1. 1.
  tüple çalışan, odanın boyutuna bağlı olmakla beraber iyi ısıtan ısıtıcı, soba.
  2 ... redwinemania
 2. 2.
  gittiğin her odayı ısıtma lüksünü sana veren pratik ancak hassas bünyeler için koku ve başağrısı yapan bir ısınma aracıdır.
  1 ... erich_from_istanbul
 3. 3.
  yan yatırıp üstünde ekmek ısıtmayı denesen de başaramayacağın sadece kendisini ısıtan yüzyılın gereksiz icadı..
  ... gozluklu kedi
 4. 4.
  gaz kokusu veren soba.
  ... lithium
 5. 5.
  Katalitik konvertör, ya da katalitik dönüştürücü, motorların egzozlarındaki (dışarı verdikleri gaz) çevreye zararlı maddeleri daha az zararlı maddelere dönüştüren aygıt. En yaygın uygulaması otomobillerdedir. Bir katalitik konvertörün yaptığı, tam olarak yanmamış hidrokarbonlara ikinci bir yanma ve kirletici gazlara bir indirgenme ortamı sağlamaktır. Bu yanma ve indirgenme birtakım katalizörler (platin, palladyum ya da rodyum) kullanılarak yapılır. ikinci yanma işlemi motor dışında gerçekleştiğinden bundan işe dönüştürülebilir enerji elde edilmez.

  Kimyasal tepkimeler
  Üç yollu bir katalitik konvertörde aşağıdaki üç tepkime eşzamanlı olarak meydana gelir:

  Karbon monoksitin yakılarak karbon dioksite çevrilmesi: 2CO + O2 → 2CO2
  Azot oksitlerin azota indirgenmesi: NOx → O2 + N2
  Yanmamış hidrokarbonların (yani yanmamış yakıtın) karbon dioksit ve suya dönüştürülmesi, yani yakılması: CxHy + nO2 → xCO2 + mH2O
  Bu üç tepkime, dengeli çalışma noktasında, yani yakıt-hava karışımı ne zengin ne de fakirken dengededir. Fakir karışımla çalışılırken yukarıdaki ilk iki tepkime üçüncüsünden daha çok gerçekleşir. Zengin karışımla çalışılırken ise üçüncü tepkime diğer ikisinden daha çok gerçekleşir, yani karışımın zengin olması nedeniyle tam olarak yanamayan yakıt, katalitik konvertörde yakılır.
  http://tr.wikipedia.org/w.../Katalitik_konvert%C3%B6r
  ... cadi findigi
 6. 6.
  asıl adının kataletik mi yoksa katalitik mi olduğu merak konusu olan , tüple çalışan ve önündeki ızgaranın altında kalan delikli süngersi sert yapının ısı etkisiyle kızarması olayı çocuklar tarafından hayranlıkla izlenebilecek türden bir soba cinsidir.mahalle esnafının dükkanlarında görülmesi muhtemeldir.
  ... android
 7. 7.
  sobalı evlerde sobaya yardımcı ya da diğer odaları ısıtmal için kullanılan soba çeşidi...
  ... erme1984
 8. 8.
  (bkz: katolik)
  ... tabuttamenemenyapanimam
 9. 9.
  cocukken pazar gunleri resmi yikanma gunu oldugu icin cocuklar banyo yaparlar ve ardindan kis zamani usutup hasta olmasinlar diyerek karsisinda sicak tutulmaya calisildiklari isinma aracidir..
  1 ... manyak miyim neyim
 10. 10.
  sigara yakmak için de kullanılmış ateş kaynaklarından biri.
  ... dendroaspis polylepis