bugün

osman pamukoğlu paşanın 1993-1995 yılları arasında hakkaride türk askerinin yazdığı destanı anlatan belgesel. skyturk ekranlarında yayınlanacaktır.

"benim bir askerime 1 mermi atarsanız 5 mermi atarım. kime? mermiyi bizzat atana." osman pamukoğlu

işte devlet budur.

http://www.youtube.com/watch?v=38dve7pO1W4
fragmanında, bayrağımız ordaydı; ama devlet yoktu.
bir kurmay albay görevi kabul etti..
binlerce mehmetçikle destan yazdı,
sözleriyle direkt olarak mesajı bilinçaltımıza işleyen, hepsi gelsin ulan yerim onları dedirten sonra hitman oynattırabilecek kadar guzel olacağına inandığım super bir belgesel..
sky turk te 30 ekimde yayına konulacak hakkari dağ ve komando tugayının 93-95 yıllarındaki operasyonlarının anlatılacağı osman pamukoğluna dair belgesel.

http://www.youtube.com/watch?v=38dve7pO1W4

özellikle kan uykusu 3 yazan jenerik yanımızda gözyaşları için bir mendil bulundurulmak suretiyle mutlaka izlenmelidir.
saat 21.00 da başlayacak belgesel.
bir kez daha aziz şehitlerimize minnet duymamızı sağlamış belgeseldir.
her turk gencinin izlemesi gereken basyapit.
serdar akinan'in hazırladığı,gerek röportajlar gerekse aralara konulan operasyon videoları ile mükemmel bir belgesel.Ders olarak okutulması gerekir..şehit annesinin söyledikleri ile de beni gözyaşlarına boğmuş belgeseldir ayrıca...
güzel bir belgesel oldu. belgeseli izlerken gerçeğini kafamızda canlandıramadığımız durumları gördük, ucundan hissedebildik.. Gururla izlendi.
özellikle pkk kamplarına yapılan operasyonların haritalarla anlatılması, olayı çok net görmemizi sağladı..

3 noktada kafam takıldı.
1. incirlik üssünden kalkan abd uçağının bir helikopteri düşürmesi ile operasyonun aksaması
2. zamanın cumhurbaşkanının (s.Demirel) ve başbakanlığın (t.çiller) iran'a girme konusunda kararsız kalmaları. ve cumhurbaşkanı tarafından osman pamukoğlundan teröristlerin iranda barındığına dair kanıt istenmesi düşündürücüydü.
3'ncü nokta ise ele geçirilen 2 kadın teröristin gizli olan operasyon bilgisinin kendilerine haber verildiğinin bilgisiydi..
Bir enterasan durum ise silahlarımızın roket atar'dan ağır makineliye kadar teröristlerin kullandıklarından eski olmasıydı. Bu durumu gören Askerlerimizin, subayların, brifingi ile kuzey ıraktan teröristlerin kullandığı roket atar ve silahların aynısının satın alınması ve operasyonlarda kullanılmasıydı..

belgeseli yapanların ellerine sağlık, halimize şükürler olsun.
gözlerimiz dolarak izlediğimiz bir başyapıt.bence program trt1 tarafından prime time da defalarca yayımlanmalıdır. özellikle son zamanlarda şehit aileleri üzerinden siyaset yapmaya çalışan kişiler belgeseldeki şehit annesini dinlerlerde insafa gelirler belki.türk milleti olarak ellerinden öperiz anacığım sen bize oğlunun emanetisin.
(bkz: basyapit)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.