bugün

Bazı aptal olanların ben de düşmanıyım. Oksijen israfı olmak zor olmalı.
muhtemelen o şekilde algılananlardır.
kendilerine göre haklılıkları vardır. pembiş g*tlü ortam hümaniklerinden, basit mevzular üzerinden sürekli edebiyat yapan duyar kasan kafa ütüleyenlerden, cinsiyetleriyle ön plana çıkmak isteyenlerden, etraflarındaki kadınların sürekli hoşnut ve tatmin olmaz mıy mıy mıy hayattan şikayet eden ve yakınan hallerinden, erkek olmak kadar doğal bir şey olan ve ülkenin yarısını oluşturan kadın olmanın sanki kişinin kendisine özelmiş gibi zor bir şey olduğunu iddia eden malaklardan bıkmış; usanmışlardır.
bizzat burada da bu saydığım özelliklere sahip yazarlar var, genelde gördüğüm yerde eksiyi basmayı tercih ediyorum. hele bir tane burada tam bir saplantı hastası ve ilgi budalası bir tip vardı ki evlerden ırak; şükür ki hesabını da alıp gitti ki kurtulduk.
bana göre kadınların en büyük düşmanı gene kadınlardır... birbirlerinin namusu iffeti ahlakı üzerinde eleştiren erkeklerin ağzına meze eden kadınlardır dedikoduları kocalarına sevgililerine erkeklerin taşıyan gene kadınlardır. hatta diğer kötü özelliklerini anlatarak kendilerini yüceltme amaçları var...
Genelde türbanlı bacılardan oluşurlar.
Kızkardeşlik kazanacak.
Cinsiyetçiliği körükleyen, güçsüz kadınları temsil eden bir model olsa olasılığı oldukça yüksek.
ortak özellikleri samimi ve dürüst olmalarıdır. Olayları kişisel olarak değil gerçekci olarak değerlendirirler. onları sakın üzmeyin, onlar kaldırımın ortasında açan, bir çiçektir. herkes belki ezer ama hala bir umut olduğunu hissettirir.
tüm yaşamları erkekler üzerine kurulu olduğundan her türlü hemcinsini rakip, düşman olarak algılayan kadınlardır.
Hep derim kadının en büyük düşmanı yine kadındır. işlerine engel olurlar, Kimse kendisinden mutlu, kendisinden güzel olsun istemezler, bunun için ellerinden geleni yaparlar. Bir kadına iltifat eden kadın çok nadir gördüm şimdiye kadar, veya eksik yanını açıkça söyleyebilen, ya ben şunu aslında hiç yapamam biliyo musun diyen kadın sayısı çok azdır. Bir keresinde bir mağazada bir kadına çantanız çok şık sakıncası yoksa nereden aldığınızı öğrenebilir miyim dedim, ne acaip kadınsın diye gülümsedi bana, anlattı guzel guzel. Ama Anormal olan o mu ben miyim şimdi? Halbuki bilmiyorlar ki bu dediklerimi yapınca kendilerini çoğaltıyor, daha fazla takdir topluyorlar.
kadın düşmanı erkekleri yetiştiren kesimdir.

toplumun gelişmemişliğini borçlu olduğumuz bu tiplere anne demeye dilim varmıyor.
KADINLARIN BÜYÜK BiR KISMIDIR. bunların içerisinde feministlerin bir kısmı da yer almaktadır.
kadın olması nedeniyle kadınların nefret edilesi varliklar olduğunu kavramış ve aynı doğrultuda kendi benliğinden kendi disiliginden bile nefret eden ancak kadın benliğine ters olduğundan dislanip hor görülen yalnız bırakılan kadınlardır.
Kadındır yapar. ne bekliyodun kardeş.

Siz aradaki istisnalarsınız.

Sizi başka bi cins kategorisine sokmalı. Kadın üstü...

Ama klasik sıradan her kadın tiksinilecek kadar cahildir ve duyarsız. Bunu bilirim.
Hiç bir topluluk hakkında genelleme yapmayı hepsine aynı gözle bakmayı doğru bulmuyorum fakat kadınların "çoğunlukla" aklı şeytanlığa çalışıyor.
Kadınların en büyük düşmanı kadınlar olduğuna dair yüzlerce delil vardır. Bunlara örnek vermek gerekirse bir kızın sevgilisiyle mutlu olmasından en çok mutsuz olan o kızın en yakın kız arkadaşının olmasıdır. Hatta ayrılmalarına bile neden olur. Dedeciğim gibi kadınların düşman aramasına gerek yoktur. Düşmanları kendi hemcinsleridir.
Son dönemlerde sürekli erkeklerle çalışan bi kadın olarak söylüyorum, “kadınlara kurban olam.”
kadının en çok kadına ihtiyacı varken işte en kötüsü budur.
Kimliğini, iki bacağının arasındaki organdan ibaret sanan, her algısı, fikri, zikri, salt " kadın olmak" tan geçen, insan olmayı, insanlık vasfını unutmuş zavallı kadınlardır.

