. Galiba sadece yüzü değil arkada çalışan ekip de değişti. Kavramları hangi kaynaklara göre tanımladıklarını çok merak ediyorum. Soruda terimlere yükledikleri tarifler birçok kez tdk'nın uzağında çünkü.
ali ihsan necip pelin gibi tren şeklinde olan ise 200 cevapta oynanmayacak duruma gelen o youtube shorts oyunudur.
ali ihsan varol'un sunumu ve "harf alayım" sözüyle özdeşleşmiş olan klasik yarışma.
görsel

Programın yeni sunucusu ibranim selim oldu...

Yeni sezon yakında teve2'de...
Kelimelik oyunu oynarım,

Davet atın lütfen.

Ent.
Sunucusu değişmiş yakında tekrar başlayacak teve2de. (bkz: ibrahim selim)
Bu kesin burada yazar.

https://www.instagram.com...7Dx1A/?igshid=MDJmNzVkMjY=
benzeri ve daha güzeli için: (bkz: ben bilirim)
arada bir izlenen güzel yarışma.
insanlarla tartışırken bolca başvurduğum oyunlardır. Geniş bir kelime hazneniz varsa sizde çoğu tartışmadan galip çıkabilirsiniz. Türkçemizin sağladığı nadide özelliklerden biridir.
“ananın eli” diye bir cevap tahmini bile görmüş yarışma.
erik gibi bir kız var yarışmacı.
Kız çok boştu ama hoştu diyecek erkekler toplanır birazdan.
çok güzel fingirdek bir kız çıkmıştı kaçırdınız.
3-4 aptal kız çıkmış uyuz ettiler .
ali ihsan varol'un sunduğu televizyon tarihinin en naif bilgi yarışması programı. bence programın naifliği tatlı bir rekabet ve kitap hediye etmesinden geliyor. inşallah daha da uzun yıllar bu formatta devam eder. buraları okuduğunuzu bildiğim için naçizane önerim hafta birincilerine türkçe sözlük hediye etmeye devam edin. biliyorum şu anda türk dil kurumunun elinde büyük türkçe sözlük yok ama siz bir şekilde temin edin lütfen.
2 bölümdür seyircilerden gelen cevabın yarışmacıların kulağına gittiği yarışma. Dünkü kadın cevabı duymasına rağmen etik olmadığını düşündüğü için cevap vermezken bugünkü türbanlı bacımız duymamış numarası yaparak soruyu cevapladı ve gün birincisi oldu. Akpli ahlakının güzel bir örneğini izledik.
Tv2 de yayımlanan bilgi verici yarışma. Bazıları yarışmak için değil, kendisini göstermek için gelmiş resmen.
Ali ihsan varol ayrılırsa tek gün bile izlenmeyecek olan güzel ve eğlenceli bir yarışma programı. Yeni bölümleri halen teve2'de yayınlanıyor. Bu saatlerde de tekrarı çıkıyor. Ailecek izliyoruz.
Ali ihsan varol'un sunduğu tv'nin en zarif ve naif yarışması. Programın her hücresinden kalite ve bilgi akıyor.
Keyifle seyrettiğim bazen sinirlendiğim teve2 de yayınlanan yarışma.
Televizyonda izlenmeye değer ender yarışma programlarındandır. Kpss sürecinde televizyon izlemediğim için akabindeki iki yıl içinde bu durum devam etmektedir. Şahsım adına televizyonda izlediğim tek programdır.
Ayrıca katılmayı düşündüğüm yarışmadır.
(bkz: Ali ihsan varol)
(bkz: Harf alayım)
Birazdan nurettin abinin yıkacağı yarışma.

Edit:yıkamıyor efendim.