1. 1.
  metruk haldeki bina. kimse ellemese kendi kendine yıkılacak nerdeyse. biri yıkmaya çalışınca olay oldu. adam almış parasını yıktırıyor.

  velhasıl. o kadar zengin ermeni var ülkede. versinler üç beş kuruş yıkılmasın.
  ... tembel adam
 2. 2.
  Hukuki yollarla bir vakıf tarafından satın alınmış olan ve uydurma bir hukukla 1915' ten kalma bir alışkanlıkla devlet tarafından el konulan, aralarında Hrant Dink ve eşi Rakel Dink' in de bulunduğu onlarca çocuğun üç yılda kum, taş, su taşıyarak oluşturdukları çocuk kampıdır.

  Parası ödenerek alınmış olan arazi, bedeli geri ödenmeksizin mahkeme kararı ile ilk sahibine iade edilmiştir. Başına "talih kuşu" konan bu şahıs, bu alanı derhal bir başkasına satmıştır. Ve bugüne kadar birkaç defa el değiştirmiştir.

  Ortada hiç şüphesiz bir gasp ve hukuksuz bir el koyma durumu vardır. Bu mağduriyete yol açan da devletin ta kendisidir. Bazı sivri akıllıların zannettiği gibi öyle ermeniler' de har vurup harman savuracak para da yoktur. Sanki ağaçtan topluyor parayı bu insanlar. Kaldı ki, devlet zaten daha öncesinden varlık vergisi kılıfında da bir kez daha Ermeni mallarını ve sermayesini gasp etmiştir.

  Mağduriyet ve bu durumun müsebbibi gün gibi ortadadır. Ve talep gayet açık ve nettir: Kamp Armen kamulaştırılsın ve vakfa iade edilsin. Aksi takdirde bu olay zaten kapkara yazılmış ülke tarihine silinmez bir not olarak düşülecektir.

  Şunu iyi bilin, hakkaniyet ve hukuk birgün hepimize lazım olacak.
  1 ... kronik depresif
 3. 3.
  Tapu bekliyormuş.
  ... nikimyokki
 4. 4.
  türk toprağındaki türk malıdır.

  öncelikle bazı kesimlerin bunu idrak etmesi gerekir. istediğin kadar tapu göster, hükümsüzdür.

  ne yaptınız da kazandınız o araziyi? uğurunda kan mı döktünüz, pusat mı salladınız? ne yaptınız?

  bütün dünyada türkiye aleyhine faaliyet göster, ondan sonra "mallarım, mallarımız" diye ağla. olacak iş mi? bu dünyanın hesabı öbür dünyaya kalır mı sandınız?
  1 -1 ... protest sanayici
 5. 5.
  Bu sefer güçlü değil haklı kazanmıştır.
  1 -1 ... anarsist fikirlerim var