bugün

sürekli müslümanların saldırılarına maruz kalan ateist facebook sayfası.
http://www.facebook.com/karikateist
çok sağlam yayın yapan bir facebook sayfası ateist olduğu kadar müslüman hayran kitlesi dahi mevcuttur.
güzel paylaşımları olan sayfadır.
müslüman olduğum halde sıkça takip ettiğim site. güldürüyor yani.
kendini bir şey sanan birkaç ateistin ayetleri değiştirerek müslümanlarla dalga geçme platformu.
Yakında sosyal aktiviteler, tatışma amaçlı din adamı ziyaretleri yapılacağı vaatleri veren facebook sayfası. bu entry tarafsızdır ve alttaki karikatesist' te yayınlanan mesaj ilgimi çekti biraz garibime gitti ve sözlük yazarlarının yorumuna sunmak istedim:

Dinle tanışma yılımı net olarak hatırlamıyorum çünkü sizler de takdir edersiniz ki,insan hangi toplumun içine doğarsa o toplumun sahip olduğu geleneklere ve dinine göre büyütülür. O nedenle ben şu gün müslüman oldum diyebileceğim bir gün yok. Meraklı ve sürekli soru üreten kişiliğim nedeniyle ‘doğuştan bana otomatik olarak yüklenen dinim’ hakkında, ilerlediğim her yıl yeni bir bakış açısı geliştirdim. Bana din diye anlatılanlar kafamda her geçen gün soru işaretlerinin çoğalmasına neden oluyordu. Çocukluğumda annemin bana söylediği bir ayetle "yaptığın her kötülük senden,iyilikler allahtandır’’ (ilk) isyanım başlamıstı. Daha çocuk yaşta yaptığım hatalı davranışlardan ben sorumlu tutuluyordum,güzelliklerin kaynağı ise Allah’tı. Neden diye soru sorma hakkım yoktu. Ben kötü insan değilim deme hakkım yoktu çünkü iyi olan tek şey Allahtı..soru sormak yasaktı. Çünkü Allah çarpar,taş atar hatta sevdiklerini elinden alırdı. Evet ‘sevdiklerini elinden alırdı’ ne kadar acı veren bir cümle. Kimseyi Allahtan daha cok sevmemeliydik. Psikolojimin giderek bozulduğunu anlayamayacak yaştaydım ve duyduklarım ağır gelmeye başlamıstı. ilköğretim-lise yıllarımda dinle hiç ilgilenmek istemedim çünkü önümde aşmam gereken bir meslek mücadelesi vardı ancak etrafımda dinle ilgili konusulanlara kulak tıkıyamıyor her seferinde kendimi bir tartısmanın içinde buluyordum. Etrafım ailem toplumun her köşesi dindarlarla doluydu. Toplumun ‘hayranlıkla ‘izlediği takdir ettiği insanlar. Toplumun en güvendikleri! Üniversite ye gittiğimde dini sorgulayacak çok zamanım oldu. Bu arada, arada bir poğaça börek yemek için gittiğim cemaat evleriyle tanıtsım.bu insanlar bana yardım edebilir kafamdaki soru işaretleri kalkar diye cok heveslenmiştim. Bir süre cemaat evlerinde takıldım. Bana okutmak istedikleri Risaleleri bir kenara bırakıp önce Kuran’ı Türkçesinden detaylı bir şekilde okumaya ve araştırmaya karar verdim. Yıllarca Arapçadan okuduğum kitabın Türkçesini okuduğumda, çocukluğumdan beri aklıma sokulan uyduruk hikayelerden uçuk kaçık anormal düşüncelerden kurtulacağımı ve Allah inancımın büsbütün olacağını düşündüğüm için, bir an önce okumalı ve gerçeğe kavuşmalıydım. Okuduğum her satırda ayrı bir şaşkınlık ayrı bir hayrete düşüyordum. Peygamberim dediğim adamın ağzından yazılmıs cümlelerle karşılasıyor, ahlaksız hikayeler okuyordum….Zeyd meselesi kaldıramadığım en büyük hikaye oldu ve meali bitirip kapattığımda verdiğim tepkiyi dün gibi hatırlıyorum ‘benim dinimin kitabı bu mu şimdi bu nasıl din kitabı bunun neresi kutsal’’!!! Bir cemaat evinde böyle bir tepkiyi vermek, beni bu işin içinden çıkamaz hale getirmişti. Artık sorunlu bir insan olarak görülüyordum. Ard arda risaleler okuyup okuduklarımı anlamaya çalışıyordum. Ancak çözüm değildi çünkü risalelerle kuranın hiçbir bağlantısı yoktu …zaman kaybettiğimi anladım. Bu arada hala 5 vakit namazımı kılıyor orucumu tutuyor ve Allaha dualar etmeye devam ediyordum. Başımda başörtüm kafamın içinde bir ton soru ile hayatıma devam ediyordum. Kuranda okuduğum çelişkilere çevremdeki dindarların davranıslarındaki çelişkiler de ekleniyordu. Dindar insanların davranışları anlatılan ve islamda var olduğu öne sürülen ahlak ve dürüstlükle hiç bağdaşmıyordu. Allah için yalan söyleyenler,Allah için yolsuzluk yapıp masumların parasını kapanlar, Allah için adam öldürenler beni dehşete düşürüyordu. Çocukluğumda,evimizn karşısında oturan ateist ailenin genç evlatlarının dindar kesim tarafından alnından vurularak öldürülmesi, bilinçaltıma kocaman bir kabus olarak yerleşmişti. O olayı yasamasaydım belki de dini bukadar sorgulamayacak, diğerleri gibi bilinçsizce iman etmeye devam edecektim…bütün bunlar birikerek büyüyor ve beni araştırmalara sevk ediyordu. internette islam ve diğer dinlerle ilgili okumaya koyuldum. Mitolojik tanrılar olaylar birbirini takip eden hikayeler.3 ibrani dinin birbiryle olan benzerlik ve çelişkileri, peygamber mucizesi denilen bilim dışı olaylar, muhammedin ahlak dışı hayatı, din ve özellikle islam adına yapılan katliamlar, islamın yayılma şekilleri ve en önemlisi islamın nerde nasıl ve neden ortaya çıktığı ile ilgili arastırmalarım, bana dinin ne olduğunu açıkça göstermişti. Artık bundan sonra bu kadar cok gerçeğe rağmen bu kitaba iman etmem benim ahmak olduğumu gösterecekti. Bunu kendime yapamazdım, kendime olan saygımı yitirmemek adına din denilen illetten kurtulmalıydım. Artık islam da dahil olmak üzere hiçbir dinin mensubu değilm ve çok mutluyum. Özgürüm. En önemlisi bu. Kişiliği oturmus, insan olmaktan başka gayesi olmayan ahlak ve vicdan sahibi hiç kimsenin dine ihtiyacı yoktur. Din beyinlere vurulan kirli bir zincirdir, zincirlerinizden kurtulmanız bilim ışığında aydınlanmanız dileğiyle….- Eda Yılmaz
ters görüş ileri süren yorumları saniyeler içinde engelleyen tırt sayfa. kendine güvense engellemek yerine fikrini empoze etmeye çalışır. tek cümleyle batırırdım o sayfayı lakin engellendim..
Türkiyenin yüzde 99 u müslüman ibaresini cürüten sayfa.
lise giriş sınavlarına hazırlanırken ideolojilerini inanılmaz geliştiren küçük arkadaşlarımızın yönettiği komikli sayfa. hadi onlara bir merhaba diyeliim. aferin ya inanılmaz zekisiniz bu yaşta. insanların yaşam tarzlarını kapsayan bir konudan ekmek yemek dünyanın en çakal işidir zaten, beğeni kaygılarınızı düzeyim. benim taymlayna gönderi düşüren arkadaşları da delicesine listeden çıkarmak istiyorum ama hatır gönül meselesi var diye elim kolum bağlı amk ya!
sürekli paylaşımda bulunan sayfa. arda arda o kadar çok paylaşım yapıyordu ki, facebook anasayfamda karikateist paylaşımlarından başka paylaşım göremez olmuştum. ben de beğenmekten vazcaydım.
doğruları dile getiren sayfa her daim arkasındayız.
müslüman olmamama rağmen beni rahatsız eden sayfa, bırakın millet istediğini yaşasın arkadaş size ne anasını satayım. hem adamın dinine söv sonra da haklı ol oldu monakiym ne ala mualla. herkes yaşasın evladım istediğini.
Düşünce özgürlüğünü en iyi şekilde savunan sayfadır.
Bu adamlar cikti cikali 14-17 yas arasi ne kadar ergen velet varsa populer bir bok zannedip ateist oldugunu iddia basladi. Tek kotu yanlari bu.
ateist değil antiteist bir facebook sayfasıdır.
ibretlik bir sayfadır. Paylaşımları yerindedir ve tartışma platrofmu değildir. Tartışmaların yapıldığı grupları vardır. Tartışmak isteyen tezini çürütmek isteyen buyursun oraya.
görsel

