bugün

ahmet kaya'nın ilk kasetinden çok güzel bir şarkısı.

akşam olur karanlıklar çökende
devriyeler adım adım gezende
kar kaplamış solmuş güller görende
sarılıp dallarına öpesim gelir

sanki gökten kar yerine kan yağıyor
kar altında üşümüş bir çocuk ağlıyor
yaşlı gözleriyle bana bakıyor
akan gözyaşını içesim gelir

işte böyle karanlıklar içinde
devriyeler adım adım gezende
yar uykuda ben yine penceremde
doğacak güneşi göresim gelir
aksam aksam insanda icki icme istegi uyandıran sarkı
ahmet kaya nın unutulmaz sarkısı en mühim yeride ''yar uykuda , ben yine penceremde '' kısmıdır ki insan 2 kat asık olur. (bkz: allahım kor et beni)
bir süre dinlenilmediği takdirde eksikliği hissedilen güzel türkü. ***
yakup trana ve kaan tangöze düeti olan parçadır.ayrıca gitarda batuhan mutlugil eşlik etmektedir
sozluge yeni katılmıs bir yazar, hosgelmiş
entryleriyle kalitesini en kısa zamanda belli edeceğinden şüphemin olmadığı yazar.
hoşgelmiştir, boş gelmediğinden de eminimdir.
hukukcu olacagim diye tutturup surekli ders calisan arkadas. umarim seneye kardesi ankara'dan abim gelmis isimli sarkiyi bol bol seslendirecektir. hatta kendisi benim ayiptir soylemesi.. daha önce buluştuğu sözlükten içinde bulunduğu düşünceye aykırı insanların yoğunluğu nedeniyle ayrılmıştır ayrıca. uludağ sözlük'ün bursanın aydınlık yüzünün ve umut veren çağdaşlığının bir sembolü olduğunu da düşünmektedir.

edit: hukuk olmadı bee,olabilir belki de
Yakup & Kaan & Batuhan tarafından yorumlanan şarkı:

neden bilmem sorduğumda
dunlerim yok yarınlarda
yarınlarda
kor oldum ben aydınlıkta
kayboldum ben
karanlıkta
yokmuş günler
sonsuzlukta
derdim bitmez varoldukça
varoldukça
varoldukça
sevilmeden sarılmadan
darıldım ben sana
kayıp gider adımlarım
bir kaç gozyasında
kor oldum ben aydınlıkta
kayboldum ben karanlıkta
karanlıkta
karanlıkta

Can Yücel Şiiri:

kibrit çakıyorsun karanlıkta
badem çiçeklerini görmek için
ve mart denizlerinde
tedirgin bir çift sarnıç gemisi gözlerin
bir iş açacaksın sen başımıza
yangın mı olur artık, bahar mı?

Biricik nickname'im..
bu akşam olay tv'de bursa erkek lisesi pilav gününde yapılan röportajının yayınlanması beklenilen kırmızı t-shirt sahibi yazar.

(bkz: televizyona çıkan sözlük yazarının heyecanı)
(bkz: birinin sizle röportaj yapması)
(bkz: okul bahçesinde pogo yapmak)
(bkz: bursa erkek lisesi pilav günü)
karanlıkta çok şey yapılabilir.
-korkmak
-sevgiliyle takılmak
-bir yerlere çarpıp yaralanmak vs...
başka bir sözlükte karşılaşıp fikirleri ve yazdıklarıyla saygımı kazanmış ve uludağ sözlükte de heyecanla takip ettiğim aydınlık fikirli genç yazar...yakında gireceği öss de başarılar dilerim...
bu akşam olay tv'de bursa erkek lisesi pilav gününde yapılan röportajını ve kırmızı t-shirtünü gördüğümüz yazar.
geleceğe dair umutlarımı canlandıran bir yazar kardeşimiz. Sevdik, takdir ettik.
sinema kültürümüzün benzeştiği yazar. alman sinemasından hoşlanmakta amerikan sinemasına da ilgi göstermektedir.
zihnin daha aydınlık olduğu yer
(#307379) entrye "o adama ne oldu" adlı fantezide kırılan pena dan 70lik rakıya kadar hayal dünyası geniş, duman sever bir yazardır.
azımlı yazar, yazılarını ılgıyle takıp etmekteyım.
666. entry'sini girdiğinde bugün girdiği entry sayısının 13 toplam başlık sayısının da 113 olduğunu görüp dehşete düşmüş,öss öncesi biraz semirmiş yazarımsı.
tanımamama rağmen son zamanlarda dikkatimi çeken yazar. anladığım kadarıyla öss ye girecektir. allah yardımcısı olsundur.**
öss ye sözlükle çalışan başarılı, azimli bir o kadar da komik yazardır.
an itibariyle öss'ye çalışmayı bırakmış etli götlü japonumsu yazardır. Sözlük camiasının dualarını beklemektedir,hayallerinin ve hedeflerinin peşindedir heyecanlıdır. pazar günü saat 09:30'da yasin okumanızı beklemektedir.

(bkz: bismillahirrahmanirrahim)
(bkz: öss beni bekle)
sözlükte bulunan kızların bir numaralı koruyucusu, sozlukteki kutsal hatun ittafakinın önde gelen temsilcilerinden olan yazar. * *

(bkz: sinavinda basarilar ulan) *
sınavında basarılar dıledıgımız azımlı yazar.
başarılar dilediğimiz yazarlardan..