bugün

anlam veremediğim durum. edebiyattan nefret ediyorum.
mağazalara sevgili hediyesi bahanesiyle para döküp kapitalizme katkı sağla diye başkadır.
her aydan bir tane olduğu için.
Beni ilgilendirmeyen durumdur zira bana faydası olmayan kilisenin Papazına çay ısmarlayayım .
Çünkü ben doğdum.
Kazık atmak ve yemek güzel olduğu için.
Soğuk havanın etkisiyle yakınlaşmalar başlar,yakınlaşmalar ortayı ısıtır aga.herşeyi ticarete vurmayın yahu.
edebiyatı seviyorum. kasım soğuktur aşk sıcaktır. soğukta aşk iyi gider.
Soguk yatak sicak erkek miydi neydi o be.
Biri bana dese azicik mantikli konus derim.
çünkü benim doğduğum aydır evet.
gerizekalı bir çevirmen yüzünden. sweet november filmini türk sinemasına gerçekten çok guzel uyarlayıp kasımda aşk başkadır romantizmini pohpohladığı için. çok sağol sayın anuna koyduğum.
Filmi izlemiş biri olarak kasımda aşk başkadır olarak çevrilen sweet november olayına açıklık getirmek istiyorum.

-----------spoiler-----------------------
Filmin kadın karakteri ölümcül hasta. Kimseye bağlanmak istemiyor. Her ay biriyle oluyor sonra ayrılıyor. Kasım ayı gelirken keanu abi ile tanışınca keanu abi mr.kasım oluyor. Charlize ablanın komşusu bu ay ki sevimliymiş dediği için sweet november oluyor.
---------//-/////***~
(bkz: kasığımda aşk başkadır)
görsel
büyük ihtimalle aşkınızın da gün gelip yapraklar gibi tek tek dökülüp azalarak biteceğini bildiğinizden.
soğuktur tutulacak el, sarılacak bir beden, öpülesi dudaklara ihtiyaç vardır. agzımızdan dumanlar çıkmaya başladı.
ankara'dan sevgilerle.
Ya donuyoz biz burda bu aşkın peşinde.
çünkü başkadır işte nasıl anlatıyım.
Genelde insanlar bahar ya da yaz aylarında daha çok koklaşıp kaynaşıyorlarmış, ve kış aylarında herkes yalnız ve depresyondaymış. yağ bağlayıp oturacaklarına "sezonu açalım" bahanesi ile "kasımda aşk başka" deyip bir akım başlatmak istemişler. Görüldüğü gibide işe yaramış, herkes "ayy kasımda aşk nasıl mış bi bakalım" diye daha bi sıcak kanlılıkla yaklaşıyor olaya. Kasımda aşk hırçın, rüzgarlı ve sonu kötü benden söylemesi.
"sweet november" filminin ismini türkçe ye "kasımda aşk başkadır" diye çeviren ibneden ötürü. tabi kapitalizm de durur mu? kasım da aşk başkadır diye yapıştırmış cevabı.
yeterli mi?
görsel
O isimde bir film, söylenecek onlarca romantik replik hazır olduğu için.
Başkadır işte.
Onu göreceğin hissedeceğim ,nefesini duyacağım ,gözlerinin tam içine bakacağım , sıkıca sarılacağım Kasım'da...
O yüzden kasımda aşk başkadır...
Benim için son 3 yıldır hep bir hareketliliğin başladığı aydır. Ancak bu sene babayı alacağız galiba.
duygular, yaşanmışlıklar yağmur ile birlikte yağar insanın üzerine, işte bu yüzden sonbahar aşk mevsimidir.