bugün

ayten'in kevaşeliğinin tescillendiği 14. bölümün tamamının ve 15. bölümün fragmanının yayınlandığı dizi.

--spoiler--

ulen helal lokma kazanan bir kahveden kira alıyorsun para kesmiyor, kumarhaneye çevirmek için elin 3 kuruşluk adamlarına gidiyorsun. 15. bölümde de gidip ferideciğime ahkam kesiyorsun mahir şöyle mahir böyle diye, sen kendine baktın mı lan meziyetsiz.

--spoiler--

15. bölümü merakla beklemekteyiz. tabi ki bu müzikle;

http://www.youtube.com/watch?v=7fISc_BQrdw
türk kızlarının ders alması gereken müthiş dizi filmdir. peki nedir o ders? tabi ki mahir'in eski nişanlısı ayten zillisinin hal ve hareketleridir. yani bir kız ne kadar güzel ve seksi olursa olsun, ne kadar dik memeli ve ne kadar sevişebilitesi yüksek olursa olsun erkekler tiksinebilir . herşey sevişmek değil amk. onun o konuşurken ellerinin titremesi var ya, onun o dudaklarının titremesi falan.. he işte onun ta..

lan olum cidden ayar olmamak elde değil, burdan mahir'e sesleniyorum,

abi hoplat şu kadını, zate 16 bölümdür kimseyle sevişmedin, filmin de boku çıkmaya başladı.
karadayısın abi sen. meyhanede falan sana ılıkdayı demeye başladılar. karizman sarsılıyor reis. derhal sevişmelisin, kendin için yapmıyosan bizim için yap. hakketten çok gıcık bi karı o.

savcı turgut;

hafız sen ideolsün amk. bakışlarına hayran olmamak elde değil. savcı mısın yoksa sarhoşlara hesap kitleyen garson musun belli değil. çok piçsin. gözler hep fıldır fıldır.

hakime hanım;

valla yüz hattın falan çok güzel. salih'e de sırıl sıklam aşıksın. nerde adamın atkısını şapkasını görsen alıp kokluyosun, eşyalarına falan dokunuyosun. her an onu yaşıyosun ama iş sevişmeye gelince su içen ceylan gibi tedirgin oluyorsun. sal kendini be abla. gevşe biraz. inan bak sen rahatlarsan biz de rahatlıyacağız...

nazif kara;

türkiyenin en iyi oyuncularından birisin amca. sana hislenmemek elde değil,

küçük nazif;

seni yerim, çok tatlısın. * *~

özetle beklentisi yüksek bir dizi. zamanla sıkmaması için yelpaze genişletilmeli... hep aynı konularda kalmamalı...

komiser yasin;

sen adam değilsin reis !

götün tekisin.
Yine tabularını yıkamadığımız bir Türk dizisi hepinizsiniz ben tek edalarıyla her hafta televizyona fırlayan Kenan imirzalıoğlu'nun baş rol oynadığı yapıt.
Savcının kapatması olan hatun bildigin ıçişleri ajanı. Adliyedeki ajan o değilse bile en azından yardakcisi. Olayların çok daha derin olduğunu bilen içişleri, şu an için savcı turgut'a müdahale etmiyor, mamafih olay turgut'ta kitlenirse ipin ucunda kim var, karanlikta kalabilir. Zira O kadın sırf turgut'a ve olaylara yakın olabilmek adına geri gönderildi.
işin absürd tarafı, turgut kadına nerden biliyorsun reddi hakim olayını diye sorduğunda, "-12 yıldır adliyede çalışıyorum, herkes benim arkadaşım" cevabını aldı. Halbuki, savcının bu noktada, kadının.kiminle görüştüğünü sorması, sorgulaması gerekirdi. ilerleyen bölümlerde bu hatun terse köşe yaptıracak.
Kibrit efendi de, bu hususta az kirli çıkı değil. Binaenaleyh Ondan da sona doğru bir sürpriz beklemekteyim. Adliyede ilk karsilastiklarinda hiç sasirmamasi ve olayı önceden biliyor oluşu enteresan. O defter kime gitti kim naptı bakacaz.
Salih/mahir bağlantısının da farkında olan iç işleri, müdahale etmeyip, olayın nerelere gideceğinin takibinde. ziyadesiyle nazif kara'nın masum olduğunu bilen devlet baba, onun asılmasına müsade etmeyecektir.

