an itibariyle kendileriyle yolculuk yapmış olduğum firma lâkin alışık olmadığım tuhaf gelişmeler yaşanıyor..

otobüsün dandiğinin denk gelmesi, konfordan uzak, filmleri milattan kalma, sarstıkça mide kaldırması bir yana muavin de bir değişik yahu?!

bindiğimden bu yana mütemadiyen yanıma gelip iyi yolculuklar diliyor ve bir kusurum olduysa özür filerim diye de ekliyor!

az önce de kendi kendine konuşuyo ve dediklerini onaylıyordu..

hatta kendiyle konuşurken bir ara hiddetlenip kendini kaybetti ve kafasını iç yolcu bagajına çarptı, yine söylendi..

ulan biz metro'nun sapık muavinleri yüzünden kamil koç'u seçtik; delisi geldi bizi buldu amk!
koyulan ek seferler sebebi ile yaşanılan durum. o muavinde uykusuz kalmıştır ondandır. çok zorluyorlar insanları.
Heryere kağnı hızında gitmesi ve zırt pırt durup yolcu indirmesi/bindirmesi ile meşhur otobüs firması.normalde x saat süren yer için kamil koç hesabı +40 dk şeklinde yapılır ve az önce bursadan izmire gitmekte olan otobüsü bir mobilet tarafından sollanarak geçilmiştir.
24 saat boyunca araçları yolda olan dev firma.
Eskiden bir numaraydı. Kamil koç ile seyahat etmek o zaman için ayrıcalıktı. Şimdi kalmamış. Evet.
Şu an yerle yeksan olan, Bir zamanların sayılı ve kaliteli otobüs firmasıydı.
Geçenlerde Bodrum' a seyahat ettik.
Yol bitmedi arkadaş! Her il, ilçe, kasaba, köy, mezra otogarına girip çıktı. Her otogarda, en az 15-20 dk. Bekledik.
Zevzek muavin, telefonu elinden düşürmeyen şoför ve yemek molası verilmeden, kelle koltukta bodrum' a ulaştık.
Yolda, hareket halindeyken şoför değişiminden hiç sözetmiyorum bile!
Ciddiyetsiz, güvensiz, leş firma!
Şuraları şimdi okuyunca şok oldum.
2004-2009 yılları arasında ultralüks THY tadında hizmet veren bir firmaydı.
Demek ki yılların yorgunluğu kamilide sarmış.
Son yaptığım yolculukta bu firmayı tercih ettim. kayseri izmir arası 12 hadi taş çatlasın 13 saat. bu şoför o kadar işinin ehli bir adamdı ki bizi 14 buçuk saatte indirdi otogara. arkadaş şoför kafasına göre inip sigara molası veriyor, telefonda konuşuyor, yüksek sesle müzik dinliyor, yanındaki iki terbiyesiz adamla kahkahalara boğuluyor... hadi uykusu gelmesin diye müzik dinlemesine sesimizi çıkarmayalım ama yaptığı diğer ahmaklıklar. ya şoförün midesi bulandı ya. adamı otobüs tuttu. en önde oturuyordum bir de. bana apla şeker yiyeceğn ni apla? Al al kilosu elli lira bu şekerin al. demişti muavin.
şaka gibi bir yolculuktu. gülsem mi ağlasam mı...
2+1 leri efsane. otobüslere laf yok gayet de iyi durumda. Tek sıkıntı abuk subuk şoförler ve muavinler çıkabiliyor. kamil koç şu an bir numaradır ve bumerang ile çok da puan kazandırıyor. yallah metroya!
Fiyat politikası bi garip olan şirket. Yozgat eskişehir 55 tl yozgat izmir 65 tl.
Firmaların %90 ı gibi amınoğludur.

