bugün

entry'ler (74)

direnişi siyasallaştırmak

direniş, duygusal boyutuyla ön planda. provoke etmeye çalışanlar olayı siyasi açıdan kendi taraflarına çekmeye çalışmaktalar, bu çirkin bir durum. bundan iki hafta önce kanlı bıçaklı bir gündem içerisinde holiganizm mantığıyla birbirlerine saldıran taraflar bile bugün tek yumruk halinde, renklerini unutup birlikte hareket ediyorlar. iki hafta önce böyle bir ortamı kimse hayal bile edemezdi. bu hareket kendi kendine büyümüş bir harekettir. fikir ayrılıkları, siyasi görüş ayrılıkları vs. ön planda olsaydı öyle zannediyorum bu hareket bu kadar büyüyemezdi.

taksim gezi parkı

insanlığa sığmayan görüntülere şahit olduk hepimiz bugün. insani çerçeveden bakmak istiyorum... siyasi görüş, taraf olarak bakamıyorum olaya. zira bugün en karşıt taraflar bile aynı noktada birleşti, 2 hafta önce hayal bile edemeyeceğimiz şeylerdi bunlar. ufak bir topluluğun protesto naraları büyük bir koroya döndü, şimdi dört bir yanda yankılanıyor... bu kin, bu nefret kime? bu orantısız güç neden? bir direniş şarkısı söyleniyor bugün; nefrete karşı bir direniş, orantısız güce, zulme karşı bir direniş... şarkıyı söyleyenler yine mabeufler, gavrochelar, mariuslar, eponineler, jan valjeanlar... ancak bu sefer şarkıya panzer sesleri, plastik mermi, biber gazı sesleri eşlik ediyor. bu direniş sefillere karşı bir direniş, üniformalı sefillere. merhamet duygusundan bihaber, zavallı javertlere...
(bkz: Les Miserables)

pierre achille webo kouamo

(bkz: aziz pierre)

öfkenin vücuda verdiği zarar

zaten öfkeyle kalkan zararla oturur atasözü bende hep şunu çağrıştırıyordu anlatmış olayım; efenim malum x kişimiz sinirlenip oturduğu yerden 2 metre havaya zıplıyor, düşer iken koltuğu/sandalyeyi herneyse ıskalayıp mabadının üzerine yere düşüyor ve kuyruk sokumuna aldığı darbeyle kıl dönmesi süreci başlamış oluyor, geçmiş olsun... yani çok saçma, ilk çağrıştırdığı şey ya şimdi o yüzden.

moussa sow

onu kendimden daha çok seviyorum. iyi ki gelmiş bu topraklara, iyi ki sırtında fenerbahçe formasıyla her maç alnını saraçoğlu'nun çimlerine değdiriyor. bu aralar namazı niyazı aksattın karaoğlan, kazaları bekliyoruz.

shyla stylez

hayatımda gördüğüm* en güzel karı*

hastası olunan sözler

görsel

fikir sıçmak

entry girerken aklıma gelen bir kalıp söz öbeği.* hemen başlıklarda aradım, bulamadım ve bu güzel kalıbı sözlüğümüze kazandırmak istedim.. velhasıl kelam ukteydim doldum efenim.. dilediğiniz gibi sıçıttırın.
(bkz: agaya beleş)
(bkz: aganin pokunun ustune pok olur mu la)

namaz kılıp ben çağdaşım diye gezmek

"çağdaşlık nedir?" sorusunu akla getiren hededir. nedir çağdaşlık? arkadaşlar lütfen fikirlerinizi düzgün bir şekilde dile getiriniz, fikir sıçıyorsunuz ya bildiğin...*

çöpüne insan atığı atan müslüman toplum

hatayı kendisinde aramak yerine yine dine imana saldıran, islamofobik bireyin salakça tahlilidir. he amk o çöpü oraya allah koyuyo, tövbe estağfurullah...

uyandıktan sonraki ilk beş dakika

o kritik 5 dakikada, çavuşun ayaklanmasıyla senin ayaklanamaman arasındaki ilişkiyle bir zaman kayması oluşur ve bu zaman kayması yüzünden hep geç kalıyorum ben. çavuşa laf söz işlemiyor, buna o iradeyi kim vermiş ki lan?

pierre webo ya emek hırsızı diyen cinconlu

(#18796620)

ismi komik futbolcular

(bkz: akaminko)

önder açıkbaş ın komedinin babası olması

babası mıdır, halası mıdır, teyzesi midir onu bilmem de acilen işler güçlere kadrolu olarak girmesi gereken elemandır. yapımcılar duyun sesimi... bence bu adam o dizi için yaratılmış. 13. bölümden bırakmıştım izlemeyi, dediğimi yaparsanız geri dönerim, çocuğumu keserim ulan!

gürültülü osuruk vs sessiz osuruk

"seslisi güldürür, sessizi öldürür" demişler...

müslümanların buluş yapamaması

biraz önce buluştan gelmiş ve bu entry'i girme ihtiyacı hissetmiş yazar söylemidir. önceki gün de ateşi bulmuştur kendisi. bulunmuş muydu yaa o puuh! bak bulunmuş o kardeş, sağlık olsun. neyse noktayı arkadaş (#18663528) güzel bir entry ile koymuştur zaten, haydi kapatın tezgahı. bi dakika, doğru ya 2 gün önce de arkadaşıyla "buluş"muştur mucit yazarımız bak nasıl unuttum görüyo musun*

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

"siyah saç; ak defterle geldin,
ak saç; siyah defterle gidiyosun."
sagopa kajmer - gördüklerime inanmam gerek

otobüs yolculuğunda zaman geçirmek için yapılanlar

telefon kilidini açıp açıp kapamak, sonra cebe koymak ve saate bakma amacıyla 2 salise sonra tekrar çıkarmak, yine cebe koymak, saate bakmadığını fark edip tekrar çıkarıp saate bakmak... sonra bi bakıyosun zaten ineceğin durağı geçmişsin... poff!
edit: lan herkes uzun yolculuktan bahsetmiş ya. neyse benim yazdığım da güzel atraksiyon...

sözlük yazarlarının nicklerinin hikayesi

uzun hikaye... şaka şaka; https://pbs.twimg.com/med...Ay6GP-BCAAAHNsa.jpg:large

orkun uşak ın dünyanın en iyi kalecisi olması

performansını ve yaşını göz önüne aldığımızda, karşımıza çıkacak kaçınılmaz gerçek.