bugün

çok keyifli bir aksiyondur efendim, karting hobi olarak ve profesyonel olarak yapılan aslında bir spor faaliyetidir. hobi karting araçları sol da fren sağda gaz pedalı olarak iki pedal ile çalışmaktadır, direksiyonları da oldukça serttir ve sektör boyunca oldukça yormaktadır, öyle ki 7 dk lık bir sektör döneminin ardından araçtan indiğinizde kollarınız resmen ağrımakta, parmaklarınız titremektedir o derece, ancak zamanla alışılıyor. ilk deneyiminizse virajlarda spin atma olasılığınız neredeyse %100 dür, virajlara girişte sol ayağınızın altındaki fren pedalına hafifçe dokunmak olası bir spini engeleyecektir tabi bunu kavrayana kadar atacağınız spinler size kar olarak kalır..
bağımlılık haline dönüşmesi muhtemel hobi. ama dikkat etmek lazım, her zaman eğlenceli olmayabiliyor.

(bkz: karting/#5780932)
zevk almak için birazcık yetenek gerektiren fakat türklerin bu oyunu çarpışan oto mantığıyla oynamasından kaynaklanan tartışmaların , kazaların , sakatlanmaların yaşandığı , cüssesine göre güçlü motorlu araçların yarışı .
kaza yapmadığınız sürece gayet zevkli bir aktivitedir. hızı da seviyorsanız kaza yaptığınız takdirde bünyeye ciddi zarar veriyor o minik arabalar.*
süpersonik atraksyonlu bişiciktir. hızı alamayıp pistten çıkmak, işletmeciler seni yakalayıncaya kadar sokaklarda sürmek daha da bir heyecanlıdır.
ilk biniş sadece meraktan oluyor ve ne oluyorsa hepsi ondan sonra oluyor. mükemmel bişey. bağımlılık yapıyor. bu melet bursada pahalıdır, ankarada ise ucuz.
son derece pahalı ve bir o kadar zevkli olan aktivitedir. yakınınızda bunu seven, sevebilecek kişiler varsa; tartışmasız dünyanın en güzellerindendir.

zamanında 8 kişi bir karting hedecisiyle anlaşmıştık. kendimiz de ortaya bir miktar para koymuştuk. basit bir puan tablosu oluşturuldu, farklı farklı yarışlar yapıldı, atıyorum birinci olana 50 lira + şampanya verildi, ikinci olana 30 lira + limonata verildi, ehehe. böyle şeyler yapmıştık formula pilotlarına özenip. iyi ki de yapmışız. organizatör olarak birinci olmuştum, karting hedecisine bir 20'lik verirken yakalanınca şike yaptığım da ortaya çıkmıştı.
gavur amı sıcaklarının yaşandığı şu günlerde açık havada yapıldığı takdire beyin amcıklanmasıyla son bulacak aktivitedir.
açık pistde yapıldığı takdirde çok zevkli bir aktivitedir. grup halinde yarış yapıldığında daha da zevkli olur.