20.45 Bolu'dan istanbul'a otobüsüm vardı. Sefer 22.00 a rötar yapmış bi arayıp haber bile vermediler 1 buçuk saattir otogarda bekliyorum aq.
bu nedir?

http://www.milliyet.com.t...k-bagajda-gundem-2502941/
Mecburiyetim. Diğer şehirler arası otobüsleri nasıl bilmem ama bana gelenler hep dökülüyor. Ve her seferinde geç kalıyor.
2-3 ay önce çanakkale'den bursa'ya giderken 1 saat bekletmişlerdi, olur dedim trafik vardır vs. ama geçen hafta sonu istanbul-bursa istikametinde giderken rezalet puanı 10/10 olan bir olay yaşattılaar.

annemle düğünden dönüyoruz, pazar saat 00:10 falan. bursa'da düğün var gündüz, o yüzden istanbul'da kalmaya gerek yok deyip, gece esenler otogarına gittik. benim her zaman ilk tercihim pamukkale'dir. pamukkale'ye gittik en erken bilet 2:30'da dediler bizde diğer firmalarına bakalım diyerek kamil koç'a geldik. 00:30'da varmış, e bizde tamam dedik. sonuçta boşu boşuna beklemeye gerek yoktu. neyse 00:25 gibi perona gelmemize rağmen otobüs tam 01:12 de falan geldi. sonra şoförü bekledik, o gelmemiş dahaasdaf. neyse o geldi falan saat 01:30'da yola çıktık. ama bize dediler ki sizi alibeyköy'de diğer araca alacağız bu sizin aracınız değil. yine okey dedik, alibeyköy'e geldik bizi araçtan indirdiler, sonra diğer araca geçecekken ''durun, durun sizin araç x otogarında orada bineceksiniz'' dediler. herkeste hof pof başladı tabi sonra tam oturduk birisi geldi, bursa yolcuları diğer araca dedi. ve bilin bakalım ne oldu o araçta bizim araç değilmiş. sonra bi abi bağırmaya başladı, ''benim çocuğum var, böyle saçmalık mı olur? müdürünüzü çağırın, böyle firmaya da başlarım, otobüse de başlarım. vs. vs.'' gibi bağrışlar yankılanıyor. sonra biz diğer otogara gittik, tabi yolda herkes bağırıyor falan, diğer otogarda aşağı indirdiler ve şimdi ne oldu? bilmiyorsunuz tabi; bizim araç bizi beklemeden gitmiş. asddfg. neyse bu sefer olay top noktaya ulaştı ve az önce bağıran abi tüm otogarda bağırıyor annem girdi bağırdı, şöyle diyaloglar sonra;

''yha biz italya'dan geldik böyle bir şeyle karşılaşmadık.'' ''ben 5 tane havaalanı değiştirdim ingiltere'den gelirken bu kadar sorumsuzluk görmedim.'' tarzı konuşmalar. Az önce ''çocuğum var'' diye bağıran abi, otobüsün önüne geçti ve ''ben bu aracı göndermem bu araç bursa'ya gidecek, benim koltuk numaram 15 orada kim oturuyorsa kaldırın, ben bursa'ya gideceğim'' falan diyor. araç hareket etmeye çalışıyor önüne geçti, yazık herkes çalışanlara bağırıyor yetkili yok çünkü neyse 20-25 dk sonra araç geldi biz de bursa'ya gidebildik. son olarak abi 15 numaralı koltukta gitti.
sektörün en iyisi. kaza oranı en düşük, iyi olduğundan bazı olaylar dikkat çekebiliyor.
sözlük hiçbişeyi beğenmeme timi tarafından sözlükte devamlı itin götüne sokulan otobüs şirketi.

sözlükçüler otobüs şirketleriyle ilgili giri yapacakları zaman. sözlüğü "şikayet kutusu" şeklinde kötüye kullanıyolar.insanları gereksiz yere kötü manipule ediyolar, sorumsuz yavşaklar. itler. muhallebi beyinliler.

kardeşim, git savcılığa şikayet et, gazeteye falan yaz. sözlük burası, şikayet kutusu diil ki. buraya giri gireceksen,kamil koç´ un kaç otobüsü var, hangi saatte nereden nereye kalkıyo, hangi dinlenme tesislerinde mola veriyo onları falan yaz.

rötar olur kardeşim, trafik bu.kişisel konularınızı yazıyosunuz.

