1. 1.
    Neşrini istediği halde hayatında basılamayan bu eser, piyeslerinin en zayıfı ve kendisinin esas meseleleri ile irtibatı en gevsek olanıdır. Magosa da yazılan bu eser, saray hizmetindeki bir harem ağasının, bir şehzadeyi seven ve babası Hint hükümdarı olan bir kıza olan aşkı ile bunların ölümlerine yol açan facianın hikayesidir. Bu bakımdan konusu itibariyle Kara Bela diğer tiyatrolardan ayrılmaktadır. Kara Bela'da padişahlara ders verilmek istenmiş, sarayların iç yüzü halkın gözleri önüne serilmiştir.
    1 ... balmsd
  2. 2.
    1956 yapımı, siyah beyaz türk filmi. yönetmen ve senaryo sami ayanoğlu, oyuncu kadrosu neriman köksal, sami ayanoğlu, atıf kaptan, pola morelli, muhip arcıman, fikret hakan bulunmaktadır.
    ... ejderham
  3. 3.
    (#19154475) hoş gelmiş onuncu nesil sezar.
    ... bunu bilmeyenler var
  4. 4.
    18 eylül 2015'te gösterime girecek bir burak aksak filmi. çekimleri adana'daymış. kadrosunda Cengiz Bozkurt, Seda Bakan, Erkan Kolçak Köstendil, Cihan Ercan, Tarık Ünlüoğlu, Berat Yenilmez ve iştar Gökseven gibi isimler bulunmaktaymış.

o değil de nerede acaba seti tam olarak. şöyle bi ziyaretlerine gitsek fena mı olur?
    ... everyday i am shuffling
  5. 5.
    Heyecanla beklediğim ve keyifle izleyeceğimi düşündüğüm filmdir.
    1 ... bitterlokum
  6. 6.
    yanlış kurgulanan film. senaryo harika ama anlatış biçimi, konuşmalar kötü olmuş. ama o gemi bir gun gelecek mesajı harika olmuş. ayrıca sonu da bir harika.

kısacası hikaye harika, konuşmalar kötü olmuş biraz.

ayrıca seda bakan ve cengiz bozkurt'a kafa ilaci vermişler herhalde! o nasıl oyunculuk lan öyle.
    1 -1 ... format sart
  7. 7.
    Ergenlerin idolüdür.
    2 -2 ... kaos cenneti
  8. 8.
    "olmus" dedigim filmdir.
    Ben genel olarak sevdim. Bayagi guldurdu. izledigime degdi.

--spoiler--

"sigarayi acilen birakmalisin" kamu spotu harikaydi.

--spoiler--
    2 -1 ... i wanna fuck rihanna
  9. 9.
    tek kelime ile sıkıcı. filmde yaklaşık 40-45 dakika telefonla oynadım, 1-2 yerine tebessüm ettim. bu kadro ile bu imkanlar ile çok daha iyisi yapılabilirdi. ayrıca seda bakan tatlı olacağım derken müthiş itici olmuş.
    2 -4 ... kompetan
  10. 10.
    biz (yengeniz ve ben) güldük. eğlenceliydi. ben gülmeyi aşıp hönkürmüş olabilirim bazı sahnelerde.

yerli komedi filmleriyle karşılaştırırsak cem yılmaz ınkilerden aşağıda, diğer hepsinden yukarıda bir film derim. cem yılmaz filmlerinde de zaten herif gık dese gülmeye hazır izliyoruz. sonra prodüksiyon daha sağlam adamda. o yüzden hep bir adım önde. filmle ilgili son olarak cengiz bozkurt erdal bakkal tiplemesini yaşıyor resmen. neredeyse her filmde aşağı yukarı rötuşlarla erdal bakkalı izliyoruz. bence güzel. hiç bozmasın.
    -1 ... panzerkampfwagen