bugün

cinayet aleti olarak da kullanıldığı olmuştur:

(bkz: unfaithful)
içinde genelde yılbaşı temalı minyatürler yada oyuncaklar bulunan , su dolu ve sallayınca içinde kar taneceikleri uçuşuyor hissi veren cam küredir.
yok artık bunlar. aradım da oradan biliyorum. benzerleri var. içine sim koymuşlar. olmazki.

neden sim onu da söyleyelim. eger eski tiplerde olduğu gibi iri taneli beyaz kara benzeyen malzeme kullanırsan işin içine özgül ağırlık ve fizik kuralları giriyor. yani o sakin yağışı oluşturabilmen için epey hesap kitap yapman lazım.
Kozyatagi kozzy avm'deki hediyelik, birbirinden ilginc seyler satilan bir magazada bolca bulunandir.
cuma günü doğum günü olan en iyi arkadaşıma almaya karar verdiğim cisim. ne alacağıma karar vermekte o kadar zorlanıyordum ki adeta kara kara gitmesem mi - mazeretim ne olacak - üzülmez mi? diye düşünüyordum ki aklıma geldi bu cisim. lütfen sarıyerde bulabileyim güzel bir tane.
Koleksiyonu yapılacak en güzel şeylerdendir, hatta her gidilen şehirden bir tane alarak kocaman bir koleksiypna sahip olabilirsiniz.
Kimine göre çok klişedir ama benim her daim bin bir türlü çeşidine sahip olmak istediğim çok ama çok şirin bir objedir.
şu anki çocuklar için bir şey ifade etmeyebilir ama 80'li yıllarda çocuk olan bugünün yetişkinleri için kar küresi masalsı büyülü bir şeydir. ulaşması kolay olmayan( satın alma babında), annelerin evde aman kırarsın diye vitrinin en ulaşılmaz yerine koyduğu görüntüsüyle cezbeden bir aksesuardır. keşke şu anda da bir şeyler bu kadar anlamlı olsa günümüz çocukları için.
insanı çok mutlu eden bir objedir, huzur verir. kesinlikle koleksiyon yapılması gerekendir.
Zamanında bunun sapığı bir kız arkadaşım vardı, o kadar pahalı hediyeler alırdım çanta, cüzdan, ayakkabı falan ama 10 liralık kar küresi aldığımda çıldırırdı, ötekilerin yüzüne bakmazdı.
Kendisi küçük ama verdiği mutluluk çok büyük.
Sesli olanlari depresif gunlerde gece lambasiyla kombinlenip dinlenmektedir.
güzel bir yılbaşı hediyesi olabilir. hala hediyenin anlamını bilen birileri kaldıysa.
Bence harika bişey,koca bir şehri küçüçük bir kürenin içine sıkıştırmak gibi. En sevdiğim süs eşyasıdır kendileri. Eğer imkan olursa yapabilirsem tüm şehirlerin kar küresini istiyorum.
görsel
görsel
Bu sene kar görmem beş dakikayı bulmamıştır. kar küresini görmedim demem ama.
Döndürüyorum yağıyor, bir daha bir daha.. Büyüleyici.
https://youtu.be/S3U6tFJaLtc
en sevdiğim obje. müzik çalanından.
Harika bir şey. Başka ne denir ki?