bugün

mahirin ferideyi öptüğü sahnede, darılmaca gücenmece yok, kenan imirzalıoğlunun bıyıkları bağımsızlığını ilan etmiştir. feride mahirle ya da mahirin dudaklarıyla değil bıyıklarıyla öpüşmüştür.

yalnız çok özendim. bugün itibariyle bıyık bırakmaya başladım. ardından da öpüşülecek bir kız bulucam. kafaya koymak başarmanın yarısı sonuçta. kafaya koymakla kalmadım bıyık bırakıyorum lan.
kenan imirzalioglu'nun opusme sahnelerinden hafiften azgin gibi opusmesini dizginleyemedigini gordugumuz dizi. ne biliyim ezel'de de vardi boyle sahneler sanki harbiden yatirip sikecekmis gibi opusuyordu, halbuki karadayi'daki o sahnede biraz romantik olmaliydi.

tamamen sanatsal acidan soyluyorum yoksa suluman dusunsun bizene.
ayrica opusme sahnesinin dizi basidaki kucuk nazif-mahir ve nazif-vural-idam sahnesini bloke ettigini dusunuyorum.
feride nin ve mahirin gerçek alemde yapamaıklarını dizide yaptıkları olaydır. yanlış hatırlamıyorsam bergüzar korel ile kenan arasında bir alevlenme olmuştu öncesinde ama bergüzar hanım için nasip olmamıştı ve bir hüzünlü hale düşmüştü. gel zaman git zaman sülümen ile evlen çocuk çombalak sahibi ol ve kader aglarını bir dizide birleştirsin. bergüzarın kenana bakışlarını kendimce söylüyorum ne rol ne yapmacık, kadın direk gözleri ile mimikleri ile kenanı yiyip bitiriyor. kenan en son olarak '' e kardeşim bu da bi can yani'' diyerek bu hafta bizim yere gidek mi diyen feride ye acımadı ve öyle degil böyle olur diyerekten midesine kadar indi. severek izledigim ve geçmişte yaşanmış bir hikayeden esinlenerek yapılan dizi.
Bütün Kenan dizileri gibi kaliteli olan ve yine bütün Kenan dizilerinde olduğu gibi benim esas kıza aşık olduğum dizidir. Ulan şu karakterde bir kız arıyorum, bulursam basacağım nikahı...
Not: bu kadar güzel olmasa da olur. (bkz: Kenan imirzalıoğlu tipi aşk)
http://www.youtube.com/watch?v=qp70RSYI5hU&list=UULDJk1mXctOkr7TKSjYYk2g&index=7
son bölümünden sonra hemen tahminde bulunduğum dizi. ileride feride mahirin mahir olduğunu bir şekilde öğrenecek ve sen bana yalan söyledin demek başından beri her şey yalanmış diyerek ondan ayrılacak. ayrılış nedenleri bu olacak. *
başlarda pek sarmayan, ancak sonradan saplantı haline getirilen dizi.
ahu gözlünün yaktığı dizi.
şunu anlamama neden oldu ki türkiye'de içinde kara kelimesi geçen bir isme sahipseniz herkes sizi sahipleniyor.
(bkz: mahir kara benim)
(bkz: kara murat benim)
Bu kadarıda olur mu? dedirten dizi film.
Şöyleki efendim.Dizinin 13 bölümünün sonlarına doğru Hakime hanım ve Sayın Karadayı sabah adliyeye gelirler.Muhtemelen saat ; 8,30 civarı.Sonra beraber çay içmeye karar verirler; muhtemelen saat 8:45 sonra aniden karadayı çay içmeden adliyeden ayrılır ve şeker fabrikasına gider, peşinede Hakime Hanım takılır. muhtemelen saat;09:00 şeker fabrikasına varmak takriben 1 saat muhtemelen saat;10:00 ama gel görün ki.Karadayı fabrikaya geldiğinde akşam vakti olmuş havada kararmış.Bu nedir şimdi?Koskoca sette bu nedir la diyen olmamış mı? Yoksa Şeker Fabrikası Diyarbakır dada bizim mi haberimiz yok.
şöyle bir durum var, bu feride'nin babası malum bakan. ulan adam haftalardır istanbul'da. son haftalarda bariz hatalar yapmakta olan dizidir. o hatalarda olmasa;

(bkz: dadından yinmez)
Ramiz dayının oğlu Kabadayının dayısı.
13. bölümü yardırmasa da çeşitli ayrıntılarıyla kah germiş, kah duygulandırmış, kah güldü.. yok güldüren tarafı yoktu.

