1. 1.
  Kısa öyküleriyle ödüller kazanan ve asıl adı Joseph Hillstrom King olan yazardır. Soyadından da anlaşıldığı üzere ünlü korku yazarı Stephen King'in oğludur. ilk romanı heart-shaped box, türkiye'de kadife kutudaki hayalet adıyla çıkmıştır. ilk romanı olmasına rağmen çok iyi eleştiriler almıştır.
  2 ... woodstockg
 2. 2.
  1879-1915 yılları arasında yaşayan isveç-Amerikan emek eylemcisi, söz yazarı ve dünya sanayi işçileri üyesiydi. 19 Kasım 1915'te idam mangası tarafından öldürülmüştür.

  (bkz: i dreamed i saw joe hill last night)
  1 ... drygt
 3. 3.
  Babası kadar olmasa da (bkz: stephen king) (zaten kim King kadar olabilir ki) gayet düzeyli korku ve fantastik romanlar yazarı. Şu ana kadar üç kitabı, bir hikaye derlemesi var. Romanları gayet iyi, ama kısa hikayelerde çok başarılı değil, Yeni kitabı Mayıs ayında çıkıyor ve konusu çok ilginç gibi duruyor. Son zamanlarda saf korkudan uzaklaşan ve daha çok ölümlü yaşlıların dertleriyle ilgilenmeye başlayan King'in tüm kütüphanesini tükettiyseniz kendisi Dean Koontz denen şarlatana göre çok daha etkileyici bir seçenek.

  Babası kadar üretken değil ama üç yılda bir roman yayınlıyor. Babası bunun 2005'ten beri yayınladıklarını bir senede değişik yayıncılara dağıtmıştı bile.*
  Kitapları:

  Heart-shaped box (Bram Stoker En iyi ilk Roman Ödülü)
  Horns
  NOS4A2
  Fireman (yeni)

  Antolojileri

  20th Century Ghosts (Bram Stoker En iyi Hikaye Derlemesi ödülü)

  Tam adı: Joseph Hillstrom King
  1 ... asuregibisurat