1. 1.
  beyoglu'nda bela bir semt. yalniz basima gitmem icin bir delinin bana tacavuz etmis olmasi gerekir. sishane'nin alti. roman vatandaslarimiz bulunur burada. semtte gezen yabanci kisiler hemen garkedilir ve senlik baslar.
  3 -4 ... laz pacino
 2. 2.
  tayyip erdoğan sayesinde çok güzel bir stadı olmuştur bu mahallenin.
  2 -2 ... palta
 3. 3.
  herhangi bir şekilde gasp, kaçkaç, taciz, yankesicilik, değnekçilik gibi suçlara maruz kalma olasılığının istanbuldaki diğer semtlerden çok daha fazla olmadığı semt.. bilen bilmeyen birçok insanın bok atmasına rağmen gerek tarihi dokusu, gerek haliç, gereksede birçok önemli merkeze yakınlığı itibariyle oldukça değerli bir yerdir kasımpaşa.. zannımca en büyük suçu türk siyaset hayatına rte'yi sokmuş olmasıdır..
  8 -1 ... shalamar
 4. 4.
  (bkz: kasımpasalıyım eli masalıyım)
  1 ... ümit
 5. 5.
  bir nevi memleketim olan yerdir.laf etmeyin alınırım kasımpaşayı övecekseniz ne ala oturabilirsiniz.kasaımpaşalı bir iki laf ederiz.***
  6 -1 ... karga
 6. 6.
  sık kullanılan replik için (bkz: agzini cart diye yirtarim)
  -1 ... asiti kaçmış kola
 7. 7.
  ''şeyimden aşşağı kasımpaşa'' şeklindeki,umursamazlık durumunu belirten cümlede geçen istanbul semti.
  1 ... aby
 8. 8.
  futbol takımı rte iktidara geldikten sonra sportif başarı ve tesis alanlarında çağ atlayan semt.
  ... fth
 9. 9.
  istanbulun eski müstesna semtlerinden birisi olmakla beraber,40 lı yıllardan sonra anadoludan gelen göçü alması, gelenlerin maddi durumlarının iyi olmaması sebebiyle kötü nam salmış bir semttir. eskiden kabadayıların çıktığı bir semttir. ama o zamanın kabadayısı ile zamanımızın kabadayısı birbirinden çok farklıdır.
  özellikle deniz hastanesi yokuşu okmeydanına çıkan yerler manzara ve tarihi doku açıdan da zengindir.merkezinde Deniz hastanesi, Deniz komutanlığı bulunur. cezayirli gazi hasan paşa ilkokulu mevcuttur. Ayrıca insanları cana yakın ve dost canlısıdır.herkes kendi ekmeğindedir. paranız yoksa da lokantada çorba içebilirsiniz. meşhur tarihi hamamı kasımpaşa camiinin hemen yanındadır.giren terler göbek taşı ferahlık verir. tellak parmak kadar kir çıkartır.* meşhur muhallebicisi *nın sol çaprazında bi küçük hamamı daha vardır.babamın doğmuş dedemin küçüklüğünün geçmiş olamsı ayrıca çocukluğumda kısa süreliğine de olsa ikamet etmiş olmamın da eklenmesiyle, dalga geçilecek bir semt olmadığını belirtirim.
  dalga geçmek isteyen beni görsün...
  1 -1 ... karga
 10. 10.
  karadeniz illerinden özellikle rize ve giresundan çok sayıda göç almış sanılanın aksine hacıahmet (bkz: hacıhüsrev) ve kulaksız mahallesinin bir kaç sokağı dışında romanların çok sayıda olmadığ * istiklale yürüme mesafesi 7-8 dakika olan üsküdara vapur ile ulaşımının 20 dakika civarında olan, semt kavramının kaybolmadığı, hala inatla mahalle kültürünün devam ettiği,uzun yıllar yaşadığım ve yaşadığım için inanılmaz mutlu olduğum ve herkesin mutlaka bir gidip görüp sonra aa burda öcüler yokmuş diyeceği güzelmi güzel istanbul semti ayrıca sıcak bir cumartesi öğle sonrası hafif rampa olan kasımpaşa lisesi önünden tünelin o gölge sokaklarına çıkıp soğuk bir bira içmenin tadı gerçekten (bkz: tadından yenmez)
  1 ... yogurtmudedin