1. 1.
  genelde düğünlerde yada verilen büyük yemeklerde ortaya çıkarılan, yemek yapmak için kullanılan alet.
  1 ... trda
 2. 2.
  mac gunleri bir semtin stada dogru aktigi hissedilir besiktas'ta. formasini sirtina geciren, kaskollarini saran herkes yavas yavas yollanmaya baslar agacli yolda. tabi once kazan ziyaret edilir. icen dalar iceri, icer; icmeyen duvar dibinde toplanir, siyah-beyaz yapilir. kim bilir, 'seni dusundum dun aksam yine kafam guzeldi icmisim yinee' misralari burada yazilmistir belki. 'alkolik hareket engellenemez' mi? evet, o burada cikti.. aksama derbi varsa rakip takim iyice kalaylanir. mesaleler yanar, alkolun verdigi etkiyle kafa guzeldir, macta zafer cantada kekliktir. mac saati yaklastiginda kazan bosalir, semtin yasayan bu parcasi kendini gelecek maca hazirlamalidir. besiktasli olmayana kazan sadece basit bir birahane olarak gorunur, boylesi daha iyidir aslinda..

  (bkz: besiktasli olunmaz besiktasli dogulur)
  8 -1 ... trinfr
 3. 3.
  duvarında 'tezahurat etmek yasaktır' yazan ıhlamurdere ile barbaros caddesi arasında kalan birahane pub karışımı mekan.
  1 -2 ... machados
 4. 4.
  büyük kalçalıların kalçalarına verilen isim (bkz: jennifer lopez)*
  -1 ... baadir
 5. 5.
  25 yıldır hep dostluk kazan'dı, şeklinde slogana sahip güzide bir mekan.
  2 ... trinfr
 6. 6.
  maç öncesi,maç sonrası,normal günler,ramazan ayı hariç her an gönüllerde ayrı bir yer tutan birahane.beşiktaş sevgisinin yoğun bir şekilde hissedildiği mekan.lakin bir zamanlar ki sahiplerinin fenerli olduğu öğrenilmiş,hayalkırıklığı,acılara tutunma yaşanmış gene de o fenerli sahibin oğlunun mekana tabu vb oyunlar koydurmaya çalıştığını öğrenince ''allah'tan satmışlar yaa'' denilerek rahatlanmıştır.25 yıldır dostluk ''kazan''dı yazar menulerin üstünde.
  2 ... veritaserum
 7. 7.
  önünden her geçişimde içimin cız ettiği mekan.
  2 ... betterthanchocolate
 8. 8.
  özellikle yanında müftülük olması ve maç günleri önündeki parkta içki içilmesi * küfürlü tezahüratların olması ilginç bir durum yaratır
  1 ... city walk
 9. 9.
  tataristanın başkenti
  5 ... vincent vega
 10. 10.
  (bkz: kazanın doğurması)
  3 -2 ... t bag