bugün

hayvanlar aleminin en meraklı üyesidir.
bir hayvan bu kadar mı meraklı olur kardeşim.
reklamcı olanı da vardır. buyrun buradan: http://twitter.com/#!/kedituzluk
nankör olmakla suçlanmasına rağmen bir insanın en yakın dostudur.

işten/okuldan eve dönmüşsünüzdür, üzerinizde tarif edilmesi mümkün olmayan bir yorgunluk vardır. anahtarı kapıya taktığınız anda içeriden tıkırtılar gelmeye başlar ve evinizde yaşayan kedi taklalar atarak sizi kaşılar. elinizde ne varsa atın bir kenara ve kediciğin göbeğini sevmeye başlayın. yorgunluğunuz bir anda yok olacaktır.

hasta olmuşsunuzdur, yataktan çıkmaya haliniz yoktur. kediniz yanınızdan ayrılmaz, patisinden gelse size sıcak çorba bile yapacaktır ama o sadece masaj yapabilmektedir. onun küçücük patileriyle yaptığı masaj, en kuvvetli ağrı kesicilerden bile daha etkilidir.

moraliniz bozuktur, biri dokunsa ağlayacaksınızdır. günün 20 küsur saatini uyumakla geçiren tembel kediniz, sizi eğlendirebilmek için türlü türlü şebeklikler yapar.

siz siz olun, kedilere nankör diyenlere aldanmayın. kedi nankörlük yapar mı sorusuna yapmaz diye yanıt veremiyorum ama kediler sadece nankör insanlara karşı nankörlük yapar diyebiliyorum.
insana en yakın olan hayvan. kafasına göre takılır ayrıca.
bu aralar mart ayının meyveleri olan yavrular hep sokaklarda.
her zaman dört ayağı üstüne düşen hayvan.
tüylü, kıllıi alerjik, pis bir hayvan. küçükken kedilerin hepsini dişi sanardım kıvırtarak yürüdükleri için.
yavruların büyümesiyle bu sene de her yanda genç irilerinin dolaştığı sevimli, tüylü, şehir hayatının süsü olan hayvanattır.
bir şarkı grubu. aptal diye bir şarkısı var, fena değil. melodisi hoş. aslında dinlenilip durulası.

--spoiler--
bu sefer de zafer kalsın, bizim olmasın.
kaybetmeyi senden öğrendim, ve sen aptalsın.
--spoiler--
çöp atmaya gittiğimde beni tedirgin eden hayvan.
http://sinekbook.com/wp-c...2010_08/tebess%C3%BCm.jpg
her gördüğümde bana yakma ve kesme eylemlerini hatırlatan hayvan. iğrenç!
en asil hayvanlardandır. yalnız yaşayan kişiye en iyi ev arkadaşıdır.
candan erçetin'in meşhur şarkısı.

ben özlemedim ki seni
kedi özledi
çağır onu gelsin diye
bana kedi söyledi
çok severmişsin onu
doyamaz öpermişsin
sarılıp uyurmuşsun
nasıl özlemesin ki seni
o da çok severmiş hani
derdinde yanındaymış
sevincinde o da mutlu
sen özlemedin mi onu
ben istemedim gitmeni
kedi istedi
sonra pişmanım diye
bana kendi söyledi
sen bilirsin bu kedi
karşılıksız sevdi seni
belki de her kedi gibi biraz bencildi
sende itiraf et hadi
suç biraz da senindi
dayanamıyorum de hadi
çok özlemesin bu kedi
görsel
yanı başımızdaki sevimli hayvanlardandır.
hele bi de bulundukları çevreye yeni yeni alışmaya çalışan yavru kedilerdense; saatlerce oynamak bi yana deli gibi yanaklarını sıkma isteği uyandıran sevimli şeyler bunlar. gel gör ki onlardaki yanak kavramı bizimki gibi değil.
ilkokula yeni başlayan öğrenci edasındalar hep. merak merak merak. cama yapışıp insanları izleyenini gördüm bugün. hem de saatlerce. *
candan erçetin in iftira attığı hayvandır.
Kimi zaman yüzüme atlayıp beni korkutmuş bulunsada seviyorum uleyynnn!
çöp konteynırlarının etrafından geçenler için tehlike arzeden hayvan.
(bkz: dikkat kedi çıkabilir)
bugün oğlumu aşıya götürdüm. 2 tane birden vurdular. miyavladı yüreğim sızladı. doktor ablası bugün halsiz yatar belki ateşi de çıkar, kusarsa acilen getirin dedi. inşallah birşey olmadan atlatır bugünü. evimizin neşesi mısırımız bizim.
dünyanın en tatlı arkadaşıdır. bencil değil akıllıdır sadece. evde bakması imkansızdır.
şorta hiç zarar vermeden bacağa 4 çizgi çekebilen dünyanın en gizemli hayvanı.

seni motorda gördüğüm güne lanet olsun sarı.
evrim yarisinda bizden fersahlarca ilerde olan hızlı ve cevik canlı.
iki ekmek verdi diye kendisine bağlanmasını bekleyen insanlarımız tarafından nankör ilan edilen hayvandır. özgürlüğü biraz fazla sever hepsi bu.
görsel