kıraç'ın yaptığı tespit.
adam haklı. kimse kusura bakmasın.

görsel
Kıraç haklı.

Erkeklerin derin düşünmeye daha yatkın olduklarî doğru.

Duygusal dünyamız daha derin ve karmaşık.
Kıraç'ın kırmızı hapı bir avuç yuttuğuna dalelet eden açıklamalardır. Ben bunu yıllardır söylüyorum ama bir kıraç değiliz tabiki.
Bu adamın beni tanımadığı kesin!
Helal olsun adama. Korkmadan söyleyebilmiş. Üstelik kendisi evliyken söylüyor bunları. Takdire şayan.
Bence kadından kadına değişen bir durum. Kimileri vardır güçlüdür kimileri vardır zayıftır. Her karakter aynı denilecek diye bir şey yok. Kıraç abi genellemiş tabi haklıdır. Mesela kimi erkeklerde çabuk atlatabilirler.
"Boşanan kadın üç ayda toparlıyor kendini, boşanan adam ise darmaduman oluyor. Kadınların duygularının çoğu rolden ibaret."

Bunun asıl nedeni kadının evliliğinin bittiğini anladıktan sonra kurtarma çabaları sonucu zaten uzun bir zaman geçmesidir. Duygusallığın dibini zaten evliliği can çekişirken görür. Ama bazıları kör ve sağır oldukları için tek acı çekenin kendileri olduğunu sanar.
o malum döngüsel olay esnasın ve öncesinde değil başkasına dugusal olmak bıraksan dünyayı yok edebilriler gibi geliyor, bana.
daha sonraları duygusakdırlar ama bunu görmeniz için zayıf duruma düşmeniz gerekiyor.
Kadınlar hesaplı kitaplı yasarlar, mesela boşanmaya karar vermişse zaten o iş çoktan bitmiştir. Erkekse artık düşünür vu beni niye boşadı. Oysaki kadin bunun kararını 1 yildir vermiştir zaten. Duygusallık kişiye göre değişir. Kabullenmek gerekir ki kadınlar önce kendilerini sever, sonra başkaları gelir.
Kıraç'a akşam yemek yok, trip var. *
Bu arada, kim kadınların duygusal olduğunu söyledi ki size? kendiniz genelleme yapıp kendiniz antitez üretiyorsunuz.
kadınlar duygusal da değil romantik de değil.
kadınlar kendilerine duygusal ve romantik şekilde davranılmasını isterler.
siz hiç yıl dönümünde çiçek alan kadın gördünüz mü ?
ya da herhangi bir özel günü organize edip size sürpriz yapan bir kadın ?
ben görmedim...öleme kadar da göreceğimi sanmıyorum.

kadınlar duygusal değildir...tam tersi erkekler duygusal ve romantiktir, kadınlar taktiksel yaşarlar.
Türkiye'deki başlıca boşanma nedenleri ve oranlarına baktığımızda;
Aldatma, şiddet, içki ve ekonomik yetersizlik gibi nedenlerin başı çektiğini görüyoruz.
Şöyle ki;
Kadınların aldatma nedeniyle boşanma oranı yüzde 32 iken, erkeklerde bu oran yüzde 8,7.
Kadınların kumar nedeniyle boşanma oranı yüzde 12.9,içki nedeniyle boşanma oranı ise yüzde 23 iken, erkeklerde bu oran yüzde 3.5 civarında seyrediyor.
Diğer bir boşanma nedeni olan ekonomik geçimsizlik konusuna baktığımızda,
Kadınlarda bu oran yüzde 42.6 iken, erkeklerde yüzde 17.8 civarında görünüyor.
Şiddet ve kötü muamele konusuna geldiğimizde ise,
Kadınların şiddet nedeniyle boşanma oranının yüzde 36.4,
erkeklerin ise yüzde 2.5 olduğunu görüyoruz.
Boşanma oranlarına baktığımızda, boşanma talebinin genelde kadınların tarafından geldiğini ve nedenlere göz attığımızda ise pek de haksız olmadıklarını varsayabiliriz.
Ayrıca şiddet ve aldatma gibi nedenlerle boşanan bir bireyin, bu ayrılığın yasını uzun süre tutup duygusala bağlayabileceğini varsaymak oldukça saçma bir iyimserlik gibi geliyor.
Diğer yandan kimin dağılıp, kimin çabuk toparladığı kişiye göre değişkenlik gösteren ve pek de genellemeye açık bir durum olmasa da,
Biz erkeklerin sadece boşanma özelinde değil, ayrılık sonrası dağıtma sebebinin genelde pişmanlık yahut pozitif yönden bakacak olursak elde edilen özgürlük hissi olabileceğini düşünüyorum.
Bugüne kadar yaşadığım ilişkilere, çevremde yaşanan ilişkilere ve sonrasında yaşananlara baktığımda ise, maalesef kıraç a bu konuda pek de hak veremiyor ve kadınların ayrılık acısını üzerlerinden atmalarının biz erkeklere göre daha uzun sürdüğünü düşünüyorum.
bazı kadınlar için doğru bir önerme. fakat desteklerken öne sürdüğü boşandıktan sonra toparlanma süreci örneği çok saçma. tesadüfen doğru şıkkı işaretlemekten farkı yok.

insanı insan olarak değerlendirmeye tahminen ne zaman başlarız acaba?
O kadar nafakayı alınca tabiki çabuk toparlanır..
insan olarak yaklaşmak konuya en doğrusu ayrım yapmadan. .
Kadın duygusaldır erkek öküzdür diye ayrım yapılmamalı bence bu konular insanın yapısıyla alakalıdır.
(bkz: kadınlar sanıldığı gibi zeki değil)

Sandıkları gibi zeki de değil.
ergen olduğunda her ay kan ile bedel ödeyen canlı, duygularını bir tarafa koyup bir dakika ulan bu nedir diye sorgulayabilir. saygı duyulur.