bugün

en az 100 tl dir.
hissedemiyorum. ölümüm yakındır.
Kader ve zaman arasında gizemli bir bağ var, bunu çözebilen kaderi apaçık görebilir.
orospu kader
bir bana gulmedi.
Karamsar olduğum gün mutlaka bir şey geliyor başıma ne olduğunu da tahmin edebiliyorum.
bu durumu hissedip anladığınız an durup salmak lazım. çünkü zaten anlayıp bildiğin şeyin boka sarışını izlemek daha can sıkıcı oluyor. demosu çok önemli izahatle.
tür: gerilim-dram
imdb:9,3
sanki böyle 28-29 yaşında ölcekmişim gibi hissediyorum. halam da aynı yaşlarda ölmüş. ve bir kez rüyamda o ölü halamı gördüm. bana yarım yamalak sarıldı, sen zaten burdasın dedi. diğer kardeşlerimle sarıldı bende izledim. garipti.
insanın iki seçeneği var.
Ya kimseye haksızlık yapmadan yaşayıp cenneti hak edecek,
Yada önüne gelene haksızlık yapa yapa yaşayıp cehennemi.

iyi insan önüne gelen bir menfaati, vurdumduymaz davranıp sorgulamadan, "acaba başkalarına haksızlık ediyor muyum" diye irdelemeden yemeye başlarsa allah onu engeller.

Bu tehlikeli bir durum. inat ederseniz kolunuz bacağınız bile gidebilir. Yani hem iyi olacağım hem de şeytanın uzattığı menfaatten ısırık alacağım yok. allah sizi, siz ruhunuzu şeytana satana dek gerekirse her türlü zoru kullanarak durdurur. ancak sattıktan sonra bırakır.

Dediğim gibi bu işin şakası olmaz. Malınız mülkünüz uzuvlarınız her şeyiniz adalet tesis edilene dek şeytanın verdiği menfaate karşılık elinizden alınıp şeytana geri verilir.

Henüz yememişseniz sadece sofraya oturmuş iseniz apar topar kaldırılırsınız ki işte bu hakkınızda takdir edileni hissettiğiniz ilk andır.

Yani kaderi hissettiğiniz ilk an.

Böyle bir hisse kapılırsanız Allah'ın size hala değer vermekte olduğunu bilin ve şansınızı fazla zorlamadan teşekkür ederek ona teslim olun.

Not:
Bunlar benim kuran'dan kabaca çıkarımlarım.
Yanlış olabilir. Doğrusunu ve detayları öğrenmek için (bkz: kuran)
Gerçekten hissediliyor. Ona göre hareket edince mucize gerçekleştiriyormuşsunuz hissi alabilirsiniz.
Bazı günlerde her şey ölümcül derecede ağırlıkta hissediliyor. Yemek yerken dahi inanılmaz derecede zor bir şey yapmışsınız gibi hissediyorsunuz.

O günlerde gördüğünüz rüyalara dikkat edin. Muhakkak surette kaderinizin yönlenişine dair işaretler taşıyor.

Her şey elektromanyetizma aslında ama anlayabilene işte.
Kaderimin bir ömür yalnız başıma mutlu mesut şekilde yaşamak olduğunu hissediyorum. Umarım böyle olur.