bugün

ilk yayinladiginda "prime time"da yayinlanmayan ama artan terorist olaylarindan sonra show tv'yi suan actiginizda izliyebileceginiz ve izlenmesi gereken belgeseldir. ozellikle komando olmak onurumdur siirini yazan sehidimizin hikayesi ise insani en cok etkileyen kisimlardan biridir.
akşam gazetesinin 19 kupona kitabını ve dvd'sini verdiği belgesel.biraz reklam gibi oldu ama herkeste olması gerek.
an itibariyle sky türk tv de yayınlanan belgesel.
gördüğüm en kötü belgesellerden biri. belgesel diyorumama siz bana bakmayın. her türkün gencinin bu belgeseli nasıl anladığını ben çok iyi biliyorum.

iki farklı ırka sahip gençler bilinçsizce birbirlerini vursunlar hemde bir hiç uğruna sonra bunun videoya alınmış kısmını sevelim bizde.

(bkz: komik)
savaşı öven belgesel. şimdi ben bu kötü belgeseli beğenmediğim için benim başka görüşleri savunduğumu zanneden aptallar olacak ama durum böyle değil.
kimilerine göre terör olan bir durumu bitirmek için belli aralıklarla gencecik çocukların alıp dağda birbirini öldürmesini savunacak değilim. biliyorum hepiniz asker doğdunuz ama askeriyede mantık yoktur diye bir laf mevcuttur.
bu belgeseli izleyip aardından hemen askere gitmemek ahmaklık gibi geliyor bana. hatta kendi aramızda örgütlenip gidip erkkeç savaşmalıyız. gerekirse ölmeli yada sakat kalmalıyız. işte o zaman terör biter.
anlamdığım bir şey var "iki tarafında aynı marka silahlarla savaşması size de ilginç gelmiyor mu?"
kimilerine göre, terörle olan mücadeleyi anlatan belgesel. arda kalan kimilerine göre neyle mücadeleyi anlatıyor, bilemedim.
savaşı değil terörle mücadeleyi öven belgesel. demek ki şöyle olmalıymış efendim:

-komutanım bir terörist grubuyla karşılaştık 10 kişi kadarlar destek istiyorum.
-aaa hiç yakıştıramadım sana üsteğmenim! bak ne güzel kuşlar falan cıvıldıyor. savaşma seviş değil mi ama!!!
-ama efendim sivil halka zarar verip bölgedeki doktorlara, öğretmenlere falan saldırıyor bunlar.
-biliyorum güzelim de yarın öbürgün bir grup dangalak yaptığımız şeye "savaş" falan der. bize de faşist etiketi yapıştırıp gönderir. işin orasındayım ben. yaa yaa.
-doğru düşünmüşsünüz komutanım bu hiç aklıma gelmemişti. bölüğü toplayıp dönüyorum o zaman ben.
-dön canım dön. çay demlettim size çabuk gelin de sıcak sıcak için.

çok ilginç ama değil mi? sırf "kardeşim nasıl bir terör örgütü ile tsk yı eşit anlamda savaşan iki ülke ordusu gibi değerlendirirsiniz?" diye sorduğumuzda sözlüğün her tarafına "ya sev ya terket" yazan gaz ergenler oluyoruz mesela.

bu ülkede ne zaman aidiyet duygusu eksikliği entellektüel görüşün kabarıklığına işaret eder olduysa o gün çöküşümüz başladı bizim. o günden beri birileri "eheheh gaza gelmiş olm bunlar. faşistlere bak eheheh" edebiyatıyla çok ekmek yer oldu.

(bkz: akıl fikir)
an itibariyle bazılarına fena helde dokunduğunu anladığım belgesel. türkiye de bir kesim var. kendi öz benliğimizi gösteren, ortaya koyan herşeye karşı çıkarlar. anlaşılan o ki, bu belgesel onları fena halde canlarını sıkmış, sinirlerini bozmuş. tuhaf yaklaşıyorlar. bazıları belgesel bile değil diyor bu belgesel için. bu belgesel bu tip mantar kafalılar için kapak olması açısından bile çok faydalıdır, yapımında ve yayınında emeği geçen herkesten allah razı olsundur.
nedenini anlayamadığım biçimde bu belgeselde gayetde birlik içinde gözüken insanlar,Osman Pamukoğlu parti kurupda Aktütüne saldırı olunca, 10 ekim gecesi Siyaset meydanı ve 32.gün programlarına ayrı ayrı çıkan Pamukoğlu ve erdal sarızeybek farklı bir tututm sergilemiştir.Aslında tam olarak şöyle izah etmeliyim;32.gun de ve benzeri programlarda Osman Paşa'ya "erdal zarızeybek de şöyle şöyle dedi ( Osman paşayı onaylarcasına ) " dediklerinde efendim 28 taburumdan sadece 1 tabur komutanımdı,ne dediği o kadar da beni bağlamaz deyince dumur olduğum durum.
Bir 'Serdar Akinan' inanışı. Bir 'Turgut Özakman' çılgınlığı.
osman pamukoğlu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin mutlaka izlemesi gereken mükemmel belgesel.

--spoiler--
bayrağımız oradaydı,
devlet yoktu.
bir kurmay albay görevi kabul etti,
binlerce mehmetçikle destan yazdı.
--spoiler--
şu an bilgisayarımdan açıp tekrardan izleyeceğim kahramanlık destanıdır.
göz doldurur. ama öldürülen terörist sayıları verildiği halde, şehit olan mehmetçik sayıları verilmemektedir. o zamanlar da öyleydi.

