bugün

görsel
otobüs fiyatları ve konaklama bedellerindeki zamlar sağolsun, artık ciddi bir çocğunluğun anıları ile hatırlayıp mutlu olmaya çalıştığı iskele.
üst katında kadıköy iskele kütüphanesi bulunur. içinde şehir hatları'na ait bir vapur kafe de bulunmaktadır. kahve içip vapurları seyretmek için ideal.
ben ayna'dır camdır bilmem. ayna grubundan dinlediğim tek parça budur.

Kim derdi ki Kadıköy iskelesi bu kadar içimi yakar
Kim derdi ki vapurda insanlar hüzünlerimi anlar

sözlük yazarlarının karşısına deliler gibi sevecekleri bir insanın çıkması ümidiyle..
allah'ım ne efsane bir şarkı insanı coşturan, yüreğini kıpır kıpır eden. keşke bir sevgilim olsa da haykırsam bu sözleri ona.
iskele çıkışı/1944.

görsel
müziği beni benden almakta olan parça. bir gün gerçekten seversem birini haykırırcasına okuyacağım bunu ona.
üşüdüğümüz bir nisan günü, kadıköy iskelesi'nin koynunda mı emanet etti beni sana martılar?
ilerisindeki iki gazete bayisinden gazete alıp da yandaki banklarda bir sigara yakmayan hacı olamıyormuş.
Kim derdi ki Kadıköy iskelesi bu kadar içimi yakar
Kim derdi ki vapurda insanlar hüzünlerimi anlar

Sen gittiğinden beri
Yürüyorum yürüdüğümüz yerleri

Düşününce yaşadığımız günleri
Gözüm doluyor ama ağlayamıyorum
Düşününce geçip giden günleri
Gözyaşlarıma bunu anlatamıyorum

Seni sevdiğimi çok sevdiğimi
Deliler gibi sevdiğimi unutma sakın.
* *
i.b.b. şehir tiyatrolarının haldun taner sahnesi de buradadır.

beş buçuk yıl sonra gelen edit: imla *
(bkz: boğanın orda buluşalım)
fenerbahçe maçları sonrasında sarı lacivert olan yerdir.
apaçi kız ve kıro erkek sayısı gittikçe yükselen mekandır.
istanbul boğazı'nın güzelliklerini görmek için ideal iskelelerden biridir.Boğaz turu en son 9 liraydı.
(bkz: Eminönü karaköy kalmasın)
balık ekmek satan büfeleri ve kıyı kenarındaki cafesiyle istanbul kokan mekandır. candır özlenendir.
sonunun beşiktaş iskelesi gibi olmamasını dilediğim..
haydarpaşaya çok yakındır.
(bkz: rıhtım caddesi)
anadolu yakasının vazgeçilmez buluşma mekanlarındandır.
erhan güleryüz sonuna bir ağlak bir şiir patlatsaydı daha süper olacak bir şarkıdır.
canım sıkkın olduğunda yada kendimi yalnız hissettiğim zamanlarda,karanlığın çökmesi ve insanların sokaklarda biraz azalmaya başladığnda gidip oturduğum ve kendimle konuştuğum yerdir..
kanımca asmalımescit'in en güzel şarkısıdır. Nakarat sözleri ilk etapta okuyunca basit gelebilir insana ama Erhan güleryüz vokali onları öyle uyumlu, öyle duygulu bir forma dönüştürüyor ki içinizde bir sarsıntı yaratıyor. Erhan güleryüz'ün hala başarılı bir müzisyen olduğunun kanıtı olan parçalardandır.

Yeter ki hatırlanın, yeter ki "o" hatırlasın onu ne kadar sevdiğinizi, bu bile bir zaferiniz olabilir :

"Seni sevdiğimi, çok sevdiğimi, deliler gibi sevdiğimi unutma sakın"
http://www.hurriyet.com.t...ndem/10418622.asp?gid=229
indiniz noktada çiçekcilerle karşılırsınız ve iskeleden indiğiniz de sol tarafında istanbul büyük şehir belediyesi şehir tiyatrosu haldun taner sahnesi vardır.