bugün

karne getiren çocuğa verilir. genelde bilgisayar ya da bisiklet olur. çocuğa bağlı.
(bkz: büyük yazarların küçüklere karne hediyesi alması)
takdiri 1 puanla kaçırmayan liseli kardeşlerimizin babalarından başarılı olmaları karşılığında istediği hediyedir.
görsel
oyuncakçıları ve bilimum mc donald's şubelerini mutlu eden hediyelerdir aynı zamanda.
ilkokul 1. sınıfta karne hediyesi olarak babacığım atari almıştı bana. o günden sonra karnem hiç iyi gelmemişti.

--spoiler--
hayatımın mk atari
--spoiler--
Eskiden başarılı olduğumuzda durumlar da müsaitse karnemizi gösterdiğimizde hediyemizi alırdık. Yeni nesil ise önden hediyesini belirliyor ona göre çalışıyor. Yazık.
Babam bana hiç almadi ama ben bugün oğluma alacam.
babamın durumu çok çok iyiydi buna rağmen hiç almadı bana. zaten sadece 1 kere istemiştim onda da "ben sana niye başarılı oldun diye hediye alayım ki? bana mı başarılı oluyorsun, kendine mi?" dedi. he ama takdir, teşekkür birşey varsa annem okul çıkışı pastane de pasta limonata ısmarlardı. *
şu aralar aileleri meşgul eden hediyedir.

iyi kötü karne getiren çocuğa illaki bir hediye alınır.
görsel

Karnesi kötü gelirse vurma...
Keşke o yaşlarda olsam. inanın büyümek bok gibi.
Herzaman ilkokul karnesi gibi karne getirmeme rağmen hiç almadığımdır. (bkz: hepsi beş)
Valla bizim zamanımızda, okka aromalı, yer yer osmanlı esintili tokattı. Şimdi bilmiyorum.
hiç almadığım hediyedir. ben alacak mıyım evladıma? tabii ki. en iyisinden.. ne isterse..
Tavsiyem çoçuğunuza alacağınız iki karne hediyesi ilkokulda teleskop, lisede mikroskoptur. Daha güzel bir hediye düşünülemez. Makrodan mikroya hayat keşiflerle dolu!
Başlangıç teleskobu, 2023 gök olayları yıllığı, gökyüzü seyir defteri.

Mis.