bugün

genelde msn'de karşımıza çıkan insan tipleridir.
(bkz: yoqum)
türkçe'yi katleden insanlardır. *

not: böyle bir başlık vardı ama araştırdım ben de bulamadım. alla allah.

düzeltme: vurmayın, öldüm..
(bkz: bunu yapan insan evladı olamaz)
(bkz: anladım qardaş)
bunu yapan şunu da yaptı:
(bkz: i yerine y kullanan insan)
yamuq bir entry: (#1003274)
v yerine f de kullanır, sevimli oldugunu sanan insandır. * *
hatta b yerine p de kullanır bunu yapan insanlar.Kendilerini sevimli göstermeye çalışırlarki, sevimli olmak için bu kadar kastıklarına göre sevimsizin tekidirler.* Yonja denen yerde bol bol rastlayabilirsiniz bunlara. *
(bkz: ne alaqası var)
q harfinin en başta olduğunu bildiği için bunu yapan kişidir. k harfini bulana kadar.

(bkz: klavyedeki harfleri kendine göre düzenlemek)
tanıdıgım cok sevdigim ve keske herkes dilini onun kadar sevsin dedigim insandir.

(bkz: eqin)
türkçeyle derdini anlatamayan britanialıların yapabileceği şeydir.
(bkz: piqi)
ş yerine dolar işareti kullanmak gibidir. azı karar, çoğu zarardır.
bazı kelimelerin okunuşunda oluşan sorunları gidermek için; (ör: kağıt) "q" harfi kullanılabilir mi?" tartışmalarından habersiz kişi.

ek bilgi: bazı rivayetlere göre harf inkilabı sırasında q harfinin de alfabeye alınıp alınmayacağı konusunda tartışmalar olmuştur. kısaca; kağıt ve kemal kelimelerindeki "k" harflerinin yerine "q" harfi kullanılsın diyenler olmuştur.
ufak ufak yanından uzaklaşılası insandır.gerçi yadırgamamak lazım misal italyada da "ch" yerine "k" harfi kullanırlar *
(bkz: ismail aq)
aynı yazmanda v yerine w, c yerine j, b yerine p, i yerine y, z yerine s kullanır. yonja'da gold üyedir...
(bkz: turkilizce)
(bkz: turkce de q harfinin olmamasi)
"a.q" u "a.k" şeklinde yazmaktan aciz insanlardır. *
k yı q yazarak farklı olduğunu hissettirmeye çalışan tek hücreli organizmalardır.
acep k klavye mi icat oldu diye karalar bağlatan insandır.
v yerine w kullanandan farkı olmayan insan
tikky olması muhtemel insan.