bugün

Adını öldükten sonra duyduğum kişi. Müziği hakkında hiçbir fikrim yok.

(bkz: öldükten sonra ünlü olmak)
sen gittin yetim kaldı şarkılar... öyle geç tanıdım ki seni, gittin ve birkaç damla yaş öylece süzüldü gözlerimden... tebessümü öğrettin bize, katiteli olmanın kötü bir şey olmadığını... karadeniz gibi gürledin hep bazen de duruldun yine karadeniz gibi... seni dinledik yosun kokusu doldu ciğerlerimize, iyot kokusu... zamansız gittin kazım abi çok zamansız... denebilecek sözcük bırakmadın bize, tek bir şey dışında: rahat uyuyattığın yerde...
nihat sırdar'ın güzel bir yazısıyla hem dostunu hem dostluklarını anlattığı kişi.

http://www.nihatsirdar.co...hp?t=1&article_id=447
birçok sanatçımız gibi,kıymeti ancak ölümünün ardından kendisine teslim edilen karadenizli binlerce kanser mağdurundan biri..

(bkz: çernobil faciası)
trabzonspor'un attığı her gol sonrası stadta uy aha şarkısı çalınan, kansere yenik düşen, unutulmayacak yüce insan.

(bkz: ruhu sad olsun)
öldüğünde yer gök inledi,davalar açıldı,takipler başlatıldı ama işte herzaman olduğu gibi elde avuçta bişey yok yine.halkın gözü önünde bu çay radyasyonlu değil diyip çay içen adamlar,hokkabazlar olduğu müdettçe kazım gibiler,bizim gibiler çok yara alacak.ama biz yine onları değil kazımı dinleyeceğiz..ruhu şad olsun..
kanser oldukdan sonra konsere çıkarken ve çok çok hasta olmasına rağmen ''ha kanser ha konser'' lafını diyerek sanatına saygısını gösteren büyük sanatçı.
14500 nufuslu hopa'da 15 bin kişi cenazenizi kaldırıyorsa siz büyük insansınız demektir. Hopa'da cogu esnafın dukkanında ataturk portresinin altında fotografı bulunan unutulmamıs ve yuregimizde yasayan güzel insan.
lazca şarkılar besteleyip söyleyen. Aramızdan erken ayrılıp yüreğimizi dağlayan gerçek bir sanatçı.
(bkz: ölüm adın kalleş olsun)
(bkz: darbedar)
vefat etmesine çok üzüldüğüm türkiyeye böyle kaliteli işler yapan insanların çok az geldiğine inandığım ama onlarında hayttayken hakettiği değeri göremediğini bildiğim mükemmel insanlardan biri
kendisi hakkinda bu kadar entry girilmesi guzel ama neden birilerinin degerini anlamak icin o kisinin olmesini bekliyoruz. belkide suan su saatlerde aramızda olmasına ragmen oldukten sonra tapacagımız kisileri bekliyoruz.
24 haziran 2005 de kaybettiğimiz ardan geçen bir seneye rağmen acısı abartılacak kadar çok olan ve hala yaşayan defalarca yokluğuna ağlanılan, ölümsüzleşen, devrimci sanatçı,,,,,,,,, abi, abim, abimiz.
hayatın zamansızca aramızdan aldığı büyük sanatçı.
karadenizli santçıdır. bu ülkeye bazı dersler vermiş devrimci cocuktur ki onlar aşağıdaki maddelerdir;
bir: bir takım değerleri kaybetikten sonra onun aslında çok değerli bir şey olduğunu bir kez daha acı bir dersle anlatan kişidir.
iki: bu ülkeyi yönetenlerin para uğruna halkın sağlığını hiçe saydıklarını acı bir tecrübeyle öğreten kişidir.
üç: her insanın kendi dilinde müzik yapmak istemesinin bu ülkeyi bölme amacı gütmediğini, aksine bu tür etkinliklerin halkın bu topraklarda ne kadar güzel ve çesitli kültürler olduğunu ona hatırlatarak halkın kenetlenmesini sağladığını göstermiştir. merhumun cenazesine bir çok kürt kökenli yurttaşın katılarak göz yaşı dökmesi bunun açık kanıtıdır.

denizde kararti var bu gelen kayik midur
ben ozledum yarumi ağlasam ayip midur

oy dumanlar dumanlar hep dağlari sardunuz
yureğumun derdini bilsenuz ağlardunuz

karardi karadeniz taşti bu yana taşti
haber verun yarume gyozlerum doldi taşti

gemi mil ilen olur sevda dil ilen olur
guzeller çok var ama meyil birine olur
...........anonim...................
Türkiye nin süregelen bir gerçeğini bir kez daha su yüzüne vuran sanatçı.gerçek sanatçıların, gerçek yazarların ,kısacası doğruyu bilen insanların kıymetinin öldükten sonra anlaşılması . bundan 4-5 sene önce kazım koyuncu dediğimde herkes "kim o be" dediği sanatçıdır O.öldükten sonra üzerinden çok fazla rant sağlanmaya çalışıldı,sağladılarda. rahmetli topraga karışmadan , bi takım "işgüzarlar" tarafından adına anma konserleri düzenlenen kişidir Kazım Koyuncu. Yüreğimizde acısı daha dinmedi, dinmezde.aynı masayı paylaştığım ve ne kadar olağanüstü bi şahsiyet ne kadar mükemmel bi sanatçı olduğunu bir kez daha anladığım kişiydi O. ölümü karadenizdeki çernobil etkisini bir kez daha gün yüzüne çıkardı . o gitti , sevenleri ağladı . Rahat uyu
(bkz: şair ceketli çocuk)
şair ceketli çocuk...
türkücü deyip geçilmemesi gereken bir düşünür bir filozof insan..
(bkz: hey gidi karaDENiZ)
AYRILIK ŞARKISI
ardında bırakıp günün çağrısını
ayrılık anı bu sisli şarkıyı.
ırmaklar gibi akıp uzun uzun
terkediyorum bu kenti
ah ölüler gibi.

şarkılar bir çığlığa sığınmaksa şimdi,
sonsuz bir yangın gibi.
sevmesem öyle kolay çekip gitmek,
yaralı bir kuş gibi...

kumral bir çocuğun yaz öyküsü gibi
şarkılarla geçtim aranızdan.
yalnızlar gibi susup uzun uzun,
terkediyorum bu kenti.
ah bir aşk gibi.

Ölümü bu kadar net anlatan,özlenen sanatçı.
iyiler erken ölür sözünü ispatlayan merhum kişidir.
(bkz: anılar düştü)
kadri kıymeti bilinesi insan.. *
adam gibi yaşamış, bir ömre bin ömür sığdırmış, sanatçı topluma örnek olur mu sorusunun cevabı şahşiyet. * *
güncel Önemli Başlıklar