buraya gelmiş adam, pamukkale´ nin reklamını yapıyo, pamukkale´ye gir orada da nilüfer´in reklamını yapan adamı görürsün, nilüfer´e gir, orada da şikayet kutucu tiplemelere rastlarsın.

kamil koç, türkiye´ye standart getiren şirkettir. türkiye otobüsçülüğü kamil koç´ tan öğrendi. 2+1 oturma şeklini düşünüp uygulayan şirket kamil koç´tur. rahat hat,olayından sonra, diğer şirketler kamil koç´u kopya etti.

kamil koç, politik olarak metro gibi parti götü yalayan bir şirket de diildir. metro, akp sayesinde o büyüklüğe erişti. bedavadan aldıkları krediler sayesinde.

kamil koç, metro´yla birlikte türkiye´nin en büyük otobüs şirketidir kanımca. pamukkale´ den falan çok daha büyük bir şirkettir. türkiye´nin her yerine sefer yapan bir şirkettir.

siz bakmayın bu sözlük sayfalarında ülkenin koca şirketlerine çemkirenlere. standardı çok yüksek bir şirkettir kk. ikramları sekmez, mola yerleri temizdir, otobüsler temizdir, yani burada binlerce otobüsten bahsediyoruz.

bu şirketi kullanmaktan çekinmeyiniz.
Öncelikle belirtmeliyim ki bu firma yoklukta gider.

Pamukkale çok övülüyor ama güzergahımız uymadığından denk gelemedik.

Sizlere naçizane tavsiyem 20.30-45 ya da 21.00-21.30 saatlerinde boludan istanbul'a bilet aldıysanız hayırlı olsun 1.5 saat terminalde bekleyeceksiniz. Son 4-5 seferimde de bunu yaşadım. Malum otobüs Kayseri'den geliyor ve her seferinde Elmadağ noktasında kalıyor.
üyeliği olan yolcunun internetten alacağı biletlerde büyük harflerle KKOC202018 kodunu girerek, %20 indirim kazanabileceği otobüs şirketi.

ödeme adımına geçtiğinizde, promosyon kodu bölümüne tıklayıp katılım koşullarından kodu onaylamanız gerekmektedir.
Piyasasını regüle eden firma.

Diğer şirketlerin bilet fiyatlarından bazen 20 tl daha düşüğe bilet keser. ikram konusunda çok iyidir. Personeli sürekli takip edilir, eğitimden geçirilir. Bilet şubelerinde maganda tipler bulunmaz. Yolcuların can güvenliği için otobüslerinde şerit takip sistemi vardır. Kısaca iyi ki varsın kamil koç.
Bundan sonra hep tercih edeceğim otobüs firması.
o 1926 dan beridir.
kamil koç zirvededir.
Benim için (bkz: marka sadakati)dir.
Kendisi aslen Vehbi Koç un şişli deki evlerinde çalışan bir hizmetlisiyle yasak aşklarının meyvesidir . Rahmi Koç un agabeyidir. Ama aile kendisini kabul etmediginden Vehbi Koç soyadını vermekten başka hiçbir şekilde babalık yapmadığı için hırs yapıp bugünlere gelmiş azimli insandır.

Hanginiz bugüne kadar bu bilgiyi biliyordunuz? Bilmiyordunuz çünkü oturma organimla uydurdum * .
Antalyadan eskisehire internetten bilet aldık, otogara geldik bileti kestirdik bekliyoruz. Tabi yanlış yerde bekliyormuşuz. Otobüs çekmiş gitmiş haberimiz yok.
Ne bir telefon açtılar, ne de bize bakındılar.
Haram zıkkım olsun.
ne yalan söyliyim çok iyi niyetli muavinleri var. seyahatlerimde bir kere kullandım kendilerini de şöyle mis gibi uyur haldeyken pala bıyıklı muavin abilerimizden biri dürtüp ''gola içcen mi'' diye sorunca bunu anlamam zor olmadı. kıyamam, annem de böyle dürterdi arada, hadi süt yaptım kalk diye.
anne şefkatiyle taşıyor.