bugün

an itibari ile cnn türk ve star tv ile beraber kendisinin de içinde bulunduğu doğan grubu kanallarının bir arıza sebebiyle türksat platformundan yayını kesilen kanal.
normalde ağlak, bol tecavüzlü dizilerinden ve akasya durağı gibi kıt komedi anlayışana sahip bir diziyi yayınlanmasından dolayı uyuz olduğum bir kanalken geniş aile gibi bir diziye hem de iç yapım olarak imza atmaları açıkçası beni şaşırtmıştır. ha gıcık değil miyim kanal d'ye hala gıcığım ama çarşambaları hariç.
Az önce, az sonra başlayacak olan Kill Bill vol 2'nin reklamında hatunun Bill'i öldürdüğü bölümü tamamen göstermiş ve filmin bütün espirisinin zaten seslendirme ve reklamlarla içine edecekken bir de sürprizin içine etmiş, filmi babası belli olmayan çocuk haline getirmiş kanal. O reklamı hazırlayan kazmaya bir de üstüne para verip vermediğini merak ettiğim kanal. Bu kanal Türk televizyonlarının en iyisi. Stv, atv, kanal 7sini siz düşünün.
çarşamba akşamı verilecek yayınları bugün veren **, bugün ekrana gelecek diye de reklamını verdiği filmlerin çarşamba verileceğini söyleyen kanaldır. şaşırtmıştır.
son zamanlarda birhassa da geniş aile ile almancı olan bir kanal olmuştur.
yeni yayın dönemindeki programların ve dizilerin tanıtıldığı fragmanla gülmekten yerlere yatırmış kanaldır.
2 gündür gösterdiği muhteşem filmlerle insanın gönlünde yer edinen özel kanal.
her ne kadar dandik olsa da 6 ay önce vizyona girmiş street fighter the legend of chun li filmini bugün yarın gösterecek kanal. ha bugün gösterdikleri die hard 4 2 yıllık film ama olsun.
inat ve de ısrarla web sitesindeki canlı yayın kalitesini düzeltmeyen kanal. arkadaş son yarım saattir canlı yayın olarak izlenmiyor madem bir iş yapıp web sitenden canlı yayın koyuyorsun bari biraz paraya kıy. geniş aile başladı lan.
türkiyenin en çok izlenen kanalı diye geçen doğan medyacılığın kanalı. dizileri güzel oluyor diyorlar.
firefox üzerinden canlı yayın hizmeti çalışmayan kanal. google chrome ile sorunu çözebilirsiniz.
romandan uyarlama dizileriyle reytingin dibine dibine vuran kanal. tuttu tabi, al romandan hoop diziye uyarla. akıllıca. birzda romanın orjinalliğine dokunulmasa. uyarlanmasını beklediğimiz romanlar da var :

(bkz: monte kristo kontu) ve (bkz: çalıkuşu)

yemin olsun 90 milyon kişi seyreder. *.* *
hala doğru düzgün konuşma becerisi olmayan insanları spiker olarak önümüze koymaya devam eden kanal.
kulak tırmalayıcı sesler, yanlış kullanılan ve söylenen kelimelerle tüm bir haber bülteni katlediliyor.
(bkz: deniz arman)
(bkz: mehmet ali birand)
sürekli roman uyarlaması yapan kanal.
(bkz: yaprak dökümü)
(bkz: aşk-ı memnu)
(bkz: hanımın çiftliği)
satılmış onlar itilmiş halk formatında yeni dizinin oynadığı kanal...
aydın doğanı poh pohlama kanalı.
Ev hanımları için yapılmış saçma bir kanal.
toplum mühendislerinin kullandığı kanal. türk aile yapısının kökleriyle oynama konusunda ısrarcı olan bu kanal kültürümüze, geleneklerimize aykırı ne varsa dizileriyle insanlara aşılamaktadırlar.

mesela kavak yelleri diye bir dizisi var amerikan gençlik dizilerinden hiç farkı yok. herkes birbiriyle çıkıyor ayrılıyor, aynı evde kalıyorlar bi rahatlık bi rahatlık sorma gitsin. acaba hangi türk genci bu kavak yellerindeki karakterler kadar rahat ve bu kadar karşı cinsle içiçe yaşıyor merak ediyorum.
sonra efendim bir aşk-ı memnu su var yine aynı şekilde kim kime dum duma, herkes birbirine yazıyor. bildiğin abazalar lan.

diziler açısından vahim halde olan bu kanalın siyasi duruşu da sallantılı ak partinin kurulduğu ilk yıllarda ak partiyi göklere çıkarıyordu son seçim zamanında ise yerden yere vurdular ak partiyi. galiba çıkar önplana çıktı bu konuda.

sahibinin mason olduğu yönünde öne sürülen bazı görüşlerin olması ve bu kanalın yayınları ülkeye sanki çok zararı oluyor gibi geliyor şahsen bana.
habercilikte en az kanal 7 kadar yanlı olan yayın organı.
yıllar sonra ilk kez tv izlemek istediğim anda televizyonun olmadıgı sıcak minik kutu gibi evimde, koca internet aleminde japonyadaki maçları bile izlerken, şuan izleyememekten sinir küpü oldugum tv kanalı. (bkz: rezalet)
an itibariyle dtp'nin kapatılmasının özgürlük ihlali olmasıyla ilgili saçma sapan konuşan herifleri ana haber bülteninde yayınlayan, taraflı, anti-türk, demokrasi bilmez emperyalist para çarkı.
bugün milliyet sitesinde vergi uzlaşması sağlandı denilen doğan kanbalı.
demekki uzlaşmanın bedeli bu imiş.
an itibariyle 2 dakikadır yayın veremeyen kanal sorun bizdemi merak ediyorum.
edit:o zaman ben kablo tv'nin...
uydudan çatır çatır çalışmaktadır...
az önce bi sitede denk gelip kanalların reytinglerine baktım. kanal d haftaiçi hergün 1. olmuş. valla ne diyelim helal olsun.

21 aralık pazartesi: arka sokaklar
22 aralık salı: geniş aile
23 aralık çarşamba: yaprak dökümü
24 aralık perşembe: aşkı memnu
25 aralık cuma: hanımın çitliği