bugün

Evlenilir.
Çilekli tart yapıyorum diyen nüfus cüzdanını göndersin, ben nikah gününü alirim.
Aşure mi o ?.
Yaptikta noldu. Yumurta kiramayan herifle aldatildik.
yaptık da ne oldu. güllerim soldu.
Issız adam triplerine falan girer ben sarma yerken ayrılalım mı der gerçekten hiç çekemem.
Kendime yapar yerim.
Kek sevmiyorum. Daha üst düzey bir tatlı yapabiliyorsa candır.
Erkek adam kek mi yaparmış, mangal yapsın, balık tutsun, pişirsin öyle şeyler olabilir.
Şöyle mutfak masasına oturup kahvemi içerken izlediğimi hayal ettim oooowww yess.
doğaya baktığımızda, hiç bir hayvan cinsinin erkeğinin dişisine kek yapmadığını kolaylıkla gözlemleyebilirsiniz..

erkekler piyasayı avlanarak toplar.. yani etle...

yani bana kalırsa soyu tükenen cinsler çoğunlukla, erkeklerinin sevgilisine hamur açtığı ya da salata malzemesi taşıdığı beta tiplerdir.

biz de, bu düsturu takip ederek mangala, füme ete, ızgara balığa, güveçte karidese vermeliyiz kendimizi..

benim düşüncem bu..

tabii, iyi bir kekten anlamak da işin ayrı bir boyutu.. yapmak için değil, yemek için..

ben, karışık meyveli, portakal kabuklu, fındıklı ve tarçınlı bir keki tercih ederim şahsen.. yani içinde yalandan hamur, bolca farklı lezzetler olan bir keki..

mesela antep fıstığı ilginçtir, kekte pek gitmiyor.. mesela "brownie" modası var, yeni nesil hanımlarda.. arkadaş, zaten tutturamıyorsun.. içi boş kekin üstüne elden geldiğince kakao sosunu boca edip, yemesi de estetik değil, üstüne de basıyorsun pudra şekerini.. amacın ne, ikimizi de tip 2 diyabet yapmak mı?
boş zamanlarında vurduruyordur pardon kek kalıbını yağlıyordur.
Kafede seri köz getir diyen erkekler için kek yapan güzel kalpli erkekleri üzmüşler, öyle diyorlar.

Babayın hayrına cevizli havuçlu kek yap da 1 dilim de bağa vir" dediğim erkek kardeşimdir. Ben mesela yapmasına yaparım da, kekim kabarmazsa çok üzülürüm, sonra derler yakışıklı makışıklı ama daha bu yaşta keki kabarmıyor, bundan koca Olmas derler.
kuzenimdir. çılgın yemek yapar. hatta bir puding yapar ruhunu verirsin bir kase daha yemek için. öyle hazır tozlardan yapmıyor takdir edersiniz ki, manuel yapıyor. her malzemesini sevgiyle harmanlayıp saygıyla katıyor içine.

ne güzeldir. çay da yapar yumulur yer sonra hepsini erkeğidir.
kuntakinte yi tek geçerim. Net.
Yapilir.
Yaptik ta noldu ? Basimiz göğ e ermiyor.
Oturup ondan sonra tek basina koca keki ye.
açtır büyük ihtimalle is başa düşmüştür.
Poğaça yapabilen erkek vardır. Hatta mantı açabilen.
çok iyi aşçılar var kek bişey mi?

yemek yapmaya ilgisi olan insandır.
Esittir ben.

Yalniz havucluymus uzumluymus cevizliymis hic sevmem bee. Nefret ederim midem bulanir. Keki sade yerim hep. Boyle yiyecekseniz yapayim yani.
Kalbimi kazanabilecek erkektir. *
Üzümlü cevizli kek ya da havuçlu kek biliyorsa bir de gelsin evlenelim. *
Bari yapmışken cevizli havuçlu tarçınlı yapsındır.
çok büyük ihtimal pastanede çalışmaktadır.
kek basit, maharet bunda;

görsel

kek kek dediğin nedir gülüm, ben senin için Sufle yapmışım!
kek yapmayı bilmem
ama çok iyi kek yerim .
havuçlu tarçınlı yapanını bulursam nüfusuma alacağımdır.