Güzel dizi.
14. bölüm feci sıkıcıydı. mahirin biran önce ferideye gerçek kimliğini açıklaması gerek.
mükemmel bir dizidir .

pazartesi gününü sevdirendir candır.
15. bölümü yaklaşık 20 dakika sonra başlayacak olan dizidir. bu bölümde feride salih'in bir mahlas olduğunu anladı artık. ama gerçek kişinin mahir olduğunu anlayabileceğin sanmıyorum. belki fragmanlarda yerden bitme ayten söylemiş olabilir diye bir sezgi içindeyim ama bilemedim. bekliyoruz.
saçma sapan türk dizilerinin bir benzeridir. anlamıyorum bu tür saçma sapan dizilerde ne bulduklarını?
15. bolumunde yaklasik 70 dakika falan reklam vermemistir. bi ara atv reklam tusuna basmayi unuttu sandim. insan haber eder boyle olacak diye resmen mesanem sinirlarini zorladi. ama aferin keske hep boyle yapsalar.

bu arada mahir gene 4 ayak ustune dustu ama yalani yalanla kapatmak, ne olacak bakalim. komser de yardimi adam gibi yapacaksa yapsin ruh hastasi lan adam.

ayten; karda dus ayagin kirilsin insallah.
gelsin ayten'e küfürler.

o.ayten!
boşa dememişler götü yere yakın adamdan pardon kadından korkacaksın.

-ulan ayten sevgili olsan sevilmezsin.
mahir'in annesi olmese bare dedigim dizidir. mahir o zaman feride'yi ayri siker, kardesini ayri siker, cagaloglu'nu ayri.... liste uzar. dizi ivedilikle bitmesin diye diyorum.
atv'nin bolum boyunca vermedigi reklami son sahnede verdigi dizidir. ayip ulan aferin demeye gelmiyor. gerci biter burda bolum kiyak geciyorlar.
Ayten seni ve senin gibi kezbanları memleketteki tüm mahirler öpsün işalla amin.sana küfür edeceğim poşete yazık.poşet ne lan.ulan serdar ortaç burdada mı buldun lan?
16. bölümü yaklaşık 40 dakika sonra başlayacak kaliteli dizi. fragmanlardan anladığımız kadarıyla kıl komiser mahir'e yardım etmeye devam ediyor. parmak izinin sahibini biliyor mu acaba komiser, göreceğiz. ve bu bölüm duruşmaya 5 gün kalacak. sanırım her bölüm 1 günü çekecekler, öyle gözüküyor.

ayrıca ayten solistliğe adım atıyor, mahir ile feride'nin arasını açıyor. ayten çukura düş sesini duyurama inşallah.
Sensiz Saadet neymiş şarkısından artan zamanda ilerleyen dizi. Bu bölüm kısa geldi herhalde klip dayayıp duruyorlar.
Neden?
"Açtığın her yaradan hesap sorar yaradan" yazar kitapta demiştir nazif baba.
Güzel dizi. Eskinin kabadayı ahlakını büyük ölçüde yansıttığını düşünüyorum.
insanı aşık olmaya özendiren dizidir.

karşıma çıkmıyor ki bir bergüzar korel aşık olayım hayatımı ona adayayım..
16. bölüm olayların bölümü oldu.

--spoiler--
yasin komiser meğer iyi bir adammış. şaka gibi. gizli görevdeymiş. mahirle bu bölüm uzun sürecek dostluğun temelini attılar.
mahir'in annesi nazif babanın eski karısıymış..

ve belalı kardeş askerlikten geldi. inşallah mahir'in işine istemeden de olsa çomak sokmaz. tam dövmelik bir tip ama. mahir ağzına sıçar bunun. *
bölüm boyunca feride'nin yaptığı tripler çok saçmaydı. neyseki güzel bitecek o iş.
2 gün kaldı.
--spoiler--
yine canavar bi bölümle beni tv nin karşısına kilitlemiştir.ulan ayten boyun devrilsin emi.1,30 boyunla 1,90 lık hakimenin karşısına çıkıp nişanlımın peşini bırak dedin ya hakime hanım yerim senin nişanlını demedi ya.bu bölümde cancazım mamafih demedi ya.hakime hanım kezbanlığa devam etti ya.sokakta donan adama dayanamaz gider birazdan dedi adam gitmeyince göt oldu ya.askerden gelen adamın cebine biran önce esrarı koyup ihbar etmek gerekli ya.mamafih egzantrik bir bömlüm olmuştur cancazım.ayrıca dizi boyunca beni aramayan dizi izlediğimi bildiği için rahatsız etmek istemediğini düşündüğüm sevdiceğime müteşekkirim.seni severim ki ben zuleyha.
başrollerinde kenan imirzalıoğlu ve bergüzar korelin bulunduğu atv dizisidir. heyecanla yeni bölümünün başlaması beklenmektedir.
yeni bolumu birazdan baslayacak olan dizidir. Bu bolumde mahkeme. Allah utandirmasin.
mahir ile feride'nin arasinin bozuk olmasi yetmiyormus gibi bir de orhan'in bu yaptigi isleri fena halde zora sokacak. mahir'de babasi ugruna kopruyu gecene kadar ayiya dayi dese ya lan. ustelik seviyor da. ah mahir ah!
nazif kara'nin son gelismelerle resmen mucizeye ihtiyaci var. Mahir'e tek yardim edecek kisi komser. Ve sanirim mahkeme sahnesinin can alici kismi haftaya kalacak.