bugün

çikolatalı olanı harika oluyor. evet.
toplumumuza yakışan seçim vaadidir, ilim irfan desen yeniyor mu lan bu diye bakan çomarlarlara müstehaktır.(fetocu keklere dikkat edelim, amerikanın oyunu diyolla)
milli kıraathanelerimzde yiyeceğimiz enfes yiyecek yeaa.
(bkz: kalite el kitabı)
kuruluşun tanıtıcı temel bilgilerinin, kalite politikasının, sunduğu hizmetlerin,kalite sistemi ile ilgili bilgilerin sunulduğu bir doküman türüdür ve çalışmalarda kılavuzluk sağlar. Kalite yönetim sistemleri dersinde finalimin yerine geçen ödevimdi. meşakkatli bir işti ve bir ayımı aldı(çaldı).kolay yetişmedik..
Milli ise severim.
Tdk'ya göre 2. Anlamı:

Aptal, bön, kolay aldatılabilen (kimse)
Kek > Bilim.
Herkes Kavga Ediyor, Siyaset Yapıyor, Ama Benim Tek Derdim Kek. Seri Kek Getir Tayyip Başkan.
(bkz: kemal kılıçdaroğlu)
millet bahçelerinde yuvarlanırken yenecek gıda.
Ben öteden beri muffin seviyorum fetöcü mü oldum?
Nil karaibrahimgil şarkısı.
istikbal keklerdedir .
Birkaç temel bilgiyi bildikten sonra, yaratıcılık marifetiyle, onyüzbin çeşit yapabileceğiniz yumuşak, kabarık pasta.

Kuru meyveli, yaş meyveli, kuruyemişli, kakaolu, sade, kremalı..vs hatta tuzlusu bile olabilen, kokusu büyülü bir şahane.

Hani okuldan dönmüşsün, açsın, yorgunluktan can çekişiyorsun, pilin bitmiş, enerjin yerlerde, hehh işte tam o esnada, taaa taaaamm, fırından az evvel çıkmış, buram buram kokan bir kek!
mutfak masasında sana göz kırpıyor!
Allahııııımmm! Hayat ne güzel....
Vişneli brownie.....
Malzeme oda sıcaklığında olmalı. Un,kabartma tozu,vanilin elenmeli ve yumurtali şeker karışımına ilave edildikten sonra söndürmeden kaşıkla karıştırılmalı.mikserle karıştırırsanız söner. Kabarmaz. Fırının kapağı 15 dk önce açılmamalı.
Basit gibi dursa da, lezzetli ve iyi kabarmış yumuşak bir kek yapmak her yiğidin harcı değildir.

Öyle çırpıp, fırına atmakla olmaz, püf noktalarını öğreneceksin.
Isıyı iyi ayarlayacaksın.
Ölçülerin tam kıvamında olacak.
O harç öyle lezzetli olacak ki, kaşıklayıp yenebilir kadar olacak nerdeyse.

Ohoooo...
Kek yapmak sanattır mirim!
Limonlusunu resmen aşerdiğim yiyecek. Kek çay ikilisine bitiyorum, hamarat yazarlar eklesin.
limonlu olursa iki dilim yerdim şimdi. bir de filtre kahve yanında.
ben yiyemedikten sonra kek yapmanız umrumda bile değildir.
Un, şeker, süt, yağ, yumurta çırpıp kek hamurunu da yiyebilirsiniz.

Kolay yapılan bir tatlı.
kek hamuruna kattığımız kabartma tozunun içindeki maddeler kekin pişmeye başlamasıyla etkileşime geçer. etkileşimden karbondioksit baloncukları ortaya çıkar. bu baloncuklar giderek büyür ve kekin kabarmasını sağlar.
kekten başka her şeye benziyor amk.
Üzümlüsü lezzetli olan, ıslak hali daha da lezzetli olan tatlı.
her türlü kekin yemesi zevklidir.*