bugün

bir kırıkkale ilçesi.
ilçe olduğuna bir bölük insan şahitlik etmeden kimsenin inanmayacağı kırıkkale ilçesi.
çorum'da bir mahalle ismi.
çorum ilinin Boğazkale ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: Boğazkale)
çorum ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: çorum/#8261614)
yaşanılabilecek değeri olmayan kırıkkale ilçesidir. ankara'ya yakındır ancak bir tane kaloriferli daire bulamamıştım. inşallah teknoloji gelmiştir diye umduğum anadolunun dandik kasabası.
şanlıurfa'nın siverek ilçesine bağlı, türkiye'nin değişik bölgelerine dağılmış karakeçili türkmenlerinin bir kolunun yaşadığı köydür.
kırıkkale'nin şirin ilçesidir.
bir türk aşiretidir.

mensup olmaktan gurur duyduğum.
Kırıkkalenin ilçesidir.
çok büyük, büyük olduğu kadar dağınık, dağınık olduğu kadarda, birbirlerinden bihaber olan aşiret. benim tespit ettiğim kadarı ile ağrı'da, siverek'te, kırşehir'de, eskişehir'de yoğunluktadırlar.
Bir türkmen boyu. bakın aşiret demiyorum türkmenlerde boy ya da oymak vardır aşiret yoktur. urfa civarında daha çok görülen oğuz boylarından bir boydur. bu yıl yapılması planlanan karakeçili şenlikleri açılıma zarar verir diyerek yasaklanmış olmasına rağmen onun yerine bölücü katillerin aynı yerde gösteri yapmalarına izin verilmiştir. ironinin dibine vurulmuştur.
mensup olduğum türkmen soyudur.(gurur duyuyoruum) osmanlı devletini kuran osman bey ve diğer padişahlarında mensup olduğu oymaktır.Selçuklu hükümdarı Süleyman Şah'ın da karakeçili olduğu rivayet edilir.