bugün

öyle freestyle hevesim olmadığından cruiser (carve540) tipi alarak başladım ve çok keyifliydi. şimdi bir longboard alıp downhill yapmak istiyorum.
görsel

Parçalarına ayrıldığında şöyle bir şeydir.

Fotoğraf sanırım 7-8 yıl öncesinden.

edit;

9 yıl öncesine aitmiş lan. Şaşırdım.
Bisiklete binemeyip bunu nasıl bir gün içinde öğrendiğimi bilemediğim tekerlekli tahta.

Tam da bu yüzden ertesi gün bıraktım. Çünkü ben bir şeyi ilk günden güzel öğrendiysem ikinci gün başıma mutlaka bir şey gelir.
Kahvaltıda Fıstık ezmeli sandviçimizi yedikten sonra bununla sokakları turlamaya çıkarsak, amerikan vatandaşlığı alma başvurumuzu yapabiliriz.
görsel
6,7 yaşlarındayken biz buna 3 ya da 4 çocuk oturup bayırdan aşağı salıverirdik. o hız, o eğlence ve kaykaya yön vermek için en öndeki arkadaşın parmaklarının kanaması paha biçilemezdi.

amma velakin kaykay sporunu çok yanlış anlamışız.
Vücudumdaki pek çok kırığın nedeni. 14'ünden sonra öğrenmenin bedeli.
Hep merak edip yapmak istediğim bir spor.
skate board. 80'ler de fena moda bir spor. elbette amariga için, buralar da yağ, tüp ve bilimum kuyruklar varmış öyle diyorlar ağbiler.
bu şeyle zamanında uğraşmış insanlar bana yazabilir mi?

tanım:extreme bir spor.
amerikan filmlerinde sık gördüğümüz insanı özendiren 4 teker.
böyle miami sahillerinde falan kayıyorlar.

bende kaymak istiyorum. kayan varsa öğüt verebilir.
Independent marka truckları olan bir bebeğe sahibim. Kaykay parkurlarından çok sokak aralarındaki imkanlardan faydalanmak olayın zirve noktası olmakla birlikte bir kickflip yaptığında yada düştüğünde bile hissedeceğin şeyi sana kimse tarif edemez. Bunu yaşamalısın.

Dipnot:yıllar oldu kaymıyorum ve her yere parke taşı yapan zihniyete sokayım.
görsel
https://twitter.com/twitt...atuses/931240408906125313
Yapılmak isterken ayağın kırıldığı o an.
gençken üzerinden inmediğim tekerlekli tahta.

ollie'lerle atlar zıplar, kickflip'lerle show yapar, 360 kickflip'lerle bokunu çıkartırdık.

şimdi hem zamanım, hem de takılacağım kimse yok.
Kaymak için üretilen bir araç. Evet.
2 aydir ugrastigim yavas yavas olliyeyi yapmaya basladigim extreme spordur. Yeni kaykay almak istiyorum bilgisi olanlar yesillendirebilirse makbule gecer.
ne zaman tony hawk videosu izlesem gaza gelip fiyatları araştırırım sonra yemek söylerim eve kalır öyle.
zamane gençliğinin gözdesi, sessizlik, yürüyüş yolu ve kaldırımı sevmeyen mini araç.
Sbc den alabilirsin darkstardan vazgeçme rulmanları abec5 den düşük olmasın.
kimi için hayat tarzı, kimi içinse 4 tekerli tahta.
(bkz: rodney mullen).

(bkz: kayarım sana).
kekoların "takla attırabiliyonuz ona?" sorusunu sorduğu, teyzelerin "ay ödümü patlattın" tepkisini verdiği dünyanın en zor ve eğlenceli ekstrem sporlarından biri. 7/24 o sorulara ve tepkilere maruz kalıyoruz. bugün parmagimi kırdım bs 360 denerken. (bkz: no pain no gain)
heelflip kickflipi bir türlü beceremedğimi ama arada bi denediğim zımbırtı.