bugün

Sıcak sulardır.
Termal sular yeraltı kaynaklarından gelerek doğal yollarla ısınmış olan şifalı sulardır.
aydın'ın buharkent ilçesinin meşhurdur.
ABD’nin Nevada eyaletinde yaşayan 2 yaşında bir çocuk kaplıcada kaptığı “beyin yiyen amip” nedeniyle hayatını kaybetti.
hiç gitmedim ama norveç'te, finlandiya'da ve danimarka'da çok güzel kaplıcalar var. acılı bir intihar ile haşlanmak isteyenlere gayzerler de var.
afyon veya ankara da evlilik cüzdanı olmadan girilebilen bi otel var mıdır merak ettiğim sıcak su kaynağı.
istanbul'a yakın http://www.tuzlakaplicalari.com/ şöyle bir kaplıca bulunmaktadır fakat bilemiyorum. şu sırt ağrılarım için güzel bir kaplıca tavsiyesine açığım.

kaplıcalardan şifa bulanlarda mesaj kutumu yakarsa sevinirim. oy oy oy sıcak sıcak yarım saat dururum. sonra bidaha bidaha.

bayılıyorum mayışmaya kardeşim ne yapayım.
sivasın kangal ilçesinde bulunan balıklarıyla meşhur olan tesis.sedef hastalığına çok iyi geldiği söylenmektedir.tedavi amaçlı olmasa dahi balıklı kaplıcada suya girmek daha önceden denemiş birisi olarak, şiddetle tavsiye edilir.
erzurum ili, çat ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: çat/#8986504)
kaplı ve ılıca kelimelerinin -kullanıla kullanıla- kaynaşmasıyla türeyen kelime.
doğal su kaynağından gelen suyu kullanan türk hamamı. planlama olarak türk hamamından tek farkı külhanı yoktur.
sanıldığı gibi sadece yaşlı hanım teyzeler ve bey amcaların gittiği yerler değildir. zira bu yaşlı kimselerin gencecik çocukları da peşlerinden sürüklenir bu yere. * ancak şu önemli bir husustur ki termal havuza yaşlı teyzeler genç kızlara oranla kendi vücutlarıyla daha barışık biçimde, artık onca yıldan geriye ne kaldıysa onu sergileme amaçlı girerler.
(bkz: peştamal)
kaplı ülkesinin dili.*
Taneleri ufak bir cins buğday (Triticum monococcum).
ılıca.Suyu sıcak olarak yerden çıkan hamam,çermik,kudret hamamı.