seviyesinde paylaşımlar yapan, ateistlere küfür eden mahalle bakkalından farkı olmayan, saçma sapan bir facebook grubudur.

ibretlik paylaşım yaptıgını sanarken, ilkokullu seviyesinde yazılar yazan adminleriyle tanınır.
bir arkadaşım bu sayfanın paylaşımlarını yayınlıyor, arada sırada sayfaya mesaj atan insanlar görüyorum "sizin sayenizde aydınlandım cart curt". ben de merak ettim baktım nerdeyse ilk paylaşımlara kadar indim, sürekli ilk okul çocuğu muhabetti taşşak kürek. arkadaş bu adamlar neyi buldu sayfada da aydınlandı? orta okul düzeyi caps'lerden mi?
ergen toplaşma merkezidir.
dinlerin, dindarların kötü yönleri üzerinden ateizm propagandası yapmakta olan facebook sayfası. Bir dönem adminliğini yaptığım sayfadır aynı zamanda.
ayetleri değiştirerek,dinleri aşağılayarak birkaç ergenin beğenisiyle son derece götü kalkmış bir topluluktur.madem inanmıyorsun inananlara saygı göstersin.inanmayanlara da saygımız sonsuz ama bu adamlar inananlara sövmekten başka birşey yapmıyor.
ateizm misyonerliği yapan oluşum. insanların inançlarıyla dalga geçmekte üstlerine yok, dinden uzak insaların kafalarını karıştırmak amaçları, eğer sağlam bir allah inancınız varsa yaptıkları size komik geliyor.
sadece ortalığı karıştırmaya yarayan bir sayfadan başka birşey değildir.
çok beğendiğim bir sayfadır. kendilerini tebrik ediyorum.
ateist, deist ve benzeri insanların içini rahatlattıkları site. ya arkadaş niye uğraşırsın ki kitabı okumadan milletin kafasına odun vuran dark horde ile. siktir et hayatlarını paralasınlar amına koyduklarım sana mı kaldı? tabiki de ona kaldı çünkü entellektüel mastribasyonda tavan yapmazsa içinde kalır yavşağın. birbirinizden betersiniz.
güncel Önemli Başlıklar