100 tane terörist öldürdük denirdi, şehit sayısına değinilmezdi. ama fazla olduğunu sanmıyorum.
hani hayatınızda bir şeyi çok ama çok istersiniz.
kendinizi bir komutanın yerine koyun.
viyana'yı fethedeceksiniz. -20 derecede haftalarca, gerektiğinde aç susuz askerlerle dayanmışsınız.
bütün askerler sizin tek emrinizle ölüme hazır.
ve siz; eğer ki 6 km daha yürürseniz, haftalardır dayandığınız şeye, hayatınız boyunca en onurlu rütbeyi size ulaştıracak ve herkesin adınızı hayranlıkla bilmesini sağlayacak bir şeye ulaşacaksınız. ve operasyon yarım saatte en fazla da 4 saatte bitecek.

hayatınızda en çok istediğiniz şeye 6 km var.
ve size bir haber geliyor:"siyasi sebeplerle tüm operasyon iptal edilmiştir." geri dönün.
piç olmanın öyküsüdür kan öyküsü. viyana kapılarından geri dönüştür.
özellikle bu günlerde tekrar tekrar izlenilmesi ve izletilmesi gereken belgeseldir. osman pamukoğlunu daha iyi tanıma fırsatı verir.

eger indirmek istenler varsa burdan indirebilirler.
kan uykusu.
kan uykusu yayınlanmayanlar.
kan uykusu: kınalı türküler. olmak üzere 3 bölüm vardır.

http://www.warezturkey.ne...umler-tek-link-indir.html
dehşet bir belgesel. tam linkini vereyim,

http://www.hakveesitlik.o...r/kan-uykusu-video,7.html
bir ahmet şafak eseridir. ahmet şafak, bu şarkının klibinde pkk terörünün şehit ettiği bütün mehmetçiklerin adının yazdığı künyeleri bir ağacın dallarında toplamıştı. eserin sözleri ne kadar etkileyiciyse, bu fikirde o kadar güzel. tekrar tekrar dinlemeli, tekrar tekrar izlenmeli. bu şarkı bir şehit şarkısıdır. şehitleri anlatan şehit şarkısı...

şarkının sözleri şöyle:

Kan Uykusu Kan Uykusu, Ali'ye Kurdular Pusu,
Dokunmayin Yigidime, Ondaki Sehit Aygisi,
Biri Gider Bini Gelir, Al Kinali Koclar Gibi,
Bir Ana ki Evladina "Uyan, Uyan" Der,
Bir Sehit ki Anasina "Dayan, Dayan" Der...

Ay Düsmez Namertlere, Düser Kendi Topragina Oy,
Yagmur Olur Rahmet Olur, Cicegine Yapragina Oy...
Bir Ana Ki Evladina "Uyan Uyan" Der,
Bir Ali Ki Anasina "Dayan, Dayan" Der...

Siir:
Aglama Baba, Seref Aglamaz,
Bugün Benim Dügünüm Var,
Hey Anam Hey, Hilal Düsmüs Kanim Üstüne,
Gayri Ruhum Bayraktir Benim,
Dalgalanir Vatan Üstüne,
Yesil Irmagi Firata, genizi Dicleye Kavusturur,
Erciyesi Agriyla, Kackari Torosla,
Maden Dagini Ulus Dagiyla Bulusturur,
Bu Bayrak Türküdür Baba,
Rizede Cay, Ispartada Gül Kokulu,
Aydinda zeybek, Erzurumda Dadas Türküler,
Antepte Sahin, Körogluyum zulme Karsi Durmaya,
Dadalogluyum Avsar Ellerini Yeniden Kurmaya,
Neden Ay Yildiz Nazlidir?
Cünkü Hep Cocuktur Bir Yanimiz, Hep Al Kinaliyiz,
Simdi Sehidim, Anamin Eline Birakilan Boynu Bükük Künyeyim,
Yarali Bir kurdum,
Yasasam Yine Mehmetin Oglu Ali Olurdum,
Özlediginizde Beni, Künyemi Kaldirin Bayraga Dogru,
Al Safaklarda Yüzen Al Sancak Tadinda Türküler Söyleyin,
Aglamayin, Gönlünüz Türkülerle Dolsun,
Son Sözüm Bu, VATAN SAG OLSUN !
birkaç yıl sonra tekrar izlediğim, tüylerimi diken diken eden belgeseldir.
osman pamukoğlu'nun ''unutulanlar dışında yeni bir şey yok'' kitabıyla aynı konuyu bire bir işleyen harika bir belgesel. şehit askerimizin subayımızın ruhları şad olsun. onlar isimleriyle güneşi yükselttiler.
terör gerçeğinin çok güzel bir yansıması.
ahmet şafakın mükemmel şarkısı bunu dinleyipte bir şey hissetmeyen insan değildir.
bir ölüm yolculuğunun anatomisidir. izledikçe kanınız donar. birebir yaşama imkanı da buldum, dağlar, klavye başından çok farklı bence.
her türk gencinin izlemesi gereken bir başyapıt. vatan uğruna canını feda edenlerin mekanı cennet olsun, çok şey borçlu olduğumuz ruhlar var.
(#14894149)