Evli adamla aşna fişna yapıp ( o evli adamın da gelmişini geçmişini tabii ki) , " napalııımmm kocana sahip çıksaydınn" diyen yellozlar vardır meselâ.

Ya da, hemcinsinin başına gelen vehametten nemalanıp, kendi vasıflarını böbürlenerek anlatan zilliler de vardır elbette.

Lakin biz onlara, kadın değil, kadıncık diyoruz efenim.
Hayata geliş sebepleri, cinsel duyguları tatmin, ona buna bok atma, gıybet, dedikodu, fitne fesat.

Zaten evrende kadın olmak bu denli meşakkatli bir işken, Hemcinsine düşman, arkasından kuyusunu kazan, alaşağı eden, köstek olan, kutsallarına göz diken kukulu varlıklar iflâh olmazlar!
Vallahi olmazlar!
Yan daireye taşınan kız öğrencilerin eve gelen erkek arkadaşlarından şikayetçi olduğumuz, ya da güzel ve zeki iş arkadaşlarının hem cinslerine yaşattığı hasetten arınmadığımız sürece hepimiz ikiyüzlüyüz fikrimce.
Erkeklerin kadınlara yapıştırdığı yaftalamalar eksik kalmış gibi;

kadınların kendi hemcinslerini "gömme" çabasını tv'deki ucuz magazin programlarını izler gibi izliyorum.

Böyle hayretle..

Merak ediyorum mesela; ben sokakta aç bir hayvan gördüğümde, inşaatta güneşin alnında çalışan emekçi gördüğümde, üstü başı yıpranmış çocuk gördüğümde falan gözlerim doluyor.

Hiç mi vicdan yok acaba; kadın açık giyinmiş, kadının o saatte dışarıda işi neymiş, biraz da kadın kaşınmışmış.. vicdan yok susmasını bilin bari.
Susun ya susun.

-si ze ne . Bitti gitti.

Bu ülkede kadının sadece adı var, kendi yok.

Şuraya da cağnıım Dina'm dan "çık sokaklara" şahanesini bırakıyorum.

-Ne çiçeğim ne de ‘bağyan’, kadınım ben ayan beyan” sözleriyle eğlenceli başlayan şarkı, ataerkil sisteme kafa tutarken gülümsetiyor. Kadınlara “Al sazı eline, bağıra çağıra çık sokaklara” dedikten sonra, “Eksik etek demişler bana, akşamın körü ne işim varmış oralarda, kız kısmı içinden gülermiş, bacaklarını örtermiş” diye bu kez uzun havayla devam ediyor...

https://www.youtube.com/watch?v=P1puMcbyMC4
başlık, kadınların hemcinslerine ağlama duvarına dönecek uyarıyorum.

kaçın!
Böyle olan hemcinslerime gerçekten üzülüyorum cahillikleri ile nereye kadar bunu sürdüreceklerine. Hayır yarın öbür gün bir taciz olayı gelse başına, yine biz onu savunucaz. Resmen kadınlar için, kadınlara rağmen.
bazenleri cikarlarindan dolayi feminist takilanlari daha sinir bozucu olan eşitliğe büyük dokuncası olan kadınlardır.
hayat tecrübem bana şunu öğretti.
kadınlar kariyerleri,bilgileri,diplomalarıvs ne olursa olsun erkeklere karşı müthiş dayanışma sergiliyorlar.
ama kendi kendilerini yemede sırtlandan beterler.
Değişik kadın türüdür. erkek olarak biz eşitlikten bahsederken onlar kadınları aşağı ve hor görür. Kadın haklarını savunan kadın ve erkeklere karşıdırlar. Bu kişiler yüzünden ülke kaybediyor. Ülkenin büyük çoğunluğunda kadınlarda rol alıyor. Ama daha ileriye gidememişi geçtim yaklaşamayan zihniyetde ki insanlar yüzünden. Kadınlar da kendilerini ön plana çıkaramıyor. Tek başımıza her şeyi biz değiştiremeyiz. Önce kendi aranız da şu kadınlara bir çare bulun dedirten durum.