bugün

seçim yapmak, son söz, neticelendirmek, sonuç.
bir amaca ulaşabilmek için eldeki olanak ve koşullara göre mümkün olabilecek çeşitli yöneylem biçimlerinden en uygun görüneni seçmektir. *kaynak prof dr ahmet öztürk
tam kıvamında olan.
ayağa kalkmamız gereken hakim sözü.
doğuracağı sonuçlar bakımından çoğu durumda verilmesi en zor olan şeydir.
bir kalemi ortasından kırmak..
"en kötüsü bile kararsızlıktan iyidir" demiş montesquieu.
bir köprü intiharcısı hatırlıyorum,

şu köprüden atlayacakmış gibi yapıp dikkat çekmenin popüler olduğu dönemlerde..

bir sigara versene abi dedi, çevresindeki yargıçlarına..

dalga geçtiler, gel verecez filan dediler..

abiiii dedi,

o sigarayıda sen iç,

bıraktı kendini sonra.. aşağıya yada karanlığa ki ikisi aynı şeydi sanırım o an..

faydacı bir karar üzerinde gezinmek, olmayanı üzerinde gezinmekten daha zordur hep..

abiiii..
değerlendirilen enformasyon.
zaman akıp giderken;
adımlarım oldun,
nefesim oldun,
tadım oldun tuzum oldun,
sevgilim oldun.
ve şimdi...
alınırken alelade inceliklerin üzerinde yan gelip yatarak düşünülen,
verilirken ince eleyip sık dokunan ve terletendir.
musikide taksim yapılırken ana makama dönüş.
işte bu dediğiniz an.
mübaşir: herkes ayağa
hakim: yaz kızım, gereği düşünüldü;

ile devam eder.
kadında ve erkekte farklı çalışan zihinsel süreç. bir kadın karar aldığında erkeğin bu kararı anlayabildiği, yada yorumlaya bildiğini gördüğünüzde ömür bitmiş olabiliyor.
kitabı için aldığım kitabı da kendi gibi leş ikitidar taraflı gazete
Çıkalı 2 ay olan gazete. Ayrıca Davutoğluna yakınlıklari ile bilinir.
Aklın durduğu an'dır.
Kendi'nin çok güzel şarkısı. Ancak çok daha iyi yorumlanabilirdi. Söz müziğini bir araştırayım bakayım altından kim çıkacak merak ettim. Sonra editlerim buraya.

https://youtu.be/ufOS-RAaGLk
işlevseldir. karar mekanizmasının geçmişteki korkularla bağı, sağlıklı olup olmadığı kondisyonunu oluşturur.

geçmişte yaşanılan başarısızlıklar, korkuları besleyerek karar mekanizmasındaki bir takım fonksiyon bozukluklarını oluşturur ve değersizlik duygusu ve algısına yol açarlar.

kişinin haketmediği, herşeyi bir anda bünyesinde bulundurmaya sahip olmadığı inançları, değersizlik temelli bir takım semptom ve tutuklukları besler.

güçlü ve sağlıklı bir karar mekanizması dişler başlıca olmak üzere vücudumuzda hayatın yükünü taşıyan belli organları sağlıklı kılar.

karar mekanizmasındaki aksaklıklar, hazımsızlık ve düş kırıklığı gibi bir sürü duyguya yol açmaktadır.

(bkz: karar mekanizması)
düşüncelerin biribirini kovaladığı anda, içinden birinin çıkıp aradığın benim diyebilmesi..

tanım: soyut düşüncelerin somut hale geldiği ilk aşama..
icraate gecilmedigi sürece bi anlamı olmayan durum.
karar gazetesi?
aynı anda alınıp verilebilen şey.
karar gazetesi.