nazif'in vural'ın asılışını mahir'e anlatması ağlattı.
turgut akın ve salih gerginliği gerdi.
mahir ve feride aşkının zorluğu üzdü.
mahir'in liseli kardeşine bu bölümdeki ilanı aşk aslında yüzde tebessüm bıraktı denilebilir.

bu saatte yazamıyorum şimdi ayrıntıları tek tek ama savcının odasında dosyalar tartışılırken turgut savcı'nın sinirlenerek sağ gözünün ölü, sol gözünün tam bakması ve seyirme hareketleri güldürdü. hayır bacak kadar boyuna sinir de yakışmıyor adama ama yurdaer okur'un oyunculuğu keyif veriyor.

son sahne de feride ne ara nerelere gitti anlayabilmiş değilim. leş bir yerde bitti. 14. bölüm fragmanında ise devreye artık bakan giriyor. off haftaya beklenmez.
türk insanını aptal yerine koyan klasik ağalı, kabadayılı, amcalı halalı yapımlardan biridir.
görsel
Umutla babasını darağıcından almak isteyen onurlu bir evladın inanılmaz mücadelesidir. 14. bölümünü merakla beklediğim, Kabadayılığın şiirini yazan bir ailenin hüzünlü öyküsüdür. Karadayı'dır. http://www.karadayi.biz
14. bölüm fragmanlarında nazif amcanın ipe gittiği görüntüler olan dizi.

olm harcamayın lan nazif'i ! ben inanmıyorum arkadaş, mahkeme olmadı daha...
Fragmanlarıyla, tahmincileri ters köşeye yatıran dizidir. 14. bölüm fragmanındaki idam sahnesi muhtemelen rüyadır, hayaldir fakat Mahir Kara için çanlar çalmaya başlamıştır.
14. bölümü tahmini 25 dakika sonra başlayacaktır. mamafi umarım bu bölümü güzel olmuştur. zira geçen bölüm "sarhoştum hatırlamıyorum" tripleri çok saçmaydı. bu bölüm aksiyon vardır diye düşünüyorum. hadi bakalım.
az önce, gaz sızan delikleri uygun biçimde tıkasaydı bu kadar işkenceye gerek kalmayacağıdı. (bkz;akıldan fukaradayı)
dizinin başrolü

30 yıldır karanlığı aydınlığa dönüştüren günsan elektriktir.

ulan gaza gelip izliyim diyorum bundan başka bi numara yok, zırt pırt günsan elektrik mi ne sikimse o var.
14. bölümü az önce bitmiş dizidir. aksiyon anlamında bir şey olmadı bu bölüm. sadece feride salih'in kimlik gizlediğini artık anladı. son sahne de ise komserin mahir'i harcamayacağını düşünüyorum. bir olay var ama ne?!

bölümün tek olayı mahir'in eniştesi yapraklara geldi. geçmiş olsun. he bir de şu yılan mıdır nedir o var. korkak lavuk.
he bir de feride'nin kardeşi nazih kara'yı sevdi. bunu ablasına yansıtacaktır.

he bir de; iç işleri bakanı salih olayından haberi olmayınca derin devlet diye şüphelenir korkup işe karışmayabilir. bilemedim.

he bir de; şuan aklımda kalmadı ama bazı replikler çok kaliteli ve derindi.

he bir de diye diye bölümü özetledim. demekki varmış bu bölümde de bir şeyler. hadi bakalım.
Bu kadar agir aksak giden bir dizi sadece iyi bir muzikle izletilebilir. Ki onuda basariyorlar. Hic bir heyecan uyandirmayan yerlerde dayanan muzik tabiri caizse dadadan dindindin lerle gerilim sapikligindan baska birsey olmayan diziciktir. Iddiam odur ki bu dizi sadece muzikleriyle var olacaktir. En azindan benim icin oyle. Aksi taktirde bu dizi kalp krizi nedenlerinden biridir.
takdir edilesi alnından öpülesi atv dizisidir kendileri. mikenmel bir senaryo örgüsü ve kalitenin fevkinde bir oyuncu kadrosu vardır.
14. bölümün kırkı çıkmadan 15. bölümün yayınlandığı dizidir.

köpekler kovalasın seni ayten. ayrıca olaylar olaylar.

http://www.youtube.com/watch?v=_ovGPS5jy6s&feature=share&list=UUTQ6d7W2JRulB1Pd-9wCsAw