bugün

* eminönü ve beşiktaş'tan gelen vapurların, ayrıca turyol ve yoltur'un motorlarının yolcu alıp bıraktığı kadıköy'de ki iskeledir.
kadıköy'de beşiktaş ve eminönü-karaköy olmak üzere iki tane vapur iskelesi mevcuttur. bunun yamı sıra bir adet denizotobüsü, iki adet de motor iskelesi vardır. denizotobüsü iskelesinden kalkan vasıtalar bakırköy'e gider.
hemen yanında iskele meydanı vardir.
son dönemlerde orda yapılan mitinglerle sesini duyuran mekan.
indiniz noktada çiçekcilerle karşılırsınız ve iskeleden indiğiniz de sol tarafında istanbul büyük şehir belediyesi şehir tiyatrosu haldun taner sahnesi vardır.
http://www.hurriyet.com.t...ndem/10418622.asp?gid=229
kanımca asmalımescit'in en güzel şarkısıdır. Nakarat sözleri ilk etapta okuyunca basit gelebilir insana ama Erhan güleryüz vokali onları öyle uyumlu, öyle duygulu bir forma dönüştürüyor ki içinizde bir sarsıntı yaratıyor. Erhan güleryüz'ün hala başarılı bir müzisyen olduğunun kanıtı olan parçalardandır.

Yeter ki hatırlanın, yeter ki "o" hatırlasın onu ne kadar sevdiğinizi, bu bile bir zaferiniz olabilir :

"Seni sevdiğimi, çok sevdiğimi, deliler gibi sevdiğimi unutma sakın"
canım sıkkın olduğunda yada kendimi yalnız hissettiğim zamanlarda,karanlığın çökmesi ve insanların sokaklarda biraz azalmaya başladığnda gidip oturduğum ve kendimle konuştuğum yerdir..
erhan güleryüz sonuna bir ağlak bir şiir patlatsaydı daha süper olacak bir şarkıdır.
anadolu yakasının vazgeçilmez buluşma mekanlarındandır.
(bkz: rıhtım caddesi)
haydarpaşaya çok yakındır.
sonunun beşiktaş iskelesi gibi olmamasını dilediğim..
balık ekmek satan büfeleri ve kıyı kenarındaki cafesiyle istanbul kokan mekandır. candır özlenendir.
istanbul boğazı'nın güzelliklerini görmek için ideal iskelelerden biridir.Boğaz turu en son 9 liraydı.
(bkz: Eminönü karaköy kalmasın)
apaçi kız ve kıro erkek sayısı gittikçe yükselen mekandır.
fenerbahçe maçları sonrasında sarı lacivert olan yerdir.
(bkz: boğanın orda buluşalım)
i.b.b. şehir tiyatrolarının haldun taner sahnesi de buradadır.

beş buçuk yıl sonra gelen edit: imla *
Kim derdi ki Kadıköy iskelesi bu kadar içimi yakar
Kim derdi ki vapurda insanlar hüzünlerimi anlar

Sen gittiğinden beri
Yürüyorum yürüdüğümüz yerleri

Düşününce yaşadığımız günleri
Gözüm doluyor ama ağlayamıyorum
Düşününce geçip giden günleri
Gözyaşlarıma bunu anlatamıyorum

Seni sevdiğimi çok sevdiğimi
Deliler gibi sevdiğimi unutma sakın.
* *
ilerisindeki iki gazete bayisinden gazete alıp da yandaki banklarda bir sigara yakmayan hacı olamıyormuş.
üşüdüğümüz bir nisan günü, kadıköy iskelesi'nin koynunda mı emanet etti beni sana martılar?
müziği beni benden almakta olan parça. bir gün gerçekten seversem birini haykırırcasına okuyacağım bunu ona.
iskele çıkışı/1944.

görsel
allah'ım ne efsane bir şarkı insanı coşturan, yüreğini kıpır kıpır eden. keşke bir sevgilim olsa da haykırsam bu